Férfi kosár NB I: Szolnok, Sopron – épül a nagy sorozat

K. Zs.K. Zs.
2022.12.29. 19:57
A Szolnok és a remek utolsó negyedet futó Sopron sorozatban a hatodik győzelmét aratta a férfi kosárlabda NB I-ben: az Olajbányász hazai pályán verte 86–70-re a Kaposvárt, a soproniak Debrecenben nyertek 89–78-ra. A 14. forduló harmadik csütörtöki mérkőzésén az Alba Fehérvár 84–76-ra legyőzte vendégét, az Atomerőműt.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A három paksi közé betörő Somogyi Ádám 15 ponttal zárt a Fehérvárban (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ, csütörtöki mérkőzések
SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–KOMETA KAPOSVÁRI KK 86–70 (26–17, 19–18, 24–18, 17–17)
Szolnok, 1900
néző. V: Földházi, Pozsonyi, Lengyel Á.
SZOLNOK: JABRIL DURHAM 7, Gilszki 2, BARNES 14/3, Szubotics 11/3, WILLIAMSON 12/6. Csere: PONGÓ MÁTÉ 12/6, GRIFFIN 20/12, Révész A. 8. Edző: Gasper Potocnik
KAPOSVÁR: I. BROWN 18, Petersen 13/9, Puska, GABRIC 18/12, HUGHES 17. Csere: Paár, Bogdán 2, Krnjajski, Halmai D. 2. Edző: Ivan Rudez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–7. 8. p.: 18–13. 14. p.: 36–23. 18. p.: 43–33. 24. p.: 51–42. 28. p.: 63–48. 34. p.: 75–58. 38. p.: 84–65
Gasper Potocnik:
– Mindkét együttes létszámgondokkal küszködik a sérülések miatt, ez olykor meglátszott a játékosok teljesítményén. A lényeg, hogy újabb fontos győzelmet arattunk, ezért jár a dicséret a mienknek. Készülünk tovább a folytatásra.
Ivan Rudez: – A szolnoki csapat jól játszott, megérdemelte a győzelmet. Heindlen Rolandot és Csorvási Milánt sérülés miatt nélkülöznünk kellett, Krnjajski Borist pedig a meccs alatt veszítettük el. Fiataljaink küzdöttek-hajtottak, de sajnos még rutintalanok, sok volt a hiba, amit a hazaiak rendre kihasználtak.

DEAC–SOPRON KC 78–89 (24–16, 27–36, 21–19, 6–18)
Debrecen, 900
néző. V: Mészáros, Jakab, Sörlei
DEBRECEN: SCOTT 17/6, Polyák 4, DRENOVAC 18/3, Kovács II Á. 3/3, Taylor 8. Csere: TÓTH Á. 12, Mócsán 10/6, Kenéz 4, Balázsi 2, Neuwirth. Edző: David Dedek
SOPRON: JOSEPH 23/9, Jones 15/3, VALERIO-BODON 16/12, BARNETT 14/6, Durham 4. Csere: Supola 3/3, Molnár M. 2, Csendes 6/3, Takács N. 3/3, Sitku 3/3. Edző: Kosztasz Flevarakisz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 7. p.: 16–11. 10. p.: 24–14. 13. p.: 26–23. 15. p.: 35–28. 18. p.: 39–39. 20. p.: 48–52. 23. p.: 56–56. 26. p.: 63–62. 30. p.: 70–71. 32. p.: 74–71. 38. p.: 78–81
David Dedek:
– Jól kezdtük a mérkőzést, az első negyedben remekül működött a védekezésünk, amely azonban a második felvonásra teljesen összeomlott. A Sopron ráadásul extrán is dobott, míg mi a végjátékban rossz döntéseket hoztunk, nem a megfelelő dobásokat vállaltuk el.
Kosztasz Flevarakisz: – Azzal a céllal vágtunk neki a bajnokság második felének, hogy az idegenbeli mérkőzéseinken is javítunk a védekezésünkön. Ez egyáltalán nem látszott az első félidőben, a másodikban már annál inkább. Az első húsz perc során úgy tűnt, hogy az a csapat kerülhet ki a csatából győztesen, amelyik képes túldobni a másikat, végül azonban a védekezés rendezése vezetett a sikerhez. Elégedett vagyok az eredménnyel.

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–ATOMERŐMŰ SE 84–76 (21–17, 24–19, 18–22, 21–18)
Székesfehérvár, 1600
néző. V: Kapitány, Nagy V., Nyilas
FEHÉRVÁR: SOMOGYI Á. 15/6, PONGÓ MARCELL 12/6, DE COSEY 15/3, FORD 8, Philmore 9/3. Csere: VOJVODA 16/3, Szabó Zs. 7, Takács Milán 2. Edző: Matthias Zollner
PAKS: Edwin 10/3, Pajor, Grubor 4, EILINGSFELD 22/6, ATKINSON 13. Csere: KOVÁCS Á. 10/3, Taiwo 5, Buckingham 12/3. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–0. 5. p.: 10–6. 8. p: 17–13. 12. p: 23–19. 15. p.: 29–26. 18. p.: 41–32. 22. p.: 51–40. 25. p.: 57–44. 28. p.: 61–54. 32. p.: 63–62. 35. p: 69–66. 38. p.: 77–73
Matthias Zollner:
– Fontos siker volt, főleg annak fényében, hogy két hétig nem játszottunk mérkőzést. Nehéz volt, de feltétlenül megérdemeltük a győzelmet. Talán az egyetlen olyan magyar élcsapat vagyunk, amelyik igazi ötös poszt nélkül játszik, a palánk alatt nem vagyunk elég magasak, ám ezzel együtt nyerni tudtunk egy jó Paks ellen, amely négy győzelemből álló szériából érkezett, és ez különösen emeli sikerünk értékét.
Csirke Ferenc: – A mérkőzés összképét tekintve megérdemelten nyert az Alba. A legfontosabb, hogy a csapatnak erős tartása volt, igaz, néha nem is tudom, honnan veszik a játékosok az erőt, de mínusz tizenöt pontról visszajöttünk egyre. Nagy boldogság volt számunkra, jó volt látni, hogy szurkolóink megtöltötték a vendégszektort, ott voltak a busz indulásánál. Ezek mind olyan apró lépések, amelyekkel felfelé tudunk elindulni.