Férfi kosár NB I: nem sokat ért a jó ASE-kezdés a Falco ellen

2019.12.21. 14:40
A Falco lassan kezdett, de miután belelendült, esélyt sem adott paksi riválisának (Fotó: Unger Tamás/Vas Népe)
Huszonharmadik hazai tétmérkőzését nyerte meg sorozatban a bajnok Falco, amely hazai pályán a szoros első negyed után magabiztosan legyőzte az Atomerőmű SE-t a férfi kosárlabda NB I-ben.

Az Atomerőmű SE azon kevés csapatok egyike volt szombathelyi fellépése előtt, amelyek idegenben jobb mérleggel bírtak, mint hazai közönségük előtt. Mindez a találkozó után már nem volt igaz: a paksiak jelenleg éppen olyan mutatóval állnak vendégként, akár otthon.

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely szurkolói már a feldobás előtt állva tapsolták meg és éltették csapatukat, amely keddi szaloniki győzelmével nagy lépést tett a továbbjutás felé a Bajnokok Ligájában. A legutóbbi bajnokiját ugyanakkor elveszítette a címvédő Körmenden, fontos volt tehát, hogy ne maradjon alul a másik dobogós ellen is.

Úgy haladtak a csapatok, mint a nagy versenyeken szökésben lévő kerékpárosok, vagyis váltott vezetéssel. Ez a húzd meg-ereszd meg játék hamar véget ért, a második negyed első percében Váradi Benedek triplája után 29–20-ra lépett el a Falco, Dzunics Braniszlav rögvest időt is kért. Aztán meg kellett ezt tennie Gasper Okornnak, a hazaiak edzőjének is, mert mínusz tizenkettőről hamar feljött három pontra az Atom.

Még kettőt sem pislogtunk, újra a vasiak húztak el tucatnyi ponttal, miközben a kedélyek is felpaprikázódtak kissé, amit reklamálás és néhány keményebb ütközés testesített meg. Szóval a rangadó színezet nem hiányzott, de az szembeötlő volt, hogy az ASE-nak az idény legjobb teljesítményét kellett volna nyújtania a győzelemhez, miközben a Falcónak annál is enerváltabban kellett volna játszania, mint tette Körmenden, de egyik sem következett be.

A második félidő eleje nyomokban hasonlított az All Star-gálára – leginkább a könnyed megoldásokat tekintve. Juvonte Reddicnek nem jött össze az alley-oop, a túloldalon Orlando Coleman véletlenül ütötte be a kosárba a labdát, miközben bátor, felemás hatékonyságú távoli kísérletek sorakoztak a két fél oldalán. Időközben csaknem húszról tízre faragta hátrányát a Paks, aztán menten kapott is egy triplát DeVaughn Washington jóvoltából (67–54).

A negyedik negyed elején ismét Washington köszönt be kintről, ezzel a hazaiak végleg elvették a lehetőséget a látogatótól, hogy szorossá tehesse az összecsapást. A záró felvonásban a szombathelyi publikum részéről belefért a nagy rivális szolnokiak zrikálása is, valamint a „hajrá, DEAC”-rigmus (a debreceniek néhány órával később Körmenden léptek parkettre), mert ekkor, három perccel a végső dudaszó előtt már bőven eldőlt a mérkőzés kimenetele – a Falco bámulatos hazai szériája – minden sorozatot beleszámítva 23 győzelem megszakítás nélkül – tovább folytatódik!

FALCO:
Hooker 9/3, Curry 13/6, Benke 14/9, Filipovity 5, Reddic 4. Csere: PERL 12, Váradi 9/3, LAKE 11, D. WASHINGTON 15/15, Bíró O., Krivacsevics. Edző: Gasper Okorn
PAKS: EVANS 14, Faust 12/3, COLEMAN 17/12, Putney 8/3, Lóránt 8. Csere: Kovács Á. 9/9, Jackson 6, Kis 2, Velkey. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 5. p.: 11–10. 7. p.: 13–15. 12. p.: 32–20. 15. p.: 35–32. 17. p.: 46–34. 21. p.: 54–38. 26. p.: 61–42. 30. p.: 64–54. 31. p.: 72–54. 32. p.: 77–56. 34. p.: 79–66
Kipontozódott:
Jackson (38. p.)
Gasper Okorn:
– Megérdemelten nyertünk, az elejétől kezdve kontroll alatt tartottuk a meccset. Miután átvettük a vezetést, többé-kevésbé az történt a pályán, amit szerettünk volna, sikerült őriznünk a tíz-tizenhárom pontos előnyünket. Jól védekeztünk, sok játékost tudtam forgatni, ami azért kellett, mert folyamatosan szerda-szombat ritmusban játszunk. Fontos volt ez a győzelem így karácsony előtt, most négy nap pihenőt kapnak a kerettagok – augusztus közepe óta összesen volt hat szabadnapja a csapatnak, mentálisan és fizikailag is fáradt mindenki. Szükség van most némi jókedvre, kikapcsolódásra és arra, hogy a kosárlabdán kívüli dolgokkal, a magánéletünkkel foglalkozzunk.
Dzunics Braniszlav: – Azzal a szándékkal jöttünk Szombathelyre, hogy védekezésben megpróbáljuk felvenni a harcot a jól szervezett Falcóval. Az elején valamennyire sikerült, de ahogy ment tovább a meccs, lehetett látni, hogy megvan a két csapat közti különbség, ami az eredményben annyira nem is, de a játékban jobban megmutatkozott. Ellenfelünk minden játékelemben fölénk kerekedett, elismerésem neki, ahogy a jó nemzetközi kupaszerepléséhez is. Ennyire voltunk képesek, remélem, a további mérkőzéseken jobban teljesítünk.