Férfi kosár NB I: könnyed Falco-siker az Alba Fehérvár ellen

2021.09.25. 20:55
A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely könnyedén, 98–66-ra legyőzte az Alba Fehérvárt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján, míg a Körmend 78–72-re nyert az OSE Lions ellen. A Zalakerámia 80–77-es sikert aratott a Kaposvár felett, a Kecskemét 77–75-re tudott győzni a Nyíregyháza ellen.
Könnyed sikert aratott a címvédő az Alba Fehérvár ellen
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)
Könnyed sikert aratott a címvédő az Alba Fehérvár ellen A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Tumbász Hédi)

Hogy a szombati fehérvári kosárrangadó előtt miről cseverészett fél szemmel a bemelegítést figyelve a két kiváló szlovén szakember, Dejan Mihevc és Gasper Okorn, azt csak ők ketten tudhatják, de talán utóbbi – aki a nyártól immár szakmai tanácsadóként segíti a szombathelyieket – azokról a tapasztalatokról beszélt, amelyeket az elmúlt három esztendőben hazánkban szerzett, s amelyek birtokában vezetőedzőként kétszer bajnok, és egyszer kupagyőztes lett a Falcóval. Az Alba nyáron kinevezett mestere még csak álmodhat ilyen eredménysorról, de határozott célja, hogy a fehérváriakat újra dobogóközelbe vezesse.

Az biztos, hogy munkája még lesz bőven a Gáz utcában, mert a címvédő jelenleg utcahosszal a kék-fehérek előtt jár. A vasiak már az első fordulóban, otthon a Pécs ellen is erőt demonstráltak, és most ezt megtették Székesfehérváron is. Ezt a Falcót nem lehet legyőzni akkor, ha az ellenfele a tizenegyedik triplakísérletéből talál be először, illetve a hajmeresztő technikai hibák és eladott labdák sem férnek bele ellene. De le lehet ezt úgy is fordítani, hogy a szombathelyiek egységes, agresszív védekezése eredményezte, hogy sokat tévesztettek az albások, támadásban pedig irigylésre méltó arzenálja van Milos Konakov csapatának, a centerek jól dobnak távolról is, a mezőnyemberek kiválóan törnek be és bontják a védelmet.

Mondhatjuk, hogy ez a rangadó már az első negyedben eldőlt, de a Fehérvár a harmadik negyed elején még egyszer hét pontra visszajött, aztán a mérkőzés utolsó szakaszára látványosan összeesett, hitevesztetté vált, a Falco pedig dominált, élvezte a kosárlabdát, szedi össze az önbizalmat a közelgő Bajnokok Ligája-rajtra.

A magyar kosárlabda biztosan profitált ebből a mérkőzésből, hiszen a kezdő feldobásnál nem kevesebb, mint nyolc magyar válogatott játékos toporgott a parketten, az Albában pedig volt olyan szakasza a mérkőzésnek, amikor három U23-as fiatal próbálta megfékezni sokkal rutinosabb ellenfelét. Ez sem nekik, sem az Albának nem sikerült, a Falco nagyszerű teljesítményt nyújtva ütötte ki a hazaiakat, akik az első fordulóhoz hasonlóan rengeteg pontot kaptak.

Az Egis Körmend szoros meccset játszott, de végül 78–72-re nyert az MVM-OSE Lions otthonában, a Zalakerámia pedig egy fordulatos meccsen győzte le 3 ponttal, 80–77-re a Kaposvárt úgy, hogy az utolsó negyed előtt még hárompontos hátrányban volt. A Kecskemét az utolsó pillanatokban fordított és 77–75-re nyert a Nyíregyháza ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I

ALBA FEHÉRVÁR–FALCO-VULCANO ENERGIA KC SZOMBATHELY 66–98 (16–29, 25–25, 15–21, 10–23)
Székesfehérvár, 1100 néző. V: Földházi, Praksch, Pozsonyi
FEHÉRVÁR: Pongó Marcell 7, Vojvoda 11, LUKÁCS N. 8, Laksa 7, STEELE 13/3. Csere: Takács Milán 4, Mulalic 4, Omenaka 2, Balsay 5/3, Szabó Zs. 5. Edző: Dejan Mihevc
FALCO: VÁRADI B.  13/9, Somogyi 8/3, BENKE 11/3, GOLOMÁN 16, Keller Á. 11/6. Csere: PERL 18, Clark 1, BARAC 13/3, Kovács B. 7/3, Verasztó. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 5. p.: 10–14. 8. p: 12–22. 12. p: 22–31. 15. p.: 31–40. 18. p.: 35–48. 22. p.: 43–58. 25. p.: 49–64. 28. p.: 54–73. 32. p.: 61–76. 35. p.: 61–86. 38. p.: 64–94
Dejan Mihevc: – A Falco megérdemelte a győzelmet, a játék szinte minden elemében jobb volt nálunk. Kiesett az irányítónk, emiatt a támadásszervezésben voltak problémáink, ezt jól mutatja az is, hogy 18 labdát adtunk el. Akadt egy periódus, amikor megtaláltuk az egyensúlyt, és tudtuk szervezni a játékot, de sajnos a találkozó második felében ennek megint pontosan az ellentétét mutatta a játékunk. 32-33 percig nagyon jól harcolt a csapat azért, hogy mérkőzésben maradjon. Ezután a csapat elvesztette a fonalat, és ezzel kapcsolatban sok mindent át kell beszélnünk, hogyan tudjuk javítani ezeket a hibákat, és hogyan tudjuk megoldani azt, hogy ne kerüljünk ilyen hullámvölgybe.
Milos Konakov: – Boldog vagyok, hogy nyertünk. Meg kell jegyeznem, hogy az én csapatom is hibázott néhányszor, és ezeket ki kell majd elemeznünk. Tisztában voltunk azzal, hogy fizikai mérkőzés vár ránk sok kontaktussal, de úgy érzem, az elejétől a végéig fejben is ott volt a csapat, jól koncentrált és jól teljesített. Azzal, hogy kiesett az Alba irányítója, megváltozott a játéka, és nem véletlenül volt tizennyolc eladott labdája, nem tudta úgy szervezni a játékot a hazai csapat, ahogy szerette volna. Mi viszont könnyű kosarakat szereztünk gyors indításokból és labdaszerzésekből.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–KAPOSVÁRI KK 80–77 (29–22, 15–17, 12–20, 24–18)
Zalaegerszeg, 800
néző. V: Kapitány, Tőzsér, Sörlei
ZTE:
WILSON 21/6, Németh Á. 4, Polster, Jordan 8/3, HARRIS 15. Csere: Révész Á. 6/3, GUYTON 16/12, Heron 4, Horti 6, Simó, Bonifert. Edző: Teo Cizmic
KAPOSVÁR: HILLIARD 17/3, Plézer 5/3, Price 2, MARTIN 25, FORD 19. Csere: Krnjajszki 7/3, Hendlein 2, Csorvási, Paár. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–3. 6. p.: 16–11. 8. p.: 21–18. 12. p.: 31–24. 17. p.: 36–34. 24. p.: 46–43. 28. p.: 55–56. 32. p.: 64–63. 36. p.: 69–67. 38. p.: 71–72
Teo Cizmic: – Elismerés jár a játékosaimnak, nagyon küzdöttek. Tudtuk, hogy rendkívül nehéz meccs vár ránk, mert a Kaposvár hét közben is bizonyította, hogy jó csapat. Fontos volt a győzelem, hogy megfelelő mentális állapotban legyünk, és tudjuk folytatni a menetelést.
Nikola Lazics: – Mindkét együttes nagyon küzdött, nem volt szép a mérkőzés, de nagy csatát hozott. Egylabdás meccs volt, és mi különösen a támadólepattanók területén nagyon gyengén teljesítettünk. Annyit mondtam a fiúknak, ha az ilyen mérkőzéseket meg akarjuk nyerni, akkor egy teljes negyedet, mint mi az elsőt, nem adhatunk oda az ellenlábasnak.

HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS–DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 7577 (19–15, 19–21, 22–17, 15–24)
Nyíregyháza, 700 néző. V: Győrffy P., Nagy V., Szilágyi
NYÍREGYHÁZA: N. JOHNSON 22/9, BRYCE 25/9, Kiss B., Pipiras 7/3, Tóth G. 2. Csere: LeDay 9, Bus 4, Mokánszki 4, Bazsó 2. Edző: Pethő Ákos
KECSKEMÉT: POLLARD 18, JARAMAZ 24/12, Kucsera 4, Milutinovics 12/3, Karahodzsics 6. Csere: Kiss D. 3, Dramicsanin 9/3, Wittmann 1. Edző: Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 6. p.: 6–13. 8. p.: 13–13. 14. p.: 23–24. 16. p.: 29–26. 19. p.: 36–32. 24. p.: 45–43. 28. p.: 57–43. 31. p.: 63–53. 34. p.: 63–61. 37. p.: 70–65. 39. p.: 73–71. 40. p.: 75–74
Pethő Ákos: – Balszerencsés kosárral veszítettünk, de ilyen ebben a sportágban előfordul. Inkább az a bosszantó, hogy erre esélyt adtunk az ellenfélnek, és a végjátékban nagyon buta hibákat követtünk el. Két meccs alatt megmutattuk, hogy itt a helyünk, de a győzelmeket is el kell kezdenünk gyűjteni.
Váradi Kornél: – Nagyon kemény, férfias mérkőzést játszottunk, az első negyedben hagytuk, hogy a Nyíregyháza saját ritmusában játsszon, aztán ezen sikerült változtatnunk. Jó karaktert mutattunk azzal, hogy több mint tízpontos hátrányból visszajöttünk, azon a téren pedig szerencsénk volt, hogy utolsó másodperces hármassal szereztük meg a győzelmet.

MVM-OSE LIONS–EGIS KÖRMEND 72–78 (13–17, 20–24, 20–22, 19–15)
Oroszlány, 1000 néző, V: Papp P., Balog Gy., Györfy R.
OROSZLÁNY: IHRING 22/12, Carev 2, Parrish 10/6, MINCSEV 13/6, Molnár Márton 4. Csere: Dorogi 1, Garamvölgyi 4, MILISZAVLJEVICS 14/3, Ruják A. 2. Edző: Sebastjan Krasovec
KÖRMEND: STOKES 15/6, White 3/3, Takács K. 2, SZAVICS 20/9, GARRETT 16. Csere: Ferencz 6/6, Krivacsevics, DURÁZI 14/6, Kenéz 2, Balogh M. Edző: Andonisz Konsztandinidisz
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–7. 6. p.: 9–7. 8. p.: 13–12. 12. p.: 18–17. 14. p.: 26–26. 17. p.: 26–35. 23. p.: 41–46. 25. p.: 43–53. 28. p.: 45–61. 33. p.: 57–72. 38. p.: 69–72
Sebastjan Krasovec: – Ahogyan arra számítottunk, fizikailag rendkívül megterhelő mérkőzést játszottunk. A negyedik negyedben volt egy jó futásunk, előtte azonban elengedtük a Körmendet. Molnár elvesztése tovább nehezíti a dolgunkat.
Andonisz Konsztandinidisz: – Úgy érzem, megérdemelten nyertünk, hiszen szinte végig mi vezettünk. A második értékes idegenbeli győzelmünket arattuk, ami miatt elégedettek lehetünk, hiszen Zalaegerszegen és Oroszlányban sem könnyű nyerni. Ez kellő magabiztosságot adhat a csapatnak, emellett reméljük, hogy a sérült Mócsánt minél hamarabb visszaépíthetjük a csapatba. Köszönet mindkét szurkolótábornak a fantasztikus hangulatért.