Férfi kosár NB I: elképesztő izgalmak, a Fehérvár legyőzte az Olajt

CS. M.CS. M.
2022.01.29. 18:47
Az Alba Fehérvár kiélezett hajrát követően 74–71-re legyőzte a Szolnoki Olajt a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. A Falco KC Szombathely 86–73-ra nyert a Zalakerámia ellen, míg a Szedeák 102–67-re múlta felül a Kecskemétet.

Küzdelmes meccs volt.. (Fotó: Nagy Balázs)

A játéknap első mérkőzése elképesztően izgalmasra sikeredett: a tabella élmezőnyéhez tartozó Szolnoki Olaj otthon fogadta a középmezőnybeli Alba Fehérvárt. A vendégek egy ponttal nyerték az első negyedet, ezt a minimális előnyüket pedig a szünetre is megtartották. A harmadik negyed végére aztán már az Olaj ment hattal, de a hajrához közeledve visszajöttek a fehérváriak, s négy perccel a vége előtt a vezetést is átvették.

Ezt követően szinte folyamatosan változott a vezető csapat kiléte, de bő egy perccel a vége előtt, egypontos fehérvári előnyben a 26 pontig jutó Jonathan Stark dobott be egy hatalmas triplát, négy pontra növelve ezzel csapata előnyét. Innen már nem engedte ki a kezéből a sikert az Alba Fehérvár, amely végül 74–71-re nyert.

A listavezető Falco a tabella alján tanyázó Zalakerámiával játszott egy a vártnál szorosabb meccset. A szombathelyiek mindössze hét ponttal vezettek a záró játékrész előtt, ám azt végül magabiztosan megnyerték, s 86–73-ra behúzták a meccset. Szintén kiélezett, izgalmas csatának indult az Atomerőmű–OSE Lions mérkőzés, de a harmadik negyed végére már kilenccel is elléptek a vendégek, ezt az előnyt pedig a meccs végéig megtartották (73–82).

A Körmend szoros meccsen, remek utolsó negyeddel 107–99-re múlta felül a Nyíregyházát, míg a Szedeák könnyedén, 35 pontos különbséggel győzte le a Kecskemétet (102–67). A játéknap utolsó mérkőzésén a DEAC két ponttal, 82–80-ra nyert a Kaposvár ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DEAC-TUNGSRAM–KAPOSVÁRI KK 82–80
(22–23, 25–17, 19–23, 16–17)
Debrecen, 1000 néző. V: Benczur, Minár, Fodor
DEAC: HAGINS 12/6, THAMES 14/6, Valerio-Bodon 4, Drenovac 15, ASKA 26. Csere: Polyák 9/9, Kovács II Ákos 2, Kerpel–Fronius G. Edző: Jorgosz Vovorasz
KAPOSVÁR: HILLIARD 20/6, Plézer, Price 7/6, X. Ford 16, MARTIN 35.Csere: Diggs 2, Puska, Krnjajszki. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása.3. perc: 4–5. 5. p.: 4–12. 8. p.: 17–18. 13. p.: 28–23. 17. p.: 40–31. 22. p.: 49–42. 26. p.: 53–54. 28. p.: 62–57. 30. p.: 62–63. 33. p.: 70–63. 37. p.: 77–70. 40. p.: 79–80
Jorgosz Vovorasz: – Elképesztően fontos diadalt arattunk, különösen az elmúlt hetek negatív szériájának fényében. Ez a mérkőzés döntővel ért fel nekünk. Sajnálatos módon a találkozó előtt két fontos játékosunk is kidőlt a sorból, így a fiúkra hatalmas teher hárult, főként a centerposzton. A fáradtság érzékeltette is a hatását a végjátékban, de szerencsére Xavier Thames kulcspillanatban elengedett triplájával megmentettük a bajnoki pontokat.
Nikola Lazics: – Nekünk is voltak nehezítő tényezőink, hiszen meglehetősen hiányos kerettel készültünk erre az ütközetre. Összességében a DEAC megérdemelten nyert, sok hibával játszottunk, és helyenként nagyon türelmetlenül kosárlabdáztunk. Ennek ellenére is volt meccslabdánk a legvégén, amit azonban sajnos nem tudtunk kihasználni.

SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ–ALBA FEHÉRVÁR 71–74 (13–14, 22–22, 22–15, 14–23)
Szolnok, 1600
néző. V: Kapitány, Goda, Pozsonyi
SZOLNOK: Pongó Máté, Pallai 7/3, Cummings 8/3, SZUBOTICS 17/3, CAKARUN 7. Csere: BADZIM 20/18, Solano 4, Taiwo 2, Rudner 6/6, Zsíros. Edző: Gasper Potocník
FEHÉRVÁR: PONGÓ MARCELL 12/3, Takács Milán 2, STARK 26/9, FAKUADE 9/6, Omenaka 4. Csere: Vojvoda 11/6, Sh. Davis 7/3, Lukács N. 3. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–9. 9. p.: 13–13. 14. p.: 19–20. 17. p.: 22–32. 19. p.: 30–36. 25. p.: 49–43. 28. p.: 54–47. 34. p.: 59–59. 38. p.: 66–65. 40. p.: 69–73
Kipontozódott: Solano (40. p.)
Gasper Potocník: – Tudtuk, hogy nehéz meccsünk lesz az Alba ellen. A szoros első félidő után a másodikban volt hogy nyolc-kilenc ponttal is vezettünk, de nem tudtuk megtörni a riválist. Sok hibát követtünk el védekezésben, sok volt az eladott labdánk, és 16 támadólepattanót engedtünk ellenfelünk, így sajnos elúszott a győzelmünk.
Matthias Zollner: – Nehéz volt a hetünk, hiszen kevesen voltunk az edzéseken, és Szolnokra is csak kilenc játékossal érkeztünk. A meccs előtt tudtam, hogy csak úgy érhetünk el jó eredményt, ha lesz vezére a csapatunknak, szerencsére ezt Jonathan Stark felvállalta. A rangadó nagy részében jó volt a védekezésünk, a végjátékben pedig éltünk a kínálkozó alkalommal és győztünk, amit az orrsérüléssel bajlódó játékosunknak, Szabó Zsoltnak ajánlunk.

FALCO-VOLVO ALPOK AUTÓ SZOMBATHELY–ZALAKERÁMIA ZTE KK 86–73(16–16, 28–20, 19–20, 23–17)
Szombathely, 2800
néző. V: Győrffy P., Tóth C., Makrai
SZOMBATHELY: SOMOGYI 11/3, Benke 14/6, CLARK 12/6, GOLOMÁN 11, Keller Á. 5/3.Csere: VÁRADI 15/12, Hawkins 2, Perl 9/3, Barac 4, Verasztó 3/3, Sövegjártó, Takács Zs. Edző: Milos Konakov
ZALAEGERSZEG: Wilson 11, Takács Martin 2, DeCosey 12/6, Barnett 10, HOLTON 14.Csere: Horti 5, PARKS 11/3, Németh Á. 6, Révész Á. 2.Edző: Emir Mutapcic
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–5. 7. p.: 9–11. 14. p.: 33–23. 18. p.: 39–33. 20. p.: 44–36. 26.p.: 55–40. 28. p.: 57–49. 30. p.: 63–56. 33. p.: 74–62. 36. p.: 82–62
Kipontozódott: Barnett (35. p.), Verasztó (39. p.)
Milos Konakov: – Nagy öröm volt, hogy amikor körbenéztem az öltözőben, szinte teljes csapatot láttam. Összességében jól teljesítettünk, helyenként jól játszottunk, de még sok munkára, időre van szükségünk, hogy ismét csúcsformába lendüljünk – megyünk tovább!
Emir Mutapcic: – A magyar bajnokság legjobb csapatával játszottunk, amely nemzetközi szinten is jelentős erőt képvisel. A harmadik negyedben buktuk el a meccset. A játékrészt lassan kezdtük, amit a Falco kihasznált, és meglépett, majd amikor felzárkóztunk, ismét olyan hibákat követtünk el, amelyek miatt ellenfelünk stabil előnyre tett szert – és sok tiszta dobást is rontottunk. Kikaptunk, de láttam olyan biztató pillanatokat is, amelyekre lehet építeni.

EGIS KÖRMEND–HÜBNER-NYÍREGYHÁZA BS 107–99 (35–25, 22–21, 22–30, 28–23)
Körmend, 1750 néző. V: Cziffra, Papp P., Szilágyi B.
KÖRMEND: Stokes 18/6, White 21/6, Martinez, Szavics 6, W. GORDON 26. Csere: Takács K. 2, FERENCZ 16/9, HENRY 18/6, Krivacsevics. Edző: Andonisz Konsztandinidesz
NYÍREGYHÁZA: Johnson 21/3, Kiss B. 2, BRYCE 25/9, Pipiras 15/6, SUÁREZ 17/6. Csere: Kozák, LeDay 9, Bazsó 10/6, Anda, Madár, Bus I. Edző: Pethő Ákos
Az eredmény alakulása.3. perc: 9–7. 7. p.: 27–17. 12. p.: 38–28. 16. p.: 46–41. 24. p.: 66–57. 27. p.: 70–67. 33. p.: 82–83. 37. p.: 92–89
Andonisz Konsztandinidesz: – Nagyon fontos győzelmet arattunk a jól felkészített, végig harcosan és elszántan játszó Nyíregyháza ellen. Kellő önbizalmat adhat nekünk ez a győzelem, ugyanakkor felhívta a figyelmünket arra, hogy egyetlen másodpercig sem lehet lazítani. A szurkolóink ezúttal is átlendítették a csapatot a holtpontokon, nagy részük van a sikerben.
Pethő Ákos: – Nagyon erős csapat volt az ellenfelünk. Az első félidőben nem találtuk a ritmust, aztán fokozatosan belelendültünk a játékba, a vezetést is átvettük, de a hajrában nem voltunk elég higgadtak. A végén kockáztattunk, mindenáron a győzelem megszerzése volt a célunk. A vereség ellenére elégedett vagyok a csapat teljesítményével.

ATOMERŐMŰ SE–MVM-OSE LIONS 73–82 (15–16, 17–21, 18–22, 23–23)
Paks, 1000 néző. V: Földházi, Söjtöry, Nyilas
PAKS: Brown 7/6, Frank 5/3, Taylor 15/3, Goins 4, Pacevicius 5. Csere: BRZOJA 17/3, Kis R. 2, KOVÁCS I ÁKOS 18/6, Pajor. Edző: Petar Mijovics
OROSZLÁNY: IHRING 10/3, Mesicek 13/3, Mucza, MINCSEV 26/12, Burns 10. Csere: Garamvölgyi 2, Tóth B. 3/3, Parrish 5/3, Ruják A. 11/6, Molnár M. 2. Edző: Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–3. 6. p.: 11–7. 11. p.: 18–19. 15. p.: 22–23. 18. p.: 29–35. 22. p.: 36–42. 27. p.: 46–54. 32. p.: 55–59. 35. p.: 61–64
Petar Mijovics: – Semmi váratlan nem történt, Eilingsfeld János és Kenny Goins egész héten sérüléssel bajlódott, s az új játékosunk, Martynas Pacevicius is sérülten érkezett. Az oroszlányiak kihasználták, hogy nem tudtunk rotálni a magas posztokon, ráadásul bravúros hármasokat szereztek.
Sebastjan Krasovec: – Elismerésem a csapatomnak. Tudjuk, hogy milyen helyzetben van az ASE a sérülések miatt, ezt igyekeztünk kihasználni. Örülök a győzelemnek.

NATURTEX-SZTE-SZEDEÁK DUNA ASZFALT-DTKH KECSKEMÉT 102–67 (34–15, 24–16, 25–21,19–15)
Szeged, 1200
néző. V: Praksch, Török R., Jakab L.
SZEDEÁK: PERSONS 18/9, COOK 14/6, Balogh Sz. 6/6, BOGNÁR K. 16/6, Alston 10. Csere: R. DAVIS 21/12, Filipovics 8, Keller I. 2, Kerpel-Fronius B. 2, Polányi 2, Mayer 3/3, Tráser. Edző: Simándi Árpád
KECSKEMÉT: Pollard 10, Jaramaz 9/6, WITTMANN 16/9, Kucsera 13/6, Karahodzsics 8. Csere: Ivkovics 4, Dramicsanin 7/3, Tóth B., Kiss D., Botka. Edző: Forray Gábor
Simándi Árpád: – Még nem volt részem abban, hogy ilyen korán eldőljön a meccs, így nem is hittem, hogy már az első negyedben eldőlt volna a találkozó. Remekül játszottunk, szeretnénk hasonlóan folytatni a bajnokságot. Sok sikert kívánok a Kecskemétnek a bajnokság további részére!
Forray Gábor: – Nagyszerűen kezdett az ellenfelünk, hiszen hatból hat triplát bedobott, ez pedig megadta az alaphangot. Kapaszkodtunk ugyan, de a meccs már az első negyedben eldőlt. Elismerésem a Szegednek és a szurkolóinak, mert nagyszerű hangulatot teremtettek! Mi is találhatunk pozitívumot, mert fiataljaink értékes perceket töltöttek a pályán egy jó csapat ellen.