Adria-liga: nagyon kikapott a Szolnoki Olaj Szerbiában

2012.10.20. 18:48
Újabb súlyos vereséget szenvedett a Szolnoki Olaj a férfi kosárlabda Adria-ligában: szombat este a Radnicski Kragujevac otthonában kapott ki 97–72-re a magyar bajnok.

A Szolnok a combizomsérülését kúráló Báder Márton nélkül utazott el Szerbiába, és már az első negyedben szembetűnő volt, mennyire hiányzik a center: a Radnicski – amely az előző fordulóban könyvelte el az első győzelmét – tízpontosnál nagyobb előnyt kovácsolt az első tíz percben.

A következő két játékrészben jól tartotta magát a Szolnok, de hátránya valamelyest tovább nőtt – és aztán következett az utolsó tíz perc, amelyben a hazaiak a száz pontot ostromolták. Kis híján az is meglett nekik.

A Radnicski soraiban hat játékos is elérte a tízpontos határt, a sereghajtó szolnokiaknál négy (Szabó M. 14, Gay, Németh I., Sehovics 12-12). A lepattanókért vívott csatát a hazaiak nyerték meg 32–24-re, a triplákban is picivel jobbak voltak (10–9), és a duplákat is eredményesebben dobták (58, ill. 44 százalék).

ADRIA-LIGA
5. FORDULÓ
RADNICSKI KRAGUJEVAC (szerb)–SZOLNOKI OLAJ KK 97–72 (27–15, 22–19, 18–16, 30–22)
Kragujevac, 2000 néző. Vezette: Herceg, Jovovic (horvátok), Vuckovic (szlovén)
KRAGUJEVAC: CSAPIN 13/6, Markovics, WHITE 18/6, Worthington 9/3, AMANING 10. Csere: Boriszov 10/3, Krsztovics 5, Mijatovics 13/6, Bircsevics 1, SINOVEC 14/6, Miljenovics 4, Jovics. Vezetőedző: Miroszlav Nikolics
SZOLNOK: Simon B. 6/3, Sehovics 12/6, Horváth Á. 9/3, Kalve 2, SZABÓ M. 14. Csere: Grebenár 2, Gay 12/6, NÉMETH I. 12/6, Fodor M. 3/3, Trepák, Markovics. Vezetőedző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–2. 5. p.: 11–7. 7. p.: 19–7. 10. p.: 26–10. 12. p.: 29–17. 14. p.: 36–17. 16. p.: 40–19. 20. p.: 46–32. 24. p.: 54–41. 29. p.: 67–45. 32. p.: 67–55. 35. p.: 84–59. 38. p.: 92–62
Kipontozódott: Gay (40. p.)
Mezőnybeli dobószázalék: 58 (36/62), ill. 44 (27/61).
Büntetők dobószázaléka: 71 (15/21), ill. 75 (9/12)
Lepattanók: 32, ill. 24. Legtöbb lepattanó: Sinovec 6, ill. Sehovics 7
Legtöbb gólpassz: Csapin 5, ill. Simon B. 6
MIROSZLAV NIKOLICS: – Kicsit tartottunk a meccstől, mert eddig hazai pályán nem tudtunk győzni. Ellenfelünk legjobb játékosa nélkül játszott, de így is nagyon örülök a sikernek, mert csapatom nyolcvan százalékban végrehajtotta, amit kértem.
PÓR PÉTER: – A meccs elején nem voltunk elég agresszívak, az ellenfél jó ritmusban és könnyű kosarakat szerezve elhúzott, utána pedig csak szaladtunk az eredmény után. A védekezésünk az egész találkozón gyenge volt.