Férfi kosár NB I: 100 pont fölé jutott, nagy küzdelemben nyert az Alba Sopronban

K. Zs.K. Zs.
2024.03.10. 20:19
Siyani Chambers 23 pontot szerzett a Fehérvárban (Fotó: Földi Imre, archív)
Az Alba Fehérvár 101–95-re győzött a Sopron vendégeként a férfi kosárlabda NB I 23. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a hosszú vereségszériából érkező Szeged hazai pályán 89–77-re verte a Kaposvárt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
23. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
SOPRON KC–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 95–101 (24–30, 25–16, 23–24, 23–31)
Sopron, 1500 néző. Vezette: Praksch, Söjtöry, Földesi
SOPRON: NICHOLS 28/12, Meszlényi 3/3, Griffin 11/9, GILL 9, MOLNÁR M. 13. Csere: Sidibe 4, Schöll, Csendes 3/3, Mathis 19/15, Fazekas Cs. 2, Sitku M. 3/3. Edző: Gasper Potocnik
FEHÉRVÁR: CHAMBERS 23/9, Kass, Roberts 9/3, BARNETT 23/9, DICKEY 19. Csere: VOJVODA 19/3, Balogh M. 2, Takács Milán 6/6, Fazekas M. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–5. 8. p.: 15–20. 12. p.: 27–35. 16. p.: 35–37. 18. p.: 40–38. 23. p.: 50–57. 25. p.: 57–59. 28. p.: 62–68. 32. p.: 78–72. 35. p.: 83–84. 38. p.: 88–88
Kipontozódott: Molnár M. (40. p.), Gill (40. p.)
Gasper Potocnik: – Jó mérkőzést játszottunk, a legjobbunkat nyújtottuk. Nagyon jó csapat ellen az utolsó pillanatig versenyben voltunk a győzelemért. Azt hiszem, megszerezhettük volna, de ilyen a sport, egyszer nyersz, egyszer veszítesz az ilyen helyzetekben. Sajnos nem állt mellénk a szerencse, de azt kell látnunk, hogy a vereség oka a védekezés volt, ebben javulnunk kell.
Alejandro Zubillaga: – Ez a meccs nagyon jó, kőkemény teszt volt, amin átmentünk, de vannak dolgok, amiket ki kell javítanunk védekezésben. A második negyedben támadásban futni akartunk, de kontroll nélkül, és sok eladott labdánk volt, a Sopron pedig sok pontot szerzett leindításokból. A második félidő igazi hullámvasút volt. Ha jó csapat ellen játszol, tudod, hogy többféle módon fog védekezni, hol zónázik, hol vált, de mi többé-kevésbé fenn tudtuk tartani a saját szintünket és képesek voltunk futni.

SZTE-SZEDEÁK–KOMETA KAPOSVÁRI KK 89–77 (16–23, 23–21, 30–17, 20–16)
Szeged, 1000 néző. Vezette: Tőzsér, Győrffy, Minár
SZEGED: Cohill, LOCKE 41/18, Bailey 10/6, BOGNÁR 10/3, Lake 8. Csere: Mucza 11, Balogh Sz. 4, Zsíros 5/3, Mayer. Edző: Simándi Árpád
KAPOSVÁR: Krnjajszki 5/3, ABELL 27/3, Szőke Bálint 4, Filipovity 12/3, Koprivica 15. Csere: Jackson 9/6, Halmai 3, Puska 2. Megbízott edző: Szőke Balázs
Kipontozódott: Cohill (27. p.)
Simándi Árpád: – Köszönöm a szépszámú közönség biztatását! A legfontosabb a győzelem volt. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a harmadik negyedben védekezésben összeszedtük magunkat és elkaptuk a fonalat. Tovább kell folytatnunk a munkát, remélem, ez a győzelem átszakítja a gátat, és nyerni tudjuk a következő meccseket is.
Szőke Balázs: – Megérdemelten nyert a Szeged. Felforgatott kerettel játszottunk, két kulcsjátékosunk is hiányzott. Az első félidőt kontrolláltuk, de a második félidő elején fegyelmezetlenek voltunk, nem ütöttük be a taktikai faultokat, a Szeged pedig három gyors triplával ritmust fogott. A védekezésünk miatt buktuk el a meccset, és a dobószázalékunk is nagyon gyenge volt.