Férfi kosár NB I: simán nyert a Falco; három pályán is hazai győzelem született

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.10.05. 22:11
Könnyedén nyert a sárga-fekete mezes Falco (Fotó: hunbasket.hu)
A férfi kosárlabda NB I 2. fordulójában 29 pontos győzelmet aratott a Falco Kecskeméten, míg a többi szombati találkozón hazai siker született, nyert az NKA Pécs, a Körmend és az Oroszlány.

A 23. percig szoros meccset játszott egymással az NKA Pécs és a Sopron, de 41–37 után fokozatosan elléptek a hazaiak, s az utolsó negyedben végig tartották a 10 pont körüli különbséget. Körmenden az első negyedet a PVSK nyerte meg, de a folytatásban egy 14–3-as rohammal fordítottak a hazaiak. Ezt követően a negyedik játékrész elejéig fej fej mellett haladtak a felek, ekkor viszont rákapcsolt a Körmend, a pécsiek pedig nem tudták tartani a tempót.

Az Oroszlány végig rohant az eredmény után, és csak a 36. perc végén érte utol a ZTE-t, majd 68–68 után csinált egy 9–2-t, így a hajrában behúzta a mérkőzést. A KTE 5–0-val kezdett, ám a Falco egy 19–2-es rohanással gyorsan fordított az álláson, innentől kézben tartották a meccset a címvédő szombathelyiek, és végül 29 pontos győzelmet arattak.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, 2. FORDULÓ
NKA Universitas Pécs–Sopron KC 81–70 (20–14, 18–16, 23–19, 20–21)
Egis Körmend–PVSK-VEOLIA 91–84 (19–26, 25–20, 26–22, 21–16)
MVM-OSE Lions–Zalakerámia ZTE KK 83–78 (13–24, 23–23, 24–16, 23–15)
Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét–Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 67–98 (17–29, 19–22, 11–20, 20–27)
Pénteken játszották
Atomerőmű SE–Alba Fehérvár 92–85 (26–20, 20–22, 23–25, 23–18)
DEAC–Endo Plus Service-Honvéd 84–66 (21–14, 18–18, 20–15, 25–19)
Csütörtökön játszották
SZTE-Szedeák–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 71–83 (19–19, 22–18, 11–32, 19–14)

JEGYZŐKÖNYVEK

Pécs, 800     néző. V: Cziffra, Goda, Jakab
PÉCS: NIKOLIC 13,  Brbaklics, DURMO 18/6, Bacsovics 8, MELEG 15. Csere: ABELL 20/9, Scherer 7/3, Kerpel-Fronius, Rátgéber T. Edző: Csirke Ferenc
SOPRON: EDWARDS 10, Fofana 7, Mucius 11/3, Molnár M. 8, GARRETT 15. Csere: Kucsera, TAKÁCS K. 12, Fazekas Cs. 7/3, Csendes. Edző: Gasper Potocnik
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–2. 8. p.: 12–10. 13. p.: 20–16. 17. p.: 30–21. 24. p.: 46–39. 27. p.: 54–45. 33. p.: 66–53. 38. p.: 75–64
Kipontozódott: Bacsovics (35. p.)
Csirke Ferenc:     – Igazi csapatmunka volt ez a siker. Dobásban nem voltunk rosszak, de a támadólepattanók megszerzésében javulnunk kell. Már előre is nézünk, mert sűrű a program.
Gasper Potocnik: – Nem a hozzáállással volt a baj, mégsem az történt a pályán, amit mi elképzeltünk. Különösen a lepattanókért vívott harcban maradtunk alul.

Körmend, 1950 néző. V: Mészáros, Pozsonyi, Földesi
KÖRMEND:     WILLIAMS 29/15, KOUNTZ 20, Kiss B. 3/3, Pipiras 4, VUCKOVIC 13/3. Csere: GÁSPÁR 4, Ferencz 8/3, Doktor 10/6. Edző: Forray Gábor
PÉCS: Micsovics 15, ARCHIBALD 25/6, Plézer, PAYTON 17/6, DZSELETOVICS 16/9. Csere: Mokánszky 2, Frank, Németh, Antóni 9/3, Merkl. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–7. 7. p.: 15–17. 14. p.: 33–29. 18. p.: 41–44. 22. p.: 50–50. 27. p.: 61–58. 33. p.: 77–68. 36. p.: 79–72. 38. p.: 87–76
Kipontozódott: Doktor (34. p.), Gáspár (39. p.)
Forray Gábor:     – Rosszul kezdtük a mérkőzést, az Alba elleni súlyos verség okozta sokk még érződött a játékunkon, de a szurkolóink segítségével túlléptünk a kezdeti bizonytalanságon, és átvettük az irányítást. A Pécs nagyon kellemetlen ellenfél volt, keményen küzdött, nekünk is alkalmazkodnunk kellett ehhez a harcmodorhoz a győzelem megszerzése érdekében.
Szrecsko Szekulovics: – Küzdelmes mérkőzést játszottunk, ezért mindkét csapat dicséretet érdemel. Mi nem vagyunk topegyüttes, akkor lesz esélyünk a győzelemre, ha szívünket-lelkünket kitesszük a pályára. Meccsről meccsre javul a teljesítményünk, ami biztató lehet a számunkra, de még sokat kell dolgoznunk azért, hogy felvegyük a versenyt leendő ellenfeleinkkel.

Oroszlány, 1118 néző, V: Praksch, Fodor, Popgyákunik
OROSZLÁNY: BURTON 25, Ruják A. 2, Carter Jr. 13/3, KENICS 23/9, DICKERSON 10. Csere: Csuti 4, Illés, Takács Zs. 6/3, Werner. Edző: Váradi Kornél
ZALAEGERSZEG:     Takács Martin 6, GARRETT 26/9, Keller I. 2, Bigelow 13/3, Tóth Á. 6. Csere: LeDay 8, T. Brown 9/6, Sitku, Takács Milán 8/6. Edző: Matthias Zollner
Az eredmény alakulása. 4. perc:  2–10. 7. p.: 13–12. 12. p.: 16–29. 17. p.: 29–33. 20. p.: 36–47. 22. p.: 40–47. 25. p.: 44–57. 29. p.: 60–61. 32. p.: 63–68. 37. p.: 73–68. 39. p.: 77–70
Kipontozódott: Dickerson (40. p.)
Váradi Kornél: – Nagyon erős ellenfelet győztünk le. Rosszul kezdtünk, aztán megmutattuk a karakterünket. Sokszor akadozott a játékunk, de a végén mi tudtunk ritmust váltani, emellett a lepattanócsatát is megnyertük, így fontos győzelmet arattunk. Szükségünk volt a szurkolótáborunkra is, amely hatalmas energiát adott nekünk.
Matthias Zollner: – A statisztika alapján nyilvánvaló, mi történt. Tíz lepattanóval kevesebbet szedtünk és héttel kevesebb büntetőt végezhettünk el. Ellenfelünk agresszívabb volt, különösen a második félidőben, amikor összesen 31 pontot szereztünk. Ez nem elég, különösen, ha engedjük a riválisunkat ilyen ritmusban támadni. Az OSE már a harmadik meccsét játszotta, nekünk ez még csak a második volt, talán ebből előnye származott, hiszen jobb ritmusban volt.

Kecskemét, 800 néző. V: Benczur, Makrai, Lengyel
KECSKEMÉT: SINIK 20/3, Wittmann 11/3, Körmendi 4, LEE 14/3, Karahodzsics 7. Csere: Schöll 4, Ladovszky 3/3, Ivkovics, Kelenföldi 4, Dávid, Gera. Edző: Ivkovics Sztojan
SZOMBATHELY: Váradi 9/3, PONGÓ MARCELL 15/6, Clark 8, TIBY 15, Popovics 4. Csere: Keller Á. 2, PERL 16/6, Diggs 13/9, Bognár 12, Kovács B. 1, Sövegjártó 2, Verasztó  1. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5‒11. 6. p.: 7‒19. 15. p.: 27‒42. 18. p.: 29‒48. 23. p.: 41‒53. 26. p.: 41‒59. 29. p.: 44‒69. 36. p.: 59‒85. 38. p.: 63‒96
Kipontozódott:     Schöll (38. p.)
Ivkovics Sztojan: ‒ Az elején a győzelem volt a cél, de az ötödik percben rájöttünk, hogy ez szinte lehetetlen. Mikor jöttek a cserék, ellépett a Falco. Most a fiataloké volt a főszerep, az időseket próbáltuk kímélni. Aki a héten betegséggel küzdött, azon is lehetett látni, hogy nem volt százszázalékos formában. Remélem, a szerdai találkozóra jól lesznek.
Milos Konakov: ‒ Sosem könnyű a Kecskemét ellen játszani, negyven percig koncentráltan, a saját ritmusunkban kellett kosaraznunk. Ezt a két szabályt kellett követnünk. Kontrolláltuk a játékot, megérdemelten győztünk.