Férfi kosár Euroliga: Hanga nélkül küzdött nagyot a Zvezda Barcelonában – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.11.10. 23:52
Jabari Parker 20 ponttal volt a Barcelona vezére (Fotó: Getty Images)
Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda szoros mérkőzést játszott péntek este Barcelonában, de nem tudta borítani a papírformát, a katalánok 86–81-re megnyerték a férfi kosárlabda Euroliga alapszakaszának keretében lejátszott meccset. A magyar irányító sérülés miatt nem játszhatott.

BARCELONA–CRVENA ZVEZDA 86–81

Hanga Ádám – akárcsak a csapatkapitány Branko Lazics, valamint Marko Szimonovics – sérülés miatt nem volt ott a Zvezdában, amely, bár egy pillanatig sem vezetett, végig szorossá tette a meccset. Luka Mitrovics 2+1-e után 78–78 volt az állás 1:38 perccel a vége előtt, sőt Milos Teodoszics triplája is felcsillantott némi reményt 12 másodperccel a vége előtt (83–81), de a hazaiak jól büntetőztek, és behúzták hatodik győzelmüket. Jabari Parker 20, Willy Hernangómez 18 pontot dobott a hazaiaknál, Mitrovics 22-vel vezette a belgrádi lőlapot.

MONACO–VILLEURBANNE 80–70

Noha érvényesült a papírforma az Euroliga francia klasszikusán is, a Monaco zsinórban ötödször is győzött, egyoldalú meccsről nem beszélhettünk. Az utolsó helyről elszakadni próbáló ASVEL 11 ponttal is vezetett, aztán az utolsó negyedre elfogyott a lendülete. A kilenc triplájából hatot beszóró Alpha Diallo 21 ponttal lett a hazaiak legeredményebbje, Timothé Luwawu-Cabarrot 18-cal a vendégeké.

ALBA BERLIN–PANATHINAIKOSZ 85–99

A Panathinaikosz a második negyedben vette át végleg a vezetést, és már a nagyszünetben hatvan pontnál járt. Egy pont híján végül meglett a száz, de ami a fontosabb, a harmadik győzelem is – a berliniek hat pontnál közelebb nem jutottak a második félidőben. Dinosz Mitoglu 24 pontot és 10 lepattanót jegyzett a vendégeknél, Marius Grigonis 16, Kosztasz Szlukasz 14 pontot szerzett, a mind a négy triplakísérletét bedobó Luca Vildoza 13-at, az Albában Sterling Brown 17-tel zárt.