Női kosárlabda Euroliga: tizedszer kapott ki a Sopron

2016.01.20. 19:45
A Sopronnak nem megy az Euroligában (Fotó: Koncz György)
A Sopron női kosárlabdacsapata elszenvedte tizedik vereségét az Euroligában: a magyar együttes szerdán 17 ponttal kapott ki a Fenerbahcétól hazai pályán.

A találkozón egyetlen percig sem vezetett a magyar bajnok: a törökök 4–0-val indítottak, és 18–9-re megnyerték az első negyedet, majd a folytatásban mindegyik tízperces bontásban növelni tudták előnyüket.

A hazaiaknál Ana Lelas és Iva Ciglar nyújtott az átlagosnál jobbat, előbbi 13, utóbbi 12 pontig jutott. A soproniak nem régiben visszatért irányítója, Honti Kata 22 percet töltött a pályán, öt pontig jutott.

A vendégeknél Jantel Levanter és egy ismerős, a korábban Pécsen is megfordult Allie Quigley játéka magaslott ki 18, illetve 15 ponttal.

Az immár 1/10-es győzelmi mérlegnél tartó magyar együttesnek újabb vereségével elszálltak az esélyei az első négy hely, s a vele járó továbbjutás elérésére. A csoport 5. és 6. helyezettje a második vonalnak számító Európa-kupa negyeddöntõjében folytatja a szereplését.

A soproniak jövő szerdán a török Galatasarayhoz látogatnak.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 11. FORDULÓ
UNIQA SOPRON–FENERBACHCE 52–69 (9–18, 16–20, 14–17, 13–14)
Sopron, 400
néző. V: Szirica (fehérorosz), Ivanovics (szerb), Sztojanova (bolgár)
SOPRON: Ciglar 12, Fegyverneky 6, Simon 5/3, Crvendakics 1, Krnjics. Csere: Honti 5/3, Lelas 13/3, Határ 4, Dubei 3/3, Zsovár 2, Weninger 1. Edző: Sterbenz László
FENERBACHCE: Vardarli 4, QUIGLEY 15/3, Szuleman 10/6, LAVENDER 18, Hollingsworth 4. Csere: Verameyenka 8, Cakir, Nacickaite 3/3, Dogan 2, Sanitez 3/3, Korkmaz 2, Gülcan. Edző: George Dikeulakosz
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–4. 6. p.: 5–10. 9. p.: 9–16. 13. p.: 16–22. 16. p.: 18–26. 19. p.: 25–35. 23. p.: 29–45. 27. p.: 32–53. 34. p.: 39–60. 36. p.: 41–62. 38. p.: 46–66
Kipontozódott: Hollingsworth (30. p.)
Sterbenz László:
– A terv szerint tizenegy játékost forgathattam, de mintha fedő lett volna a gyűrűn.
George Dikeulakosz: – Új dolgokat is kipróbáltunk, de annak örülök, hogy komolyan vette a csapat a találkozót. Sok csapat megszenvedett már Sopronban a győzelemért, ezért már az elején megpróbáltunk előnyt kiharcolni magunknak.