Női kosár: a horvátok kiadós verést mértek a válogatottra

2013.06.08. 20:40
Szalay Virág küzd a labdáért, a horvátoknak könnyek dolguk volt ellenünk (Fotó: Mirkó István)
Felkészülési mérkőzésen a magyar női kosárlabda-válogatott Körmenden kiadós vereséget szenvedett Horvátországtól.

A vendégek már az első negyedben nagyon megszórtak minket, majd az előnyüket folyamatosan növelve végül biztosan, 25 ponttal nyertek.

Nálunk a keret tizenegy tagja kapott játéklehetőséget, azonban egyedül Krivacsevics Tijana teljesítményét lehet kiemelni: a kassai bajnokcsapattal egy évvel hosszabbító játékos 19 pontot szerzett – mindezt úgy, hogy mezőnyből 50 százalékos hatékonysággal termelt –, rajta kívül egyetlen magyar játékos sem dobott két számjegyűt, a vendégeknél ez öt horvát játékosnak is összejött.

A februárban kinevezett szövetségi kapitány, Farkas Sándor feladata, hogy a 2015-ös magyar-román közös rendezésű Európa-bajnokságra ütőképes és megfiatalított csapatot építsen. A keret június 14-én egzotikus túrára indul Kínába, ahol a házigazda mellett az amerikai egyetemi válogatottal és Ausztráliával is többször megmérkőzik a kéthetes út során.

NŐI KOSÁRLABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

MAGYARORSZÁG–HORVÁTORSZÁG 66–91 (19–29, 16–24, 16–23, 15–15)
Körmend, 100 néző. Vezette: Pálla, Boros, Sabáli
MAGYARORSZÁG: Honti 3, Raksányi 8, Rasheed 6, Bálint 8, Bozóki 9. Csere: KRIVACSEVICS 19, Sarok, Czank 2, Ruják, Laklóth 2, SZALAY 9. Szövetségi kapitány: Farkas Sándor
HORVÁTORSZÁG: CIGLAR 12/6, BOSILJ 14/12, VRDOLJAK 10, Benic 8/3, Ivankovic 3. Csere: Sliskovic 12, Salopek 6, MISURA 12/3, Rezan 8, Jelavic 2, Buzov, Bura 4. Szövetségi kapitány: Stipe Bralic
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–9. 7. p.: 12–17. 10. p.: 19–26. 13. p.: 21–34. 17. p.:31–47. 20. p.: 33–53. 26. p.: 45–63. 30. p.: 51–76. 34. p.: 55–82. 37. p.: 60–84
Farkas Sándor: – Alapvetően a vereség fő oka az volt, hogy a horvátok megnyerték a lepattanóharcot, és a triplákat is kitűnően dobták. Mi egyet sem szereztünk, ők nyolcat. Ellenfelünk az Európa-bajnokságra készül, mi két hete edzünk. A meccs pozitívuma, hogy 17 eladott labdára kényszerítettük a horvátokat.