Férfi kosár Adria-liga: a hajráig helytállt a Szolnok

2013.03.23. 21:43
A Szolnoki Olaj a végjátékig jól tartotta magát a Partizan Beograd otthonában, de végül 83–69-re elveszítette a férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának utolsó fordulójában megrendezett szombat esti mérkőzést.

Báder Márton kosarával kezdődött a mérkőzés, sőt 13–8-ra is vezetett a Szolnok, azonban a következő 11 pontot – főként Gagics jóvoltából – a Partizan szerezte. Bár az előny innentől a hazaiaknál volt, az Olaj a második negyed derekáig nem csúszott tíz ponton kívülre (33–22). Simon Balázs és Szead Sehovics egy-egy triplája mentén a magyar csapat visszakapaszkodott (33–30), de a félidő végjátéka a hazaiaké volt (39–30).

Hat hazai ponttal kezdődött a harmadik negyed, de hiába nőtt tetemesre a különbség (45–30, 60–45), a hármasok (Sehovics, Trepák) és a jó védekezés újra visszasegítette a szolnoki csapatot a meccsbe, sőt 63–61-nél, ha Simon triplája is beakad, fordulhatott volna az állás. Nem fordult, ehelyett 67–65 után 16–2-es hazai roham következett, amivel eldőlt a mérkőzés.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA, 26. FORDULÓ
PARTIZAN BEOGRAD (szerb)–SZOLNOKI OLAJ 83–69
(21–17, 18–13, 22–24, 22–15)
Belgrád, 7000 néző. V: Herceg, Anzulovic, Haris (horvátok)
PARTIZAN: Westermann, Miloszavljevics 7/3, Lucsics 16/6, Gordon 10, Musli 4. Cs: Gordics 10, Bogdanovics 11/3, Bertans 14/12, Gagics 11, Lauvergne, Milutinov. Edző: Dusko Vujoszevics
SZOLNOK: Floerence 16/9, Horváth Á. 6, Sehovics 16/9, Bell, Báder 8. Cs: Trepák 7/3, Kalve 4, Gay 7/3, Simon B. 5/3, Németh I. Edző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása. 7. p.: 8–13. 9. p.: 19–13. 11. p.: 24–17. 13. p.: 28–19. 17. p.: 33–30. 25. p.: 50–33. 29. p.: 60–45. 30. p.: 61–57. 33. p.: 63–61. 40. p.: 83–67
Nedeljko Asceric: – Az első félidőben sok eladott labdánk volt, de a harmadik negyedben is rengeteget hibáztunk védekezésben. A harmadik negyedbeli védekezésváltásunk meghozta az eredményét, visszajöttünk két pontra, de a lehetőséggel nem tudtunk élni, mert sok támadást elkapkodtunk a hajrában.