A 2007 márciusában hivatalba lépő vezető – akit a tavaly júniusi küldöttgyűlés megerősített pozíciójában – az ellene irányuló sorozatos gáncsoskodásokkal indokolta döntését, amelyet a keddi elnökségi ülésen tett közzé. A tanácskozáson lemondott a nyolc vezetőségi tag egyike, Horváth Gergely is.
„A feladatot, azaz a kosárlabda-szövetségben 3 évvel ezelőtt uralkodó áldatlan állapotok felszámolását csak hosszú rábeszélés, a kosárlabda-társadalom meghatározó embereinek több hónapos győzködése után, a Magyar Teniszszövetség elnöki székét önként átadva vállaltam el, és már rögtön az – egyébként nagy többséggel történő – megválasztásomat követően a vesztes kisebbség össztüzébe kerültem" – olvasható az MTI-hez eljuttatott állásfoglalásban.
„Ma már bevallhatom, nem tudtam pontosan, mire is vállalkoztam. A sorozatos feljelentések, a több mint 60 millió Ft-os hiány ellenére az elmúlt 3 évben kemény munkával sikerült elérni, hogy a szövetség anyagi helyzete konszolidált, a pereket megnyertük, a női és a férfiliga jogi státusú tagozatokká alakult át, és végre kezdenek valamelyest egy irányba húzni a különböző erők. Sajnos az értelmetlen gáncsoskodások a napi szakmai munkám, az egyre növekvő hazai és nemzetközi kötelezettségeim mellett túl sok energiámat emésztették fel, ráadásul a fent említett okok miatt egyre kevesebben maradtak mellettem azon barátaim, kollégáim közül, akikkel közösen vállalkoztunk a magyar kosárlabdasport rendbetételére, megújítására."
Berényi János kifejtette, hogy hónapok óta érlelődött benne a távozás gondolata.
„Úgy érzem, hogy a legfontosabb feladatokat, amelyekre vállalkoztam, teljesítettem, utódomnak a helyemet tiszta lelkiismerettel adhatom át. A magyar sportot, ha igény van rá, a jövőben is szolgálni fogom, de csak ott, ahol a tisztességgel végzett munkámat megbecsülik."
Az MKOSZ vezetősége hamarosan kitűzi a rendkívüli elnökségi ülés időpontját, amelyen döntés születik a folytatásról.