Fölényes, 44 pontos paksi siker a Hódmezővásárhely otthonában

2008.02.17. 20:50
Kiütéses, 44 pontos győzelmet ünnepelhetett a 2006-os bajnok Atomerőmű együttese Hódmezővásárhelyen az UNIQA férfi kosárlabda NB I 19. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Gulyás, Brooks, Toroman, és Stevenson is parádézott, a vendégek leiskolázták a csongrádiakat saját otthonukban. A paksiak a Nyíregyházával holtversenyben az ötödik legjobb mérleggel rendelkeznek az eddigiek alapján.
Gulyás Róbertre most is lehetett számítani a vendégeknél
Mirkó István (archív)

A héten tovább erősödött a paksiak kerete, hiszen Cedric Brooks és Greg Stevenson is először állt Sabáli edző rendelkezésére. Jól kezdtek a hazaiak, de a Mészárost váltó C. Brooks irányításával ellépett a Paks.

A vendégek jól kikapcsolták a kosársuli két amerikai légiósát, akik az első negyedben mindössze öt pontot dobtak. A biztos vezetés megnyugtatta a paksiakat, akik a palánk alatt remeklő Gulyás zsákolásaival és a sokat vállaló Stevenson pontjaival növelték előnyüket.

Ehhez a vendégek letámadásból adódó jónéhány labdaszerzése is hozájárult. 9–0-ás sorozattal nyitott a szünet után az Atom, Sabáli edző folyamatosan cserélve űzte, hajtotta csapatát.

Gulyás és Stevenson továbbra is szórta a kosarakat, így a negyed közepén már nyolcvan pontnál jártak a vendégek.

A záró negyed második percében C. Brooks triplájával átlépte a száz pontos határt a Paks, akiknél Gulyás ebben a tíz percben már pályára sem lépett.

A lényegesen jobb játékosállománnyal rendelkező Atomerőmű ilyen arányban is megérdemelten nyert.

UNIQA FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, 19. FORDULÓ

BODROGI BAU VÁSÁRHELY KOSÁRSULI – ATOMERŐMŰ SE 86–130 (18–27, 21–34, 21–36, 26–33)
Hódmezővásárhely, 500 néző. V: Kapitány, Csősz, dr. Páli
VÁSÁRHELY: Drahos 21/6, D. Brooks 12/3, Kováts 10 , Freeman 15/3, Gémes 11/3, . CS: Babut 2, Kukla 2, Böszörményi 9/3, Szögi, Csorba 4. Edző: Czuprák László
ATOMERŐMŰ: Mészáros 3, Murray 6, Kiss Zs. 6/6, Horváth Z. 11/3, GULYÁS 23/3. Cs: C. BROOKS 22/6, TOROMAN 20/12, STEVENSON 26/6, Csaplár-Nagy 2, Panta 7/3, Morgen 2, Horányi 2. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–2. 5. p.: 7–13. 8. p.: 9–19. 11. p.: 18–32. 16. p.: 27–46. 24. p.: 46–72. 32. p.: 62–102. 38. p.: 76–121
Czuprák László: – A mai mérkőzés egyetlen pozitívuma, hogy mindenkit pályára tudtam küldeni.
Sabáli Balázs: – Szerettük volna a mérkőzést az elején megfogni, és ez sikerült is, így a folytatásban nálunk is mindenki játéklehetőséget kapott.