LeBron James lett a legfiatalabb 9000 pontos játékos az NBA-ben

2007.12.18. 11:33
Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) történetében LeBron James lett a legfiatalabb játékos, aki elérte a 9000 pontos határt. A Cleveland Cavaliers klasszisa a Milwaukee elleni, kétszeri hosszabbítást hozó meccsen (104-99) lépte át az álomhatárt. Az előző csúcsot Kobe Bryant tartotta.
LeBron James (középen, labdával) újabb mérföldkőhöz ért
REUTERS/Aaron Josefczyk

Újabb rekordot döntöt meg LeBron James az NBA-ben. A 203 centiméter magas bedobó a Milwaukee elleni mérkőzés első negyedében értékesített büntetőjével megszerezte profi pályafutása 9000. pontját.

Talán stílszerűbb lett volna egy zsákolás ebből az alkalomból, ám a tényen ez sem változtat: a Cavaliers kosarasa 22 évesen és 352 naposan érte el a kilencezres határt, míg az előző rekordernek, Kobe Bryantnek ez 24 éves és 127 napos korában sikerült.

James egyébként biztos lehetett benne, hogy meglesz a csúcs, hiszen a találkozó előtt 8997 ponton állt, és neki ebben a szezonban 29,5 pont a mérkőzésenkénti átlaga.

A kérdés már csak az volt, hogy sikerül-e győzelemmel ünnepelni a jeles napot. Nemcsak James rekordja miatt, hanem azért is, mert a Cleveland az utóbbi kilenc meccséből nyolcat elveszített a hétfő éjszakai összecsapás előtt.

A Cavs és a Bucks végül 58 percen át küzdött egymással, tehát csak a második ötperces hosszabbítás hozott döntést.

Az első ráadás 93-93-mal zárult. A litván Zydrunas Ilgauskas duplájával az ohióiak szerezték meg a vezetést, de Mo Williams hárompontost dobott, így hirtelen már a Bucks állt jobban.

Megint Ilgauskas következett (97-96), majd újra (99-96), de Williams ismét válaszolt (99-98).

Ekkor „lépett színre” LeBron James, és betörése után visszaállt a hárompontos különbség (101-98).

A 22 ponttal záró Michael Redd 19 másodperccel az idő lejárta előtt kettőből csak egy büntetőt dobott be (101-99), és Andrew Bogut hiába szedte le a lepattanót, ő is hibázott.

Ezúttal Ilgauskasé lett a pattanó, a Cavs pedig időt kért. James ellen szabálytalankodtak, ő mindkét büntetőt bedobta (103-99), majd Williams homályt dobott a triplavonalon túlról.

Végül Daniel Gibson egy sikeres büntetőjével alakult ki a 104-99-es végeredmény.

„Ez nem véletlen, valaminek köszönhető – kommentálta az új rekord felállítását LeBron James. – Az a kemény egyéni edzésmunka az oka, amit a nyáron elvégeztem. Tükrözi azt, ami ebben a szezonban a játéktéren teszek.”