Előny a Phoenixnél, Leandro Barbosa volt a Suns nyerőembere

2007.04.22. 23:53
Bár a 39 pontig jutó Kobe Bryant vezérelte Los Angeles Lakers szinte végig vezetett a Phoenix otthonában, végül azonban Leandro Barbosával az élen, a remekül hajrázó Suns diadalmaskodott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, a főcsoport-negyeddöntő első fordulójában.
Steve Nash-t (Phoenix Suns, előtérben) próbálja megállítani Jordan Farmar (Los Angeles Lakers)
Reuters
Reuters
A nyugati főcsoport második és hetedik helyezettjének párharcát a Phoenix kezdte jobban, azonban Phil Jackson tanítványai nem engedték, hogy komolyabb előnyre tegyen szert a vendéglátó. Sőt, a Suns játéka kapkodóvá, pontatlanná vált, a 9. percben öt ponttal már a Lakers állt jobban (15-20).

A második felvonást a rendkívül agilis Lamar Odom vezérletével egy 6-0-s rohammal kezdte a Lakers, az etapból alig több, mint másfél perc telt el, amikor Mike D’Antoni kénytelen volt időt kérni, hogy rendezze a sorokat. A fejmosás szemlátomást jót tett a hazaiaknak, a pocsék mezőnybeli dobószázalék kezdett elfogadható mutatóvá válni

A 19. percben Nash hozta játékba a tiszta dobóhelyzetben lévő Shawn Mariont, aki a hárompontos-vonalon túlról hanyag eleganciával juttatta a labdát a gyűrűbe (30-35). Három perccel a nagyszünet előtt Nash is beköszönt távolról, ezzel újra egyenlő volt az állás (37-37).

Ezután mégis a Los Angeles-i alakulat tudott újítani, Kobe Bryant ”one man show”-jának félidei kilencpontos Lakers-vezetés lett az eredménye. A 28 esztendős szupersztár még a térfélcsere előtt 28 pontig jutott, a szünetet jelző dudaszó előtt pedig a világ végéről szórta be a hármast.

A térfélcsere után több rohamot is indított a Suns a hátrány lefaragásáért, a Lakers azonban állta a sarat, és nem hagyta veszni az előnyt. A 33. percben Nash hozta játékba Stoudemire-t, aki kíméletlen zsákolásával csökkentett a differencián (62-67).

Két minutummal később Bryant hibátlan tempójára, Leandro Barbosa látványos duplával válaszolt (66-71). A negyed végén ismét Barbosáé volt a főszerep, a dudaszó pillanatában beszórt triplával három pontra feljött a házigazda.
A zárófelvonásban ott folytatta Barbosa, ahol a harmadik negyed végén abbahagyta, faulttal együtt bedobta a ziccert, majd a büntetőt bedobta, ezzel egyenlített (77-77). Fél percre rá egy újabb lendületes előretörés végén ismét a gyűrűbe varázsolta a labdát, hosszú idő után újra a Phoenix állt jobban.

A végjátékban határozottabb volt a phoenixi gárda, amely ugyan a mérkőzés jelentős részében az eredmény után futott, végül mégis érvényre juttatta a hazai pálya előnyét.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)

RÁJÁTSZÁS, FŐCSOPORT-NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Phoenix Suns – Los Angeles Lakers 95–87 (18-23, 21-25, 35-29, 21-10)
US Airways Center, 18422 néző, vezette: Wood, Fryer, Mauer
PHOENIX: NASH 20/6, Bell 2, Marion 16/6, Jones 3, STOUDEMIRE 23. Cs: BARBOSA 26/6, Diaw 5, Thomas. Edző: Mike D’Antoni.
LAKERS: Farmar 9/3, BRYANT 39/12, Walton 10, ODOM 17, Brown 4. Cs: Turiaf, Parker, Bynum 6, Evans, Vujacic 2, Cook. Edző: Phil Jackson
Az eredmény alakulása: 5. p.: 13-11, 9. p.: 15-20, 14. p.: 18-29, 18. p.: 27-35, 21. p.: 37-37, 26. p.: 45-54, 30. p.: 53-61, 35. p.: 66-71, 38. p.: 79-77, 43. p.: 87-83.
AZ ÁLLÁS: 1-0 a Phoenix Suns javára
Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 97-82
AZ ÁLLÁS: 1-0 a Cleveland Cavaliers javára