Tizedszer nyert a Phoenix

2007.01.16. 09:03
Amare Stoudemire 42 pontjával ismét győzött a Phoenix Suns, így sorozatban tizedik győzelmét aratta. Hiába dobott Mehmet Okur 38 pontot, tovább bukdácsol a Utah Jazz csapata, és zsinórban negyedik meccsén kellett vesztesként levonulnia a pályáról. Hosszabbításban nyert hazai pályán a Los Angeles Lakers a tavalyi bajnok Miami Heat ellen.
Kobe Bryant (balra) és Dwyane Wade csatáját ugyan az utóbbi nyerte, mégis a Lakers jött ki győztesen a mérkőzés végén

A hétfői játéknap egyik legizgalmasabb mérkőzésének a Los Angeles Lakers hazai fellépése bizonyult annak ellenére, hogy a táblázaton elfoglalt helyezés alapján senki nem feltételezett volna ilyen szoros végeredményt.

A hazaiak második legjobb dobójuk, Lamar Odom nélkül vonultak harcba, a vendégcsapatban viszont „szokás szerint” nem játszott a felgyógyult Shaqille O’Neal sem – mindkét esetben a vezetőedzők - Phil Jackson (Lakers) és Pat Riley (Heat) - határoztak így.

Négy negyeden keresztül a csapatok nem bírtak egymással. Egyik sem tudott elhúzni a másiktól, szinte a negyedik periódus végéig tartották a pár pontnyi különbséget.

A hosszabbításban azonban kicsit megroggyant a Miami csapata, és mindössze nyolc pontra voltak képesek a rendes játékidőn túl.

Kobe Bryant és Brian Cook 25-25 pontot szorgoskodott össze. Utóbbi még tíz lepattanót is begyűjtött, nem utolsósorban pedig négy hárompontost helyezett el a vendégek gyűrűjében.

Dwyane Wade ismét kitett magáért, és 35 pontjával a tavalyi bajnok legeredményesebb dobójának bizonyult. Udonis Haslem 20 pontot és 11 lepattanót szerzett.

Pau Gasolt (középen) meggyötörték a a Phoenix játékosai - itt éppen Boris Diaw (balra) és Amare Stoudemire fogja közre

Sorozatban tizedszer nyert a Phoenix Suns gárdája, ezúttal idegenben kerekedett a Memphis Grizzlies gárdája fölé.

Amare Stuodemire meg sem állt 42 pontig (kilenc lepattanója már csak hab volt a tortán), míg Steve Nash 12 pontja mellett inkább 15 kiosztott gólpassza figyelemre méltó.

Kettejük mellett azonban Raja Bell és Shawn Marion sem tétlenkedett a vendégcsapatban: előbbi 25, utóbbi 22 ponttal terhelte meg a „grizzlik” gyűrűjét.

A hazaiak egyáltalán nem játszottak sem rosszul, sem alárendelt szerepet, bár kimagasló egyéni teljesítményt senki sem nyújtott a csapatban.

Mike Miller 25 pontot dobott, a spanyol Pau Gasol 23-ig – és kilenc lepattanóig –jutott, ketten bizonyultak a Memphis legjobb dobóinak.

Gilbert Arenas 51 pontjával, és a dudaszó előtti utolsó pillanatban eleresztett hárompontos kosarával nyert a Washington Wizards a Utah Jazz csapata ellen. Mehemet Okur 38 ponttal zárt a vendégeknél.

Fegyelmezett játékkal ismét diadalmaskodott a Chicago Bulls - tegnap este egy igazi „nagy hal”, a San Antonio Spurs került a horgára. Ezúttal is Kirk Hinrich bizonyult a hazai csapat legjobbjának: 23 pontja mellé tíz lepattanót csípett el.

A Spurs soraiban Tim Duncan 21 pontot és 16 lepattanót szorgoskodott össze, a csapat azonban egyre nagyobb hátrányba kerül a Dallas mögött a liga Délnyugati csoportjában.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)