Elkapta a Mizo az eddig veretlen franciákat

2006.12.14. 19:57
A Mizo-Pécs női kosárlabdacsapata hazai pályán remek teljesítménnyel 61-59-re győzött a 7. forduló előtt még veretlen Bourges Basket ellen az Euroligában. A baranyai együttes főként a fiatal játékosok – így Bujdosó Nóra és a Fegyverneky Zsófia – vezérletével a második játékrészt uralni tudta, és bár az utolsó percekben nagyon feljött a francia sztárcsapat, két pont míg így is megmaradt az előnyből. Ez volt a pécsiek negyedik győzelme a sorozatban.

EUROLIGA, NŐK, B-CSOPORT, 7. FORDULÓ:

MIZO-PÉCS – BOURGES BASKET 61-59 (15-14, 9-11, 22-16, 15-18)
Pécs, 3000 néző. Vezette: Obradovics (szerb), Grigoras (román)
PÉCS: IVÁNYI 4/3, Johnson 4, Dapo 2, Vajda 5/3, Whittle 4, Cs.: FEGYVERNEKY 15/6, BUJDOSÓ 17/12, BÉRES 10, Krivacsevics. Edző: Rátgéber László.
BOURGES: DUMERC 15/3, MELAIN 10/6, MALCI 9/3, Hall 2, Kireta 8. Cs.: Lepron 8, Ndongue 3, Miyem 4. Edző: Pierre Vincent.
Az eredmény alakulása. 1. p.: 6–0. 5. p.: 8–10. 8. p.: 15–10. 10. p.: 15–14. 16. p.: 22–15. 22. p.: 28–31. 29. p.: 46–37. 30. p.: 46–41. 37. p.: 60–45
Kipontozódott: Dumerc 39. p.
Mezőnybeli dobószázalék: 21/57 37%, ill. 41%.
Büntetők dobószázaléka: 11/15 73%, ill. 11/12 92%.
Lepattanók: 33, ill. 37.
Legtöbb lepattanó: Iványi 9, ill. Malci 11.
Legtöbb gólpassz: Iványi-Johnson 4-4, ill. Dumerc 6

Bujdosó Nóra nemzetközi szinten élete egyik nagy alakítását produkálta
Meggyesi Bálint
A 2. fordulóban a Bourges otthonában 16 pontos vereséget szenvedett a pécsi csapat, volt ok a visszavágásra. Ez azonban már csak azért is nehéz feladatnak ígérkezett, mert a franciák eddig mind a hat mérkőzésüket megnyerték - egyedüli csapatként nemcsak a csoportban, hanem az egész Euroligában -, ellenben Rátgéber együttese csak a három hazai találkozóját "húzta" be, idegenben mindeközben háromszor kikapott.

A pécsieké volt az első támadás lehetősége a mérkőzésen, amelyben Iványi egy hárompontossal nyitott. Egy elrontott francia lehetőséget követően Vajda is kintről talált be, 6-0 ide, álomkezdés. A vendégek 8-3-s pécsi vezetés után ébredtek, de akkor olyannyira magukra találtak, hogy kihasználva a hazai gólcsendet a vezetést is átvették, 10-8-nál már náluk volt a kétpontos előny. Bujdosó triplájával, illetve Whittle duplájával viszont magára talált és fordított a vendéglátó, de a közönség legalább ennyire, ha nem jobban örült Béres Tímea pályára lépésének.

A klassziscenter komoly térdsérüléssel bajlódik - berepedt egy porca, amely miatt még sportolói karrierjének folytatása is veszélybe került -, ő azonban vállalta a játékot. Az első negyedet remek játékot követően egy ponttal a pécsiek nyerték.

Fegyverneky pontatlan dobása vezette fel a második felvonást, de miután leszedte a lepattanót, eredményesen tette vissza a labdát gyűrűre, sőt még dobhatott plusz egy büntetőt is. A sérülésekkel egyébként is intenzíven sújtott pécsiektől Vajda vált ki a játékrész közepén, miután megroppant a térde.

A vendégek ötpontos pécsi vezetésnél - 20-15 - időt kértek, hogy aztán hat és fél perces gólcsendjüket megtörve elkezdjék a felzárkózást.

Védekezésben jól összeállt, ám támadásban ekkor sokat hibázott a pécsi együttes, így a jó erőkből álló, rutinos vendégek 10-4-s részeredményt produkálva végül megnyerték a negyedet és a nagyszünetre egypontos előnnyel vonulhattak.

Ki gondolta volna, az ideges franciák ellen remek támadójátékkal hat ponttal nyeri a harmadik negyedet a pécsi együttes, köszönhetően elsősorban Bujdosó három(!) és Fegyverneky egy triplájának. A második Bujdosó-tripla után a vendégek edzője azonnal időt kért. Közben aztán az eddig visszafogottabb Jonhson is elkezdte a pontgyártást és Béres is eredményesen centerezett, ötpontos előnnyel várhatta a zárórészt a pécsi együttes.

A fonalat abszolút elvesztő franciák tizenöt pontos(!) hátrányba kerültek a negyedik negyedben, hat perc alatt mindössze négy pontot szereztek. Bujdosó viszont továbbra is remekelt, Fegyverneky néhány hibája mellett sokat lendített a csapaton. A vége váratlanul izgalmasan alakult, hiszen a biztos győzelme tudatában érthetetlenül begörcsölni látszottak a hazaiak, míg a vendégek utolsó rohamokkal próbálkoztak.

Legutóbbi három meccsüket minimális különbségekkel nyerték – három, két és négy ponttal -, úgyhogy igazi küzdők álltak a túloldalon. Ezt ezúttal személyesen is megtapasztalhattuk, szerencsére a végén két pont megmaradt, így negyedik győzelmüket is megszerezték a sorozatban és hazai pályán változatlanul hibátlan pécsiek, míg a franciák elszenvedték első vereségüket.