Vaszics büntetői döntöttek

LASZTOMÉRY ANDRÁS, WEISZ FERENC, KARVALITS LEVENTE, FEKETE LÁSZLÓ, KOVÁCS BÁLINTLASZTOMÉRY ANDRÁS, WEISZ FERENC, KARVALITS LEVENTE, FEKETE LÁSZLÓ, KOVÁCS BÁLINT
2004.01.08. 01:01
A Szekszárd majd hét percen át hiába ostromolta az euroligás ellenfél gyűrűjét, az Euroleasing-Orsi egy 180s rohammal állva hagyta ellenfelét.
Ujhelyi (7) szemmel láthatóan nem szívesen adná oda a labdát a BSE-s Hagarának (Fotó: Meggyesi Bálint)
BSE-ESMA–Szeviép-Szeged
66–65 (13–9, 27–20, 14–21, 12–15)

Városmajor u., 250 néző. V: Hartyáni, Szilas
BSE: VASZICS (13), Hagara (6), KOSJÁR (25/9), PALMER (17/6), Kalmár Nagy (5). Cs: Andó (–), Horváth A. (–), Németh B. (–). Edző: Déri Csaba
SZEGED: Donkó (2), Mandache (2), MÉSZÁROS (17/9), Russai (7/3), UJHELYI (16/3). Cs: Fűrész (10/3), Kajdacsi (6), Roczkov (5/3). Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–3. 8. p.: 13–7. 13. p.: 23–11. 17. p.: 28–18. 23. p.: 40–39. 27. p.: 47–43. 32. p.: 54–55. 38. p.: 62–62
A kezdeti tapogatózás után a BSE tízpontos előnyt szerzett, köszönhetően Palmer két távoli kosarának és jó védekezésének. Ujhelyi utolsó másodperces triplájával zárult az első félidő. Álmosan kezdett a városmajori csapat a nagyszünet után, a Szeged 10–0-s rohammal felzárkózott 40–39-re, majd a mérkőzés további periódusában rövid időre át is vette a vezetést. Az utolsó tíz percben triplaháború alakult ki, az egyik oldalon Kosjár volt eredményes háromszor is, aki mellesleg 25 pontig jutott igen jó teljesítménnyel, míg vendégrészről Mészáros és Fűrész talált be kívülről. Izgalmas végjátékban győzött a BSE: Vaszics hat másodperccel a vége előtt értékesített két büntetőt, ezzel a hazaiaknál maradt az igen fontos két pont.

Röhnisch-Foton Sopron–Diósgyőri KSK 49–66
(15–13, 11–12, 16–14, 7–27)

Sopron, 500 néző. V: Török, Németh
FOTON: Kocsis (3), Burgmann (2), Szőke (12/9), Dénes (3/3), RADNÓTY (8). Cs: Lódi (–), Horváth Adrienn (8/6), Halmos (7/3), VERES (6/6), Hadarics (–). Edző: Válé Flórián
DIÓSGYÔR: Bukovszki (2), Koncz J. (9/3), EÖRDÖGH (16), Csávás (10), ABROMAITÉ (19). Cs: Fodor (–), Bellovai (4), BROSOVSZKY (6/3). Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 6. p.: 8–6. 9. p.: 14–8. 15. p.: 18–19. 26. p.: 29–32. 28. p.: 38–35. 33. p.: 46–42. 37. p.: 47–53
Kipontozódott: Radnóty (37. p.)
A nyugodtabban játszó Foton 33 percen keresztül méltó partnere volt a harmadik helyezettnek, köszönhetően annak a kilenc triplának, melyet játékosai javarészt az első három negyedben behajítottak. A diósgyőriek annak köszönhetik győzelmüket, hogy az utolsó negyedre beállt Brosovszky, aki egy kettő plusz egyes kombinációval egyenlített, aztán gólpasszt adott a litván Abromaitének, végül pedig a szőke kosarashölgy pazar triplával biztosította be csapata diadalát. Akkora különbség nem volt a két együttes között, mint amilyet az eredmény mutat.

Zala Volán-ZTE–MiZo-Pécsi VSK 49–83
(16–20, 9–22, 13–18, 11–23)

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Fekete, Makovsky
ZALAEGERSZEG: DARIDA (11), Heller (–), Zsovár (8), LICHNEROVÁ (17), Varga R. (4). Cs: Vágvölgyi (6), Major (3/3), Hanzséros (–). Edző: Horváth József
PÉCS: IVÁNYI (10), Boiko (9), KÁROLYI (14/6), BRANZOVA (14), Ambrus (4). Cs: Keller (8), Tranquilli (11/3), Fegyverneky (5/3), Szakács (8). Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–8. 15. p.: 23–32. 25. p.: 31–52. 35. p.: 45–74
Kipontozódott: Vágvölgyi (32. p.)
Nem véletlenül volt a szokásosnál jóval több eladott labdájuk Boikoéknak az első negyedben: a Volán az edzőváltás óta támadásban és védekezésben is tudatosabban játszik. Közben azonban Heller meghúzódott, és amúgy sem lehet sokáig lelkesedéssel ellensúlyozni a kilókat, a centimétereket, no meg a tudást. A második negyedben az Iványi, Branzova páros egy 10–0-s szériával végleg leszakította a volánosokat. A fordulás után nem lankadt Rátgéber edző aktív cserélő kedve, de ez sem változtatott az összképen: a tisztességesen, fegyelmezetten kosárlabdázó hazaiak mindössze értelmessé tudták tenni Károlyiék látogatását, a vendéggyőzelmet nem fenyegette veszély.

Atomerőmű-KSC Szekszárd–Euroleasing-Orsi Sopron 64–103
(10–29, 17–21, 23–24, 14–29)

Szekszárd, 200 néző. V: Papp, Frányó
SZEKSZÁRD: Hofmann (5/3), Tamás (8/6), Farkas (10), Tóth Zs. (6/3), Antolovics (9/3). Cs: Németh M. (4), Nyírő (2), Bereczki (–), HERSICS (20). Edző: Vertetics István
ORSI: Bieliková (3), HORVÁTH ZS. (16/3), Szlimák (4), VESZEL (14/3), Zakaluzsnaja (9). Cs: TÖRÖK (15/3), Vajda (13/6), Honti (6), SERES (23/9). Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–2. 7. p.: 2–20. 15. p.: 17–38. 25. p.: 43–62. 35. p.: 61–87
A soproniak kedd este a Kodolányi elleni Magyar Kupa-mérkőzésen dobóedzést tartottak (Seresék 139 pontig jutottak az NB I B-s fehérvári együttes otthonában), és ezúttal is csak a második percig kellett várni arra, hogy elkapják a ritmust. Zakaluzsnaja és Farkas kosarával 120 másodpercnyi játék után még 2–2 állt az eredményjelzőn, Horváth triplája azonban megadta a jelet a vendégeknek. Miközben a szekszárdiak majd hét percen át hiába ostromolták az euroligás ellenfél gyűrűjét, addig az Euroleasing-Orsi egy 18–0–s rohammal állva hagyta ellenfelét, és ezzel tulajdonképpen el is döntötte a találkozót.

BEAC-Újbuda–Szolnoki MÁV-Coop SE 52–92
(8–18, 9–26, 19–23, 16–25)

Bogdánfy u., 100 néző. V: Forrai, Peremiczki
BEAC: Dömötör (2), Izsák (4), BUJDOSÓ (17), Nagy V. (15), Somogyi (2). Cs: Selmeci (2), Kiss G. (–), Muszbek (7), Kinter (–), Göbölös (3). Edző: Sterbenz Tamás
SZOLNOK: DJELMIS (10/6), Csákány (5), Bjelica (2), PAPP (24), FARMER (14). Cs: SZÉLESY (12), Perovics (13/3), Englert (12/3), Fülöp (–), Orsó (–). Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 6. p.: 6–5. 8. p.: 6–13. 13. p.: 10–26. 16. p.: 11–37. 26. p.: 29–58. 34. p.: 40–76
Az amúgy is sokkal esélytelenebb BEAC ezúttal három játékosát (Barthát, Kovács Krisztinát és Konczot) is nélkülözte, így fordulhatott elő, hogy az idény során először Nagy Viktória és Somogyi alkotta a hazai centerpárost. Ezek után nem meglepő, hogy már gyakorlatilag az első húsz perc alatt eldőlt minden lényeges kérdés. A második játékrészre ha szorosabb nem is, de legalább kiegyenlítettebb lett a mérkőzés.

– Miért késtek a mérkőzésről? – kérdeztük Sándor Jánost, a Szolnok technikai vezetőjét.
Az autóbuszunk Albertirsánál elromlott, ezért, személygépkocsikkal szakaszosan, de azért épp időben érkeztünk meg a találkozóra – válaszolta a sportvezető.