Idegenben egyenlítettek Gulyásék

S. T. R.S. T. R.
2003.06.04. 21:38
Győzelmi kényszerrel lépett pályára Párizsban a címvédő Adecco Asvel, amely hazai vereséggel kezdte a negyeddöntőt. Gulyás Róbert együttese a kiesés szélére sodorta magát Lyonban, ám a keddi visszavágón megemberelte magát, és egyenlített.
Francia férfibajnokság

Rájátszás, negyeddöntô, második mérkôzések: Paris BR–Adecco Asvel (Gulyás Róbert, 12 pont) 75–81 (a két nyert mérkôzésig tartó párharc állása: 1–1); Le Havre–Pau-Orthez 67–86 (2–0 a Pau javára); Cholet–Gravelines 83–70 (1–1); Nancy– Le Mans 72–78 (2–0 a Le Mans javára)

A magyar center 19 percet töltött a pályán, 6/11-es mezőnymutatóval 12 pontig jutott, és szedett három lepattanót. "Szerencsére ezúttal úgy alakult minden, ahogy már az első mérkőzésen is kellett volna – kezdett bele Gulyás. – Egyébként egy ideig az otthoni fellépésen sem volt gond, hiszen már tizennyolc ponttal is vezettünk, amikor leállt a csapat, a Paris pedig váltott, és a hátrányból tízpontos előnyt kovácsolt. Hogy mutatkoztak-e az együttesen a pánik jelei? Nekem nem tűnt fel, de az érződött, hogy mindenki nagyon figyelt, nehogy a negyeddöntőben elvérezzünk. Ami a visszavágót illeti, sajnos gyorsan kaptam két személyi hibát, majd amikor a második negyedben visszatértem a pályára, rögtön még egyet. Ismét ülhettem a kispadra. A folytatásban már nem volt gond, a harmadik felvonásban nyolc ponttal én is hozzájárultam ahhoz, hogy meglépjünk a párizsiaktól. A vége szoros volt, de ehhez azért kellettek a játékvezetők is, akik nagyon védték a hazaiakat, főleg a válogatott nagy öregjét, a tizenegy büntetőt dobó Sciarrát.”
Az Asvel (amely továbbjutás esetén az alapszakaszgyőztes Pau-val együtt már révbe ért Le Mans együttesével csatázhat) tehát egyenlített, ám hátra nem dőlhet, hiszen szombaton – újra Lyonban – meg kell szereznie a második győzelmet.