Kaposvári Klíma-Vill KK–Marc-Körmend 69–72

(16–23, 16–24, 19–13, 18–12)
Kaposvár, 1300 néző. V: dr. Vígh, Faidt
KAPOSVÁR: SIMON B. (14/3), Dzunics (–), Szőke (7/6), DE GRAY (16), Ivkovics (6). Cs: ARCHBOLD (21/6), Varga (–), Fülöp (4), Filipovics (1). Edző: Goran Miljkovics
KÖRMEND: TOYA (14/3), NÉMETH (20/6), Toroman (9/9), Mujanovics (4), Grebenár (5). Cs: HAINJE (9), Trummer (3/3), Lóránt P. (8/3). Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–9. 9. p.: 11–20. 13. p.: 20–33. 17. p.: 23–36. 26. p.: 44–53. 34. p.: 55–63. 38. p.: 63–67
Kipontozódott: Grebenár (34. p.), Ivkovics (35. p.), Szőke (37. p.)

A hazaiak elsősorban a visszatért Némethet tartották szemmel, ezt kihasználva Toroman percek alatt három triplát is beszórt. A kaposváriakat megzavarta Dzunics váratlan sérülése, aki nem is tudta folytatni a játékot (az első orvosi diagnózis szerint részleges izomrostszakadást szenvedett). A zavart kihasználva Toya 14 pontot szórt be a hazaiaknak, és tetemes előnyhöz segítette csapatát. Miljkovics mester cserékkel próbálta felrázni legénységét, a 12. percig már szinte mindenkit harcba küldött, de a hazaiak védekezése csak nem akart hatásosabbá válni. Ekkor még frissebbek voltak a vendégek, és különösen sok védőlepattanót szereztek meg, ráadásul távolról is jól céloztak, hetedik triplájukat is értékesítették. A szünet után felélénkült a játék, a hazaiak nem adták fel, Archbold két, pontokkal végződő betörése hozott némi reménysugárt, no meg Szőke újabb triplája, de ezt Németh nem nézte jó szemmel a másik oldalon, és belefogott a pontgyártásba – egy negyed alatt 12 pontot dobott. Elszállni látszott a remény, ám a szurkolók fergeteges biztatása közepette nagy lendülettel játszott tovább a hazai együttes, elsősorban De Gray és Archbold vezérletével fokozatosan dolgozta le hátrányát, s végül szoros eredmény született – ezzel a továbbjutást illetően nem veszett el a kaposváriak esélye a jövő szerdai viszszavágóra.

Mestermérleg
Goran Miljkovics: – Kulcsjátékosaink fáradtan küzdöttek, Dzunics sérülése is zavart okozott, ám a reményeink megmaradtak.
Zsebe Ferenc: – Remélem, megvan az esélyünk a továbbjutásra. A két játékvezető második félidőben mutatott teljesítményét hadd ne minősítsem.