Eördögh: mesteri!

WEISZ FERENCWEISZ FERENC
2002.11.13. 22:18
Ambrus közelről és középtávolról elért kosaraival jutott vezetéshez a Postás az orosz bajnokság élén tanyázó szamarai csapat ellen, amely alacsony szerkezetű ötössel kezdett. A második negyedben aztán Eördögh is megkezdte jól ismert praktikáit: előbb tempót dobott, aztán Najdenovával vezetett egy egyszerre formás és gyors támadást.
Északi fôcsoport, alapszakasz, 3. forduló, C-csoport

Soproni Postás–Volgaburmas Szamara (orosz)
77–68
(21–14, 20–15, 15–13, 21–26)
Sopron, 700 nézô. V: Calik (lengyel), Jelen (szlovén)
POSTÁS: Englert (–), CSÁKÁNY (10), EÖRDÖGH (21/9), AMBRUS (18), PAPP KRISZTINA (14). Cs: Russai (4), Fodor (–), Najdenova (4), Imamovics (6). Edzô: Meszlényi Róbert
SZAMARA: Najmusina (5/3), RAHMATULINA (12), Mabika (8), DUBOJSZKAJA (15), Kudrjavceva (10). Cs: Artyesina (8/3), Schumacher (–), Nevzorova (7), Padabed (3/3). Edzô: Alekszandr Vlaszov
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–8. 9. p.: 21–14. 17. p.: 34–24. 22. p.: 44–31. 27. p.: 52–36. 36. p.: 71–51
Kipontozódott: Ambrus (35. p.)

77–68
A 14. percben aztán a Postás új bosnyák centere, Imamovics is megszerezte első soproni kosarát, majd hamarosan még kétszer villant. Vlaszov edző ekkor területvédekezést rendelt el lányainak, ezt a formációt azonban Eördögh szabályosan megsemmisítette!
A harmadik negyedben aztán az oroszok kivédtek két hazai támadást, ám Csákány kétszer is labdát lopott – először bedobta a ziccert, a második alkalommal kihagyta, de lelkileg így is hosszú időre padlóra küldte az orosz riválist. A befejező tíz percben emberfogásra tértek át az vendégek, amire Eördögh betöréssel, no meg egy újabb triplával reagált. A 35. percben döntő momentum következett: húszpontos Postás-vezetésnél kipontozódott Ambrus. A hajrá ezután sajnos egyértelműen a vendégcsapaté volt, és ezen nem sokat változtatott az sem, hogy Russai, aki csak az utolsó négy percben került pályára, villámgyorsan szerzett négy pontot.

Mestermérleg
Meszlényi Róbert:
– Sajnálom, hogy néhány játékosomnak csak harmincöt percig tartott ez a mérkőzés… Azt hiszem, hogy azok a pontok, amelyeket ezután ért el az ellenfelünk, még sok kellemetlenséget okozhatnak nekünk a szamarai visszavágón.
Alekszandr Vlaszov: – Mit mondjak ilyen játék után…? Egész egyszerűen rosszul kosárlabdáztunk.