Fájdalmas fordulat Prágában

LASZTOMÉRY ANDRÁSLASZTOMÉRY ANDRÁS
2002.11.06. 22:37
Északi főcsoport, alapszakasz, 2. forduló, B-csoportUSK Blex Praha (cseh)–BSE-ESMA 82–73
(10–17, 14–19, 25–17, 33–20)

Prága, 200 néző. V: Latz (német), Janac (szlovák)
PRAHA: Mikolájová (4), Mokrosová (8/3), HLAVACKOVÁ (21), Vojtová (9), VESELÁ (13). Cs: Gerstnerová (–), Kreuzová (–), BORTELOVÁ (16/6), VODRÁZKOVÁ (9), Ziklová (2). Edző: Ivan Benes
BSE: Pop (10/3), Kosjár (8), HAGARA (16/3), ANDÓ (20), KALMÁR-NAGY (11). Cs: Dzsuver (3), Sarik (5). Edző: Ujvári Miklós
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 13. p.: 10–24. 18. p.: 18–32. 24. p.: 30–43. 26. p.: 41–45. 33. p.: 58–56. 38. p.: 71–68
Kipontozódott: Vojtová (37. p.), Kalmár-Nagy (38. p.), Andó (40. p.)

Bátran kezdte a meccset a BSE, az enyhe magassági fölényben játszó csehek nem találták a városmajori támadójáték, még kevésbé a vendégek védekezésének ellenszerét. Egyre tetemesebbé vált Hagaráék fölénye, a hazaiak csak ritkán villantak egy-egy kosárral: Mokrosová egy triplával, Veselá pedig dupláival tűnt ki a kék-sárgák közül. A 15. percben a prágaiak szempontjából nem épp kecsegtető, 10–26-os állás volt látható az eredményjelzőn, de ezt a magyar küldöttség cseppet sem bánta.
A 17. percben azonban történt valami: a csehek időkérése sajnos megtörte a vendégek lendületét és figyelmét. Egész pályás letámadásra jött ki az USK, és ez – mint a végén kiderült – meghozta számára a sikert. Andó ugyan egy hihetetlen mozdulattal irányította magára a figyelmet (hanyatt esve ért el kosarat), ám a prágaiak utolérték a BSE-t, sőt Bortelová hárompontosával át is vették a vezetést. A hazaiak végül kilenc ponttal nyertek a magukat korábban már győztesnek érző városmajoriak ellen.

Mestermérleg
Ujvári Miklós: – Ha egy csapat csak a mérkőzés első félidejében tartja be az edzői utasításokat, az végzetes hiba.