SEHA-liga: az ukránok kipipálva, döntőben a Veszprém

B. A.B. A.
2021.09.03. 22:05
A Telekom Veszprém (fehér mezben) ötödször jutott be a döntőbe (Fotó: Twitter/SEHA-liga)
A címvédő Telekom Veszprém sikerrel vette az ukrán Motor Zaporizzsja elleni akadályt a férfi kézilabda SEHA-liga négyes döntőjében, és bejutott a vasárnapi fináléba, ahol a horvát PPD Zagreb lesz az ellenfele.

Legutóbb februárban, a Bajnokok Ligája csoportkörében találkozott egymással a két gárda, s akkor nehéz meccsen, második félidei feljavult játékának köszönhetően nyert a magyar csapat, amely ezúttal sem számíthatott könnyebb összecsapásra.

Ennek megerősítéseként gyorsan elhúztak két góllal az ukránok, de ezt a hátrányt gyorsan eltüntette Ligetvári Patrik, majd Jahja Omar révén már a bakonyiaknál volt az előny. Az adok-kapok jellemző volt a teljes első játékrészre, ám amikor igazán kellett, összeszedte magát a Veszprém: a hajrában Vladimir Cupara több fontos védést is bemutatott, elöl pedig jöttek a gólok, s végül hatgólos előnnyel vonulhatott pihenőre Momir Ilics csapata (20–14).

A fordulás után akadt egy-egy kisebb megtorpanás, de a fontos pillanatokban mindig jött egy villanás: Cupara a védései mellett gólt is szerzett, Gasper Marguc és Petar Nenadics egyaránt kíméletlen volt elöl, s így könnyebb volt átvészelni a félidő közepén bekövetkező kritikus időszakot.

A Veszprém 36–29-re győzte le ellenfelét, s vasárnap győzelem esetén története során negyedszer is magasba emelheti a trófeát.

A másik elődöntőben az északmacedón Vardar Szkopje helyére beugró horvát PPD Zagreb hétméteresekkel múlta felül a fehérorosz Meskov Bresztet. A zágrábiaknál Leimeter Csaba két gólt szerzett.

FÉRFI KÉZILABDA SEHA-LIGA, NÉGYES DÖNTŐ (Zadar)
ELŐDÖNTŐ
TELEKOM VESZPRÉM–MOTOR ZAPORIZZSJA (ukrán) 36–29 (20–14)
Zadar,
zárt kapuk mögött. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
VESZPRÉM: Corrales – GASPER MARGUC 9, J. Omar 3, Lékai, B. Blagotinsek, Ligetvári 2, Strlek 2. Csere: CUPARA (kapus) 1, Sipos A., NENADICS 7 (1), A. Nilsson 3, MAHÉ 2, MAQUEDA 5, Manaszkov 2. Edző: Momir Ilics
ZAPORIZZSJA: Maroz – Kozakevics 3 (2), Doncov 3, MALASINSKAS 4, Bohan 4, HORIHA 8, Deniszov 2. Csere: Komok (kapus), Vasziljev 2, Molina, Puhouszki 2, Burzak, Turcsenko, Kaszaj, Kubatko 1. Edző: Gintaras Savukynas
Az eredmény alakulása. 9. p.: 5–3. 14. p.: 9–7. 19. p.: 10–11. 27. p: 13–13. 28. p: 19–13. 39. p.: 24–18. 44. p.: 25–23. 49. p.: 29–24. 52. p.: 31–25
Kiállítások:
10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2

A másik mérkőzésen
PPD Zagreb (horvát)–Meskov Breszt (fehérorosz) 32–32 (15–16) – hétméteresekkel 6–5