A Győri ETO Mörk nélkül is iskolajátékkal nyert Ljubljanában

2018.02.10. 18:50
Görbicz Anitáék könnyed sikert arattak a Krim Ljubljana otthonában (Fotó: Koncz György/archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában a Győri Audi ETO KC – a második félidőben iskolajátékot bemutatva – 32–21-re nyert a szlovén Krim Ljubljana otthonában.

Ljubljana, 1680
néző. Vezette: K. Gasmi, R. Gasmi (franciák)
KRIM:
Marincek 1 – Benko 2, Koren 3 (2), Zulic 2 (1), Perederij 1, OMOREGIE 4, Amon. Csere: STANKO 4 (1), Cakalu 2, Zrimsek, Gregorc 2, Abina. Edző: Uros Bregar
GYŐR:
Kiss É. – KNEDLÍKOVÁ 4, TOMORI 6, Oftedal 5, Broch 3, Groot 1, GÖRBICZ 5 (1). Csere: GRIMSBÖ (kapus), Puhalák 3, Hansen 1, Fodor 2, Pál T. 1, Afentáler 1. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 7. perc:
1–3. 12. p.: 3–6. 20. p.: 4–8. 26. p.: 10–12. 36. p.: 13–19. 42. p.: 14–22. 49. p.: 17–27. 56. p.: 18–30
Kiállítások:
4, ill. 8 perc
Hétméteresek:
4/4, ill. 1/1
Ambros Martín:
– Fantasztikus napot fogtunk ki, ahogy láttam, mindenki átérezte, mennyire fontos volt ez a meccs, és ott segített a csapatnak, ahol csak tudott. Mindkét félidő eleje volt különösen fontos, erre készültünk és remekül meg is oldottuk. A végén, amikor biztos volt a győzelem, igyekeztem minél több lehetőséget adni a fiataloknak is, akiknek éppen erre van szükségük ahhoz, hogy néhány év múlva már rendszeres játéklehetőséget kapjanak. Mindenkinek elégedett vagyok a hozzáállásával.

Vasárnap játsszák
16.50: NFH Nyköbing (dán)–FC Midtjylland (dán)
17.00: CSM Bucuresti (román)–Rosztov-Don (orosz)

1. CSM Bucuresti (román)6 51183–147+3610
2. GYŐRI AUDI ETO KC7 52187–158+2910
3. Rosztov-Don (orosz)6 42152–138+148
4. Nyköbing Falster (dán)6 24153–175–224
5. Krim Ljubljana (szlovén)7 25168–201–334
6. Midtjylland (dán)6 15133–157–242

Anja Althaus és Eduarda Amorim után a Nyköbing elleni mérkőzésen keresztszalag-szakadást szenvedő Nora Mörk is kidőlt a sorból, így a Ljubljana otthonában egy fél világválogatottnak is megfelelő hiányzója nélkül szállt harcba Ambros Martín csapata, ráadásul a mérkőzés előtt nem sokkal Bódi Bernadett is belázasodott, így rá sem számíthatott a spanyol edző.

Klasszisok azért így is bőven akadtak, nekik köszönhetően pedig már az elején magához ragadta a vezetést az ETO. Groot, Broch, Tomori és Görbicz is többször beköszönt, míg a hazaiak nagyon bealudtak, egy kétperces kettős emberelőny alatt például még helyzetet sem sikerült kidolgozniuk.

Az első félidő második felében azért felkeményedett a Krim védelme, míg a győriek kicsit megtorpantak a támadásban. Ennek ellenére két gólnál közelebb egyszer sem sikerült felzárkózniuk a hazaiaknak, a szünetre háromgólos győri előnnyel mehettek a játékosok (12–15).

Akárcsak az elsőt, a második félidőt is 5–1-es rohammal kezdte az ETO, ekkor elsősorban Oftedal remekelt. Az első harminc perccel ellentétben azonban most a gyors időkérés sem segített a hazaiakon – ebben kulcsszerepet kapott a kapuban Kiss Évát váltó Grimsbö, aki megbabonázta a Krim-játékosokat, nagyjából 60 százalékos védési hatékonysággal zárt.

A norvég kapus védéseinek köszönhetően egyre többet tudott gyorsan indulni az ETO, így az eredmény is egyre gyorsabban nőtt, az 50. percben már közte tíz volt – a győri szurkolók rászámolhattak a szlovénokra.

Ezzel a hajrára minden kérdés eldőlt, így Ambros Martín pályára küldte a fiataljait, akik meg is hálálták a bizalmat: Fodor Csenge, Afentaler Sára és Pál Tamara egyaránt beköszönt. Az ETO végül tizenegy góllal, 32–21-re nyert Ljubljanában.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Hansen ront el egy ziccert, ítélet nincs, pedig meglökték. Grimsbö büntet, és hozzátesz még egy védést. Pál eladja a labdát, Stanko még gyorsan belövi, így az ETO 32–21-re legyőzi a Krim Ljubljanát!
59. perc: Zulic lő gólt, Tomorit pedig kiállítják, de ennek már nincs igazán jelentősége. Puhalák bátran beugrik a bal szélről, majd a léc alá küldi a labdát. 20–32
58. perc: Stankónak most összejön, s betalál, de Páltól is jön egy gól – a fiatalok is hozzáteszik a magukét a győri sikerhez. 19–31
57. perc: Ilyen is van, Gregorc ezúttal beveszi Grimsbö kapuját. Jön a győri válasz, Afentaler is betalál. 18–30
56. perc: Grimsbö ezúttal Stanko lövését hárítja, egészen extrát nyújt a győriek kapusa.
55. perc: Újabb Fodor-gól, a 19 éves szélső ezúttal szemfülesen összeszed egy kipattanót, majd a hálóba küldi a labdát. 17–29
54. perc: Fodor ezúttal hibázik, de Grimsbőn nem lehet kifogni, újabb védést mutat be.
53. perc: Újabb Grimsbö védés, elképesztő teljesítményt nyújt a norvég kapus.
52. perc: Fodor azonnal beköszön, a bal szélről beugorva a rövidbe küldi a labdát. 17–28
51. perc: Jönnek a fiatalok az ETO-ba, Fodor, Afentaler és Pál is a pályán.
50. perc: Tomorira nem lépnek ki, ő pedig nyolc méterről, test mellett lő a kapuba. Alaposan meglepte Marinceket. KÖZTE TÍZ! Egy gyorsindítás után Puhalák lő gólt, a győri szurkolók pedig rászámolnak a hazaiakra. 17–27
49. perc: Zulicon is kifog Grimsbö, a léc fölé nyomja a szlovén játékos lövését. Hansennek szerencséje sincs, a kapufa tövéről vágódik ki a lövése után a labda. Újabb Krim-gól, Gregorc talál be beállóból. 17–25
48. perc: Omoregie fut rá a falra, majd lendületből a hálóba vágja a labdát. Tomori lövése után Görbicz gyűjti be a kipattanót, majd szemben a kapuval kilövi a jobb alsót. 16–25
47. perc: Broch kap remek bejátszást Hansentől, a holland beálló pedig gólra váltja a jó passzt. 15–24
46. perc: Oftedal kiszorított helyyzetből lő, Marincek véd, a másik oldalon azonban most hibázik Tsakalu, a görög lövése lejön a lécről.
45. perc: Tsakalu köszön be ismét, ezúttal két védővel a nyakán lövi a labdát a kapu jobb oldalába. 15–23
44. perc: Újabb Knedlíková-gól, ezúttal Grimsbö indítása után, futtából lő a kapuba. Amon első próbálkozását Grimsbö védi, majd a kipattanó után a kapufára vágja a labdát Benko. 14–23
43. perc: Omoregie bejátszása nem jó, ellenben a győriek végigvisznek egy húzást, melynek végén Knedlíková biztosan értékesíti a ziccert. 14–22
42. perc: Grootot ezúttal sikerül sáncolni, megint jöhetnek a hazaiak.
41. perc: Hansen nem túl erős lövését Marincek védi, Tsakalu pedig bátran beugrik majd gólt szerez a másik oldalon. 14–21
40. perc: Omoregie lő gólt, de lépéshiba miatt elveszik tőle, nem úgy Groottól, aki azonnal góllal büntet. Grimsbö újabb remek védése, ezúttal is Stanko eszén járt túl. 13–21
39. perc: Oftedal belelendült, ezúttal elhajlásból lő gólt. Akárcsak az első, a második félidőt is egy 5–1-es rohammal kezdte az ETO, azonnal időt is kér a hazaiak trénere. 13–20
38. perc: Görbicz ziccerben Marincekbe lövi a labdát, nincs meg a közte hét. Most nagyon jó a védekezés, Stanko passzívnál lő, Grimsbö pedig véd.
37. perc: Tomori kap egy taslit, de nincs kiállítás. Oftedalnak ez nem akadály, egy pazar csellel két embert küld el, majd a hálóba pattint. Ráadásul a másik oldalon Perederij hibázik, megint jöhet a Győr. 13–19
36. perc: Tomori lett a balátlövő a második félidőre, ez pedig talán jobban fekszik neki, be is köszön. 13–19
35. perc: Tomori hibázik ziccert, a másik oldalon Krim kap hetest. Zulicot kisegíti a léc, neki a gólvonal mögé pattan onnan a labda. 13–18
34. perc: Oftedal előtt szétnyílik a fal, ő pedig ilyen ziccert nem szokott hibázni – most sem teszi, először vezet öttel a Győr. 12–17
33. perc: Újabb Grimsbö-védés, de oldalt megy ki a labda. Ez már megvan, ám a lerohanás végén Broch lövése kijön a lécről. Omoregiénél látnak belemenést, érdekes ítélet.
32. perc: Kis szerencsével, egy blokkról Knedlíková elé pattan a labda, a cseh szélső ezúttal a rövid oldalt választja, ezzel pedig meglepi Marinceket. 12–16
31. perc:
Elkezdődött a második félidő, a hazaiaké az első támadás. Grimsbö érkezett a második félidőre a győri kapuba, s Stanko lövése után rögtön egy védéssel kezd.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Omoregie elöl is megvillan, a hatos vonalról lő egy gólt. Ambros Martín időt kér. Marincek védi Knedlíková lövését, a hazaiak pedig már nem érnek fel, így az ETO háromgólos előnnyel mehet a pihenőre. 12–15
29. perc: Benko ismét megpróbálkozik egy cirkuszi mutatvánnyal, ezúttal azonban a léc kisegíti Kisst. Görbicz azonnal büntet, a bal szélről kilövi a bal alsót. Omoregie lesi le Tomori egész pályás indítását, kár érte. 11–15
28. perc: Szélső gólra szélső gól, Tomori passza után Knedlíková is betalál. 11–14
27. perc: Most Perederij kap két percet, Broch mezét rángatta meg alaposan. Tomori tör be, majd lő gólt – azonnal betalál a Győr, ezt így kell. Húha, Benko lehetetlennek tűnő szögből lő gólt Kiss mellett. 11–13
26. perc: Perederij harcol ki egy újabb hetest, Oftedal nem tudta tartani. Grimsbö érkezik, de Stankón – egyelőre – ő sem tud kifogni. 10–12
25. perc: Tomori estében, két védővel a nyakán is gólt lő, de Omoregie azonnal válaszol, nem sikerült a győri visszarendeződés. Tomori ziccerét védi Marincek, a kipattanót azonban a kapuba vágja Broch. 9–12
24. perc: Koren is próbálkozik távolról, és az ő átlövése is beakad. Broch ellen ítélnek támadót, Benko pedig góllal fejezi be a lerohanást. 8–10
23. perc: Puhalák kap labdát a bal szélen, majd biztosan értékesíti a helyzetet. Benko megint hibázik, ezúttal sem talál társat a passza. Úgy is van, Tomori ugrik fel, és a hálóba vágja a labdát. 6–10
22. perc: Rossz győri bejátszás, Marincek pedig az üresen tátongó kapuba dobja a labdát, így két gólra zárkóznak a hazaiak. 6–8
21. perc: Tomori kap két percet, ezt pedig most gyorsan kihasználják, Stanko a bal felsőbe zúdítja a labdát. 5–8
20. perc: Omoregie már nem hibázik, az átlövése után a jobb alsó sarokban köt ki a labda. Hansen lövését védi a kapus, de a kipattanó megint a Győré, a dán játékos pedig másodszorra már nem hibázik, a jobb alsóba lő. 4–8
19. perc: Groot is elront egy lövést, miközben Görbiczet kell ápolni a kispadon. Hibáznak a szlovénok, de Tomori passza sem jó Knedlíkovának.
18. perc: Megint a jobbkezes Benko megy be a jobb szélről, Kiss pedig ezúttal is véd, meglehetősen tanácstalanok a hazaiak. Egy győri kapufa után megszerzi a kipattanót az ETO, majd Knedlíková ugrik be a szélről, de véd egyet a hazai kapus is.
17. perc: Görbicz magabiztosan a léc alá küldi a labdát. 3–7
16. perc: Lepereg a kettős emberhátrány, ezt kihúzta kapott gól nélkül az ETO! Broch perdül le a védőjéről, majd szabálytalanul megállítják, hetes és két perc.
15. perc: Hansen megy bele az ellenfélbe, elveszik a labdát a bírók. Elképesztő, újabb rossz passz. A hazai nézőknek sem tetszik, hogy kettős előnyben még helyzetet sem tufnak kialakítani a kedvenceik.
14. perc: Ismét megtalálják Perederijt, akiről Knedlíkovát kiállítják. Ráadásul Groot reklamál, így őt is kiküldik két percre. Zulic 15 másodperc után kidobja oldalt a labdát, köszönjük...
13. perc: Groot és Hansen nem érti meg egymást, támadhatnak a hazaiak.
12. perc: Az időkérés után megtalálják Perederijt, akit Hansen csak szabálytalanul tud megállítani, hetes. Koren érkezik, és ezúttal a jobb felsőbe lövi a labdát. 3–6
11. perc: Hetest kap a Ljubljana, Koren pedig a hálóba pattintja a labdát. Ismét sikerül szélre a húzás, Görbicz ezúttal a bal felsőbe bombázza a labdát. Időt kérnek a szlovénok. 2–6
10. perc: Knedlíková olvasta jól a játékot, a labdaszerzés után újra támadhat az ETO. Remek gól, Oftedal is beköszön. 1–5
9. perc: Omoregie ejti el a labdát, majd azonnal jön a büntetés, Tomori küldi ki a szélre a labdát, Görbicz beugrik, és bevágja. 1–4
8. perc: Az ETO-szurkolóktól zeng a csarnok, közben Oftedal lövését hárítja a hazaiak kapusa.
7. perc: Szétnyílik a fal, Tomori pedig beugrik a hatoson belülre, majd kilövi a jobb felsőt. Korentől lépéshiba miatt elveszik a labdát. 1–3
6. perc: Tomori passzát fülelik le a hazaiak, Koren lövését azonban hárítja Kiss.
5. perc: Knedlíková kap sárgát, keményen védekezik a Győr. Sőt, már meg is van a labda egy rossz bejátszás után.
4. perc: Tomori lövését blokkolják, majd Görbicz lő a kapufára, de nincs egyenlítés, mert Benko hibázik a jobb szélről. Egészen pontosan Kiss védi a horvát szélső ziccerét.
3. perc: Perederijt találják meg a hazaiak, az ukrán beálló pedig nem hibáziki, ellövi a labdát Kiss Éva mellett. 1–2
2. perc: Hibáznak a szlovénok, a győri lerohanás végén pedig Broch lő a kapuba. 0–2
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a győriek vezetik az első támadást. Vissza az egész, nem indult el az óra. Megvan az első gól, Groot küldi a kapuba a labdát egy betörés után. 0–1

A győri klub Facebook-oldalának tájékoztatása szerint Bódi Bernadett belázasodott, így Ambros Martín rá sem számíthat a mai meccsen.

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Krim Ljubljana–Győri Audi ETO KC összecsapás a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójából. Tartsanak velünk!

A csapatok magukkal hozták az előző kör eredményeit és pontszámát a középdöntőbe. A hatos csoportok első négy helyezettje jut tovább a negyeddöntőbe. A győriek Bukarestben kezdtek, és 28–22-es vereséget szenvedtek a CSM-től, majd a középdöntő 2. fordulójában 32–23-ra legyőzték a norvég Nyköbinget. A Krim Ljubljana a dán Midtjylland elleni egygólos hazai győzelemmel kezdett (24–23), majd idegenben 29–22-re kikapott az orosz Rosztov-Dontól. Az eredményeket, csoportállásokat megtekinthetik adatbankunkban.

Anja Althaus és Eduarda Amorim után Nora Mörk is kidőlt a sorból: a norvég átlövő Nyköbing elleni mérkőzésen keresztszalag-szakadást szenvedett. Mörk már túl van a műtéten, amely a klub tájékoztatása szerint sikeres volt, így minden bizonnyal fél év múlva térhet vissza a pályára.

Mörk pótlására egyébként Mireya Gonzálezt vette kölcsön az ETO az Érdtől, a spanyol jobbátlövő azonban a BL-ben csak a negyeddöntőtől lesz bevethető. Részletek itt!

„Hazai pályán különösen veszélyes, harcos csapat – jegyezte meg Ambros Martín, a győriek edzője már a havas Ljubljanából. – Fiatal, lelkes, mégis tapasztalt együttes a Krim, úgyhogy nekünk is mindent bele kell majd adnunk, ez lesz a minimum.”

„Nehéz időszak ez mindenkinek, de főleg Norának, hiszen egyedül kell lábadoznia, és nagyon hosszú időt kell kihagynia – mondta a spanyol tréner egyik legjobbja sérüléséről. – A csapat is csalódott, de ez természetes, ugyanakkor a mérkőzésre kell koncentrálnunk szombaton, mert nagyon fontos nekünk ez a két pont a csoport második helyének megszerzése szempontjából. Külön nehézséget jelent, hogy ez lesz az első meccsünk Nora sérülése óta, és meg kell tanulnunk nélküle játszani, hiszen támadásban eddig szinte mindig pályán volt. Az elején bizonyára nem lesz egyszerű, de Tomori Zsuzsi és Nycke Groot is meg tudja oldani a jobbátlövő feladatait.”

„Nagyon örültünk a hétfői kilencgólos győzelemnek, de persze Nora Mörk kiesése nagyon nehéz neki és nekünk is. De a csapatunk kiváló játékosokból áll, úgyhogy nincs okunk félni senkitől” – fogalmazott Stine Oftedal, a Győr irányítója a meccs előtt.

„A szlovénok nagyon agresszív, kellemetlen stílust képviselnek, nagyon nehéz lesz ellenük játszani. De természetesen győzni megyünk Ljubljanába” – mondta Bódi Bernadett, a Győr szélsője.

Nora Mörk az év játékosa, további három győri a Handball-Planet.com kézilabdás szakportál álomcsapatában. Részletek itt!