Női kézi NB I: a Fehérvár simán megverte a Szombathelyt

2021.01.08. 20:03
Ha nem is csukott szemmel, de a Fehérvár könnyedén nyert (Fotó: Fehér Gábor/Fejér Megyei Hírlap)
Az Alba Fehérvár 35–22-re megverte hazai pályán a Szombathelyt a női kézilabda NB I pénteki mérkőzésén.

A székesfehérvári együttes győzelméhez nem férhetett kétség, 5–0-s sorozattal kezdte a találkozót, a vendégek először csak a 10. percben tudtak betalálni.

A házigazdák fölényes sikeréből Afentaler Sára nyolc góllal vette ki a részét.

A Fehérvárnak ez volt a harmadik győzelme ebben a bajnokságban, a Szombathely hetedszer kapott ki.

NŐI KÉZILABDA NB I
ALBA FEHÉRVÁR KC–HUNGAST SZOMBATHELYI KKA 35–22 (13–7)
Székesfehérvár, zárt kapuk mögött. Vezette:
Horváth P., Marton B.
FEHÉRVÁR: PIJEVIC – TÖPFNER 4, BARDI 5, Boldizsár B. 1, GERHÁTH K. 5 (2), Triscsuk 4 (2), Szarka A. Csere: Dányi, Tóth Nikolett (kapusok), AFENTALER 8, Szabó-Májer 2, Varga E. 2, Háfra L. 1, BESSZER 2, Utasi, Rózsás 1 (1). Edző: Józsa Krisztián
SZOMBATHELY: K. Tomasevics – Orbán Adrienn, M. Agbaba 2, Pődör R. 2, Gorilszka 3 (2), Bandelier 2, Wald 2. Csere: Christe (kapus), MAYER SZ. 4, Horváth P. 2, Virág N. 1, Varga N. 1, Pődör B. 3 (2), Szendrei. Edző: Marosán György
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–0. 12. p.: 6–1. 18. p.: 8–4. 24. p.: 10–5. 28. p.: 11–7. 34. p.: 16–10. 40. p.: 21–13. 46. p.: 26–13. 52. p.: 29–17.. 58. p.: 33–19
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/4
Józsa Krisztián:
– A védekezésünk szenzációs volt, amely egy extra kapusteljesítménnyel párosult. Ez mindent megalapozott, és ehhez stabil támadójáték párosult. Mindenki hozzátett a sikerhez, bár a végeredmény egy kicsit túlzó, de most mi voltunk a jobbak.
Marosán György: – Igen bosszús vagyok, mert a kézilabda minden elemében fölénk nőtt a Fehérvár. Nagyon fegyelmezetlenek voltunk a lövéseknél, támadásban és védekezésben egyaránt. Ezen a napon szerintem egy NB I B-s meccset sem nyertünk volna meg…

1. Siófok 12 9 3 379–301 +78 18
2. Győr 8 8 274–145 +129 16
3. FTC 8 8 269–169 +100 16
4. Mosonmagyaróvár 8 7 1 224–215 +9 14
5. Debrecen 8 5 3 230–207 +23 10
6. MTK 7 5 2 222–212 +10 10
7. Vác 10 5 5 268–285 –17 10
8. Fehérvár 9 3 6 227–280 –53 6