Női kézi: a német válogatott egy góllal kikapott a spanyoloktól

M. D.M. D.
2021.11.28. 19:09
Alina Grijseels (balra) volt a németek legeredményesebb játékosa négy találattal (Fotó: Imago)
A német női kézilabda-válogatott 23–22-re kikapott Spanyolországtól a világbajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén Madridban.

A német sport1.de tudósítása szerint Henk Groener csapata hamar négygólos hátrányba került a meccs elején, első találatát Alina Grijseels révén csak a nyolcadik percben szerezte meg. Utána összeszedte magát a német válogatott és a szünetig kétgólosra csökkentette a hátrányát legutóbbi világbajnokság ezüstérmesével szemben (11–13).

A második félidőben a németek hamar egyenlítettek, majd a vezetést is átvették, sőt három góllal meg is léptek (22–19), ám a hajrában elkövetett egyéni hibák végül 23–22-es vereséget szenvedtek. Spanyolország így három győzelemmel – Szlovákiát 35–15-re, Lengyelországot 32–25-re verte meg – megnyerte a madridi felkészülési tornát.

A német csapat ferencvárosi légiósai közül Alicia Stolle két, Emily Bölk egy gólt dobott a vasárnapi mérkőzésen.

A mieinkkel ugyancsak azonos vb-csoportban szereplő szlovákok 35–24-re kikaptak a lengyelektől.

NŐI KÉZILABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Franciaország–MAGYARORSZÁG 29–28 (14–18) – BŐVEBBEN ITT!
Spanyolország–Németország 23–22 (13–11)
Szlovákia–Lengyelország 24–35 (14–19)
Dánia–Ukrajna 35–20 (17–10)
Dél-Korea–Hollandia 25–41 (12–20)
Norvégia–Oroszország 28–29 (12–15)

A MAGYAR VÁLOGATOTT CSOPORTMÉRKŐZÉSEI A VILÁGBAJNOKSÁGON
December 2., 20.30: MAGYARORSZÁG–Szlovákia (Tv: M4 Sport)
December 4., 20.30:MAGYARORSZÁG–Csehország (Tv: M4 Sport)
December 6., 20.30:MAGYARORSZÁG–Németország (Tv: M4 Sport)

A december 2. és 19 között rendezendő világbajnokságon már nem 24 csapat vesz részt, hanem 32. A csapatokat nyolc darab négyes csoportba sorsolták, innen körmérkőzés után a legjobb három megy tovább a második csoportkörbe, ahol hatos csoportokat alakítanak ki.

25. NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, SPANYOLORSZÁG (2021. december 2–19.)
Spanyolország, Ausztria, Argentína, Kína

A középdöntőben négy hatos csoportban játszanak a résztvevők (I. csoport – Granollers: A–B-csoportok továbbjutói, II. csoport: C–D-csoportok továbbjutói, III. csoport – Granollers: E–F-csoportok továbbjutói, IV. csoport – Torrevieja: G–H-csoportok továbbjutói). A középdöntő csoportok első két-két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A középdöntő mérkőzésnapjai: december 8., 10., 12.
Negyeddöntők (Granollers): december 14–15.
Elődöntők (Granollers): december 17.
Döntő, bronzmérkőzés (Granollers): december 19.