Kézilabda: Vranjes és Hergeirsson lett az év edzője

2015.05.01. 10:33
Ljubomir Vranjest és Thorir Hergeirssont választották meg 2014 legjobb kézilabdaedzőjének.

A Nemzetközi Kézilabda-szövetség által kiírt szavazáson a szurkolók mellett a média képviselői dönthettek arról, hogy kik kapják meg a 2014 legjobb edzőinek járó díjakat.

A férfiaknál Ljubomir Vranjes óriási előnnyel nyert. A Flensburggal tavaly Bajnokok Ligáját nyerő svéd szakember a szavazatok 75.38 százalékát gyűjtötte be, a francia válogatottat irányító Claude Onesta 16.97 százalékkal lett második, míg Valero Rivera, a katari válogatott spanyol szövetségi kapitánya 7.65 százalékkal végzett a harmadik helyen.

A női mezőnyben az izlandi Thorir Hergeirsson diadalmaskodott, aki Norvégiával aranyérmet szerzett a 2014-es magyar-horvát rendezésű Eb-n. A verseny itt valamivel szorosabb volt, az 57.48 százalékkal nyerő Hergeirssont a brazilok dán kapitánya, Morten Soubak követi 33.39-cel, a harmadik a spanyolokkal Eb-döntőbe jutó Jorge Duenas lett 9.23-mal.