A csurgói Leimeter Csaba három góllal zárt (Fotó: Török Attila, archív)

A két csapat végig fej fej mellett haladt, kétgólosnál nagyobb különbség egyszer sem alakult ki. Végül 27–27-es döntetlennel zárult a mérkőzés, így a Balatonfüred ötödik bajnokiján harmadszor ikszelt.

A csurgóiak legjobbja Mladen Krszmancsics volt: a szerb irányító 12 lövéséből 10 gólt szerzett. A vendégeknél Varga Márton 10 lövésből 8 góllal zárt.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
CSURGÓI KK–BALATONFÜREDI KSE 27–27 (14–13)
Csurgó, 800
 néző. Vezette: Andorka, Hucker
CSURGÓ: Tatai – Vaszics, Leimeter 3, HANUSZ 5, Szeitl E. 2, Vasvári, Gábor M. 1
Csere:
 Pallag (kapus), MLADEN KRSZMANCSICS 10 (4), Krecic 3, Nagy Sz., Gebhardt, Kerkovits 2, Popovics 1. Edző: Alem Toszkics
BALATONFÜRED: ANDÓ – Határ 2, MALINOVIC 6 (1), Kemény 4, Brandt 2, VARGA M. 8, Bóka 3. Csere: Bősz, Seprős (kapusok), Szmetán M., Szűcs B., Kőhegyi 2, Horváth L., Dénes, Draskovics, Ág. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–4. 9. p.: 5–5. 22. p.: 7–6. 27. p.: 12–12. 35. p.: 16–15. 47. p.: 21–22. 55. p: 25–25. 58. p.: 26–25
Kiállítások: 6, ill. 12 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1
Alem Toszkics:
 – Kicsit lebecsültük az ellenfelünket, ami megbosszulta magát. Egész héten a Balatonfüred játékára készültünk, a védekezésünk mégsem állt össze, csak a második félidőre.
György László: – Dicséret illeti a játékosaimat, igazi harcosként az utolsó pillanatig küzdöttek. Nagy csata volt, sok fordulattal, igazságos eredmény született.

1. Veszprém 8 8 304–161 +143  16
2. Szeged 4 4 133–97 +36  8
3. FTC 4 4 124–88 +36  8
4. Gyöngyös 5 3 2 139–138 +1  6
5. Tatabánya 4 2 1 1 103–99 +4  5
6. Csurgó 6 2 1 3 155–168 –13  5
7. Budakalász 7 2 1 4 181–203 –22  5
8. Balatonfüred 5 3 2 112–143 –31  3