Szorosnak indult, végül simán győzött a Veszprém a Balatonfüred ellen

H. Á.H. Á.
2024.04.15. 20:03
Elisson hét gólt szerzett (Fotó: Árvai Károly)
A Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I hétfői esti mérkőzésén szoros első félidő után 33–20-ra győzött odahaza a Balatonfüred ellen.

A listavezető Telekom Veszprém a Balatonfüredet fogadta a férfi kézi NB I hétfő esti mérkőzésén, amelyen a vendégcsapat jól kezdett, ám hazaiak gyorsan elléptek három-négy góllal, de egy jól időzített időkérés jóvoltából a fürediek a 20. perc környékén egyenlítettek. Ekkor még úgy tűnt, akár szoros lehet a találkozó végkimenetele, hiszen a szünetben „csak” két gól volt a veszprémi előny, ám Mikita Vajlupovék a szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak, és a 41. percre már nyolc góllal vezettek. Innentől kezdve viszont nem volt kérdés a mérkőzés kimenetele. A továbbra is hibátlan mérleggel listavezető Veszprém 33–20-ra, 13 góllal győzött.

A bakonyiak – a tavalyi bajnoki döntő hárommeccses rájátszását nem számítva – sorozatban 28. bajnoki mérkőzésüket nyerték meg, legutóbb napra pontosan egy éve szenvedtek vereséget NB I-es találkozón, akkor a Szeged nyert ellenük a Tisza partján 30–28-ra.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
TELEKOM VESZPRÉM–BALATONFÜREDI KSE 33–20 (16–14)
Veszprém, 1340 néző. V: Nagy, Túróczy
VESZPRÉM: Jensen – VAJLUPAU 5 (4), Sandell 1, CASADO 3, Pesmalbek 2, Koszorotov 3, ELÍSSON 7. Csere: CORRALES (kapus), Ligetvári, el-Dera 3, Fabregas 2, A. Nilsson 2, MAHÉ 4 (1), Barna, Végh B. 1, Bőti. Edző: Momir Ilics
BALATONFÜRED: ANDÓ 1 – Hornyák P. 1 (1), Kemény, Sikosek 2, Szretenovics 1, Kljun 5, Kovács B. 2. Csere: Bősz (kapus), Szűcs B. 1, Szmetán M. 2, NÉMETH B. 3, Szöllősi B. 2, Brandt, Dénes, Varga M. Edző: György László
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–3. 15. p.: 9–4. 24. p.: 11–11. 35. p.: 16–14. 40. p.: 21–14. 50. p.: 27–20. 58. p.: 30–20
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/1
Gulyás Péter másodedző: – A Füred kiváló mentalitással érkezett, negyven percig szoros volt a találkozó. Ez okozott némi stresszt nálunk, de két nappal a Ferencváros elleni mérkőzést követően nem volt könnyű pályára lépni. Mostantól a Szeged elleni hazai meccsre összpontosítunk.
György László: – Összességében jó meccset játszottunk, főleg az első félidei védekezéssel és támadással lehetek elégedett. Voltak jó megoldásaink, agresszívan védekeztünk, jó volt a kapusteljesítmény. A második félidő elejét és végét rontottuk el, persze számítottunk rá, hogy ellenfelünk rálép a gázpedálra.