Férfi kézi NB I: magabiztosan győzött a Veszprém

K. B.K. B.
2021.09.09. 19:32
A Veszprém második győzelmét szerezte az NB I új évadában (Veszprém Megyei Napló/Penovác Károly)
Második győzelmét is megszerezte a bajnoki trófea visszahódítására készülő Telekom Veszprém a férfi kézilabda NB I-ben: ezúttal a Csurgót győzte le hazai pályán 34–21-re.

A veszprémiek már az első félidőben uralták a mérkőzést, 17–11-re nyertek, s ugyanennyi gólt értek el a második felvonásban is. A hazaiak közül a legeredményesebben Ligetvári Patrik és Gasper Marguc játszott, mindketten öt gólt szereztek – előbbi nyolc, utóbbi pedig hét kísérletből. A vendégegyüttesből hárman jutottak három gólig: Borsos Tamás, Mladen Krszmancsics és Grega Krecic.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

TELEKOM VESZPRÉM
CSURGÓI KK 34–21 (17–11)
Veszprém, 1200 néző. V: Fekete, Tóth D.
VESZPRÉM: CORRALES – GASPER MARGUC 5, J. Omar 3, Mahé 2 (1), B. Blagotinsek 2, Sipos, Manaszkov 2. Csere: Cupara (kapus), A. Nilsson 3, LIGETVÁRI 5, Lékai 1, Maqueda 1, Nenadics 1, Strlek 2, LUKÁCS P. 3 (2), ILIC Z. 4. Edző: Momir Ilics
CSURGÓ: Füstös Á. – Gebhardt 2, Krecic 3, MLADEN KRSZMANCSICS 3 (1), Szeitl E. 2, BORSOS 3, A. Kovacevic. Csere: Konyicsák (kapus), Gábor M. 1, Juhász K. 1, Herceg 2, Rotim 1, Tóth Á. 2, Vasvári, Schäffer, Kerkovits 1 (1). Edző: Mariano Ortega
Az eredmény alakulása. 7. perc:
4–5. 18. p.: 7–7. 26. p.: 13–10. 34. p.: 18–12. 42. p.: 25–15. 49. p.: 28–17. 55. p.: 30–20
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/2
Momir Ilics: – Az első húsz percben nem volt hatékony a csapat játéka, sok volt a labdavesztésünk. Az utolsó tíz percre magára talált az együttes, a feljavuló védekezésnek és a remek kapusteljesítménynek köszönhetően a második játékrészben már tudtuk játszani a gyors, futós játékunkat.
Mariano Ortega: – Nagyon jól kezdtünk, az első huszonöt percben védekezésben és támadásban is jól játszottunk. Nehéz volt gólt szerezni a hazaiak védelmével szemben, elfáradtunk, a Veszprém ellépett négy-öt góllal, s már nem tudtunk felzárkózni, hogy legyen esélyünk a második félidőben. Ezeken a mentális tényezőkön kell javítanunk, hogy az elején nyújtott teljesítményünket a második játékrészben is meg tudjuk ismételni.