Férfi kézi NB I: a Tatabánya 10 góllal kikapott a NEKA-tól

2021.10.22. 20:05
A Tatabánya fájó vereséget szenvedett Balatonbogláron (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra, archív)
A Tatabánya meglepetésre tízgólos vereséget szenvedett a NEKA otthonában a férfi kézilabda NB I 6. fordulójában. A Komló egy találattal múlta felül az Egert, öttel nyert a Gyöngyös, hattal az FTC.

Az Európa-ligában görögországi vereséggel nyitó, sérülések és betegségek által sújtott Tatabánya újabb pofonba szaladt bele, ezúttal az NB I-ben. Vladan Matics együttese az ismert gondok ellenére is esélyesnek számított az újonc NEKA elleni bajnokin, azonban a második félidőben elvesztette a fonalat, sorra maradtak ki a ziccerek, amelynek súlyos, tízgólos vereség lett a vége.

A Komló izgalmas végjátékban, Srecko Jerkovic két másodperccel a dudaszó előtt szerzett góljával tartotta otthon a pontokat az Eger ellen. Simábban nyert az FTC és a Gyöngyös, előbbi a mind a hét kísérletét gólra váltó Imre Bence vezérletével hattal múlta felül a Budakalászt, míg utóbbi öttel bizonyult jobbnak a Kecskemétnél.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
6. FORDULÓ

NEKA–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 31–21 (14–13)
Balatonboglár
, 350 néző. V: Andorka, Hucker.
NEKA: ALEKSZA 1 – Krakovszki Zs. 1, DELY 2, KOVÁCS G. 10 (7), Papp T. 1, STRANIGG 5, Sisa 3. Csere: Palasics (kapus), Simotics 1, Tárnoki, Kiss A. 1, Mikita B. 2, Draskovics 3, Temesvári 1. Edző: Sótonyi László
TATABÁNYA: Bartucz – Hornyák B., Ancsin G. 3, Juhász Á. 2, Stojnic 2, Zdolik 3, Sunajko S. 2. Csere: Perényi (kapus), Balogh Zs. 4 (3), Fotache, Győri M., Usal 3, Molnár B. 1, Tóth B. 1. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–4. 12. p.: 7–5. 18. p.: 9–10. 26. p.: 12–12. 36. p.: 17–15. 45. p.: 22–18. 51. p.: 28–18. 56. p.: 30–20.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 6/3
Sótonyi László:
– Tízből kilencszer a Tatabánya nyerne, ez volt a mi nagy lehetőségünk. Erőn felül teljesítettünk, nekünk minden összejött, a vendégeknek viszont semmi. Gratulálok a csapatomnak, büszke vagyok, hogy a játékosaim átlépték saját árnyékukat!
Vladan Matics: – Teljes mértékben megérdemelte a győzelmet a NEKA. Az első félidőt még valahogy kibírtuk, de közben mentálisan elfáradtunk, a másodikban pedig szétestünk, számtalan ziccert elhibáztunk. A bogláriak ezzel szemben tökéletesen játszottak, látszik rajtuk a sok munka.

HE-DO B. BRAUN GYÖNGYÖS–KECSKEMÉTI TE-PIROSKA SZÖRP 30–25 (17–12)
Gyöngyös,
750 néző. V: Bóna, Földesi
GYÖNGYÖS: NAGY BENEDEK – Vaszics 2, Markez 3 (1), Duris 1, Vilovszki 1, HAMIDOVIC 6, Gráf 2. Csere: Merkovszki (kapus), Nkousa 1, UBORNYÁK 3, Mátyás B. 1, Gábori 2, Rosta B. 2, Gerdán, PAPP B. 6. Edző: Konkoly Csaba
KECSKEMÉT: Deményi – Csordás 3, Országh, Szrnka 3, Karai 1, SIPEKI 4, Simon B. Csere: Marczinka (kapus), Mazák L., Hiramoto, Horváth A. 2 (2), Füstös A. 1, Enamoto 1, Szeverényi, Vetési 2 (2), MENYHÁRT 8 (1). Edző: Bencze József
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 7/5
Konkoly Csaba:
– A kötelező győzelmek mindig nehezek. Büszke vagyok a fiúkra, mert megfelelő motivációval léptek pályára és jó tempóban kezdték a meccset, ráadásul az első félidőben szinte nem is hibáztak támadásban. A második játékrészben csapatom jól gazdálkodott a megszerzett előnnyel.
Bencze József: – A sorozatos hibáinkat a Gyöngyös könyörtelenül megbüntette, jelentős előnyre tett szert az elején, az eredményen csak kozmetikázni tudtunk a második félidőben. Becsülettel dolgozunk tovább és bízunk az eredményesebb folytatásban.

SPORT36-KOMLÓ–SBS EGER 33–32 (16–14)
Komló, 700 néző. V: Paska, Vastag
KOMLÓ: Granic – Vaskó 2, SZUNAJKO F. 5, Takács B. 3 (2), JÓGA 4, JERKOVIC 8, Orbán B. 2. Csere: PÁSZTOR I. (kapus) 1, Zobec 1, GRÜNFELDER 2, Urbán E. 3, Melnyicsuk 1, Vranac 1. Edző: Kilvinger Bálint
EGER: Balogh T. – TÓTH R. 7 (4), Szuharev 2, MACHÁC 6, Kiss G., BERNATONIS 6, Száva. Csere: Seprős (kapus), Holdosi 1, Tóvizi T. 1, Kovács M. 1, LEZÁK 8, Szepesi N. Edző: Tóth Edmund
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 12. p.: 7–6. 19. p.: 11–10. 26. p.: 14–12. 34. p.: 18–16. 41. p.: 23–22. 48. p.: 26–25. 55 .p.: 30–28. 59. p.: 32–31.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 5/4
Kilvinger Bálint:
– Szívós csapat az Eger, ezt tudtuk előre, egy pillanatig sem adta fel. Dolgoztunk elöl és hátul, elkövettünk hibákat, majd a hajrára az ellenfél is visszakapaszkodott, de végül mégis győztünk.
Tóth Edmund: – Sajnos az utolsó támadását a Komló góllal fejezte be, így megnyerte a mérkőzést. Izgalmas volt a végjáték, de minket ez nem vigasztal. Néha úgy érzem, minden összeesküszik ellenünk, a szerencse sem áll mellénk.

FTC–BUDAKALÁSZ KZRT 30–24 (15–10)
Elek Gyula Aréna, 300 néző. V: Felhő, Öcsi
FTC: ZERNOVIC – IMRE B. 7 (1), ÓNODI-JÁNOSKÚTI 4, Füzi 3, Andjelics 1, Nagy Bence 4, KOVACSICS 5 (1). Csere: Győri K. (kapus), J. Mikita 1, Debreczeni, Bohács 2, Prainer 2, Bognár A. 1, Tóth Sz., Parzer, Turák. Edző: Horváth Attila
BUDAKALÁSZ: Djordjeszki – Varjú 2, Schmid, Dávid, Mikalin 3, Juric-Grgic 1, Holpert 3. Csere: Váczi M. (kapus), I. Perisics 3 (2), Tyiskov 1, Maracskó 2, Sinkovits 4, Koncz, KISS B. 3, Kovács D. 1, Fórizs 1. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 13. p.: 6–7. 18. p.: 10–7. 25. p.: 14–9. 39. p.: 21–13. 46. p.: 24–16. 53. p.: 25–20.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/2, ill. 3/2
Horváth Attila:
– Jó mérkőzés volt, ilyenre készültünk, jól megoldottuk a feladatot. A védekezésünk az elején nem volt az igazi, de amikor végre összeállt, eredményes támadásokat vezettünk belőle. Örülök, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni.
Csoknyai István: – Arra készültünk, hogy amennyire tudjuk, lassítjuk a játékot. Ezzel szemben az elején mi rohantunk, a Fradi pedig ezt kihasználva előnybe került, majd a megszerzett fórt jól menedzselve győzött.

CSURGÓI KK–DABASI KC VSE 22–19 (10–9)
Csurgó,
550 néző. V: Fekete T., Tóth D
CSURGÓ: FÜSTÖS Á. – Gebhardt 1, Schäffer, Mladen Krszmancsics 8 (6), Vasvári, Borsos, Kovacevic 2. Csere: Tatai (kapus), Tóth Á., Krecic 3, Rotim 2, Breuer, GÁBOR M. 4, Herceg 1, Kerkovits 1. Edző: Mariano Ortega
DABAS: HOLLÓ – Ács 2 (1), Fekete B. 4, Tarabochia 1, Szöllősi Sz. 1, Koller 2, Laurinyecz. Csere: Szikora (kapus), Török 2, Garajszki, Burony, HORVÁTH L. 5, Kende, Katona, Hutvágner 2 (2), Váczi M. Edző: Tomori Győző
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 6/3
Mariano Ortega
: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, és ez be is igazolódott. Kitettük a szívünket a pályára, az önbizalmunknak jót tett ez a győzelem. A Dabas védekezése nagyon kemény volt, nehezen tudtuk feltörni, miközben lendületes támadásokat vezetett. A kulcs a gyors visszarendeződésünk volt, ezt jól megoldottuk. Mindenesetre van még hova fejlődnünk.
Tomori Győző: – Küzdelmes mérkőzésen vagyunk túl. Összeszedett volt a Csurgó, így sajnos csak tizenkilenc gólt sikerült szereznünk. A csapatom nagyot harcolt, büszke vagyok rá. Sokat változtunk pozitív irányba az elmúlt idényhez képest, jó úton járunk. Örülök, mert végig volt tartásunk.