Férfi kézi NB I: a Szeged a hajrában ütötte ki a Csurgót

V. Á.V. Á.
2021.09.25. 18:38
A Szeged továbbra is hibátlan az NB I-ben (Fotó: Tumbász Hédi)
A Pick Szeged 33–21-re győzte le a Csurgót a férfi kézilabda NB I 3. fordulójában. A Budakalász a NEKA ellen szerezte meg első győzelmét az idényben. A Tatabánya nyerni tudott Egerben, a Gyöngyös a Ferencváros ellen diadalmaskodott.

A Csurgó 45 percig tudta tartani a lépést a bajnoki címvédővel. A Szeged a hajrájában végül felőrölte ellenfelét, és 33–21-re nyert.

KÉZILABDA
FÉRFI NB I

PICK SZEGED–CSURGÓI KK 33–21 (12–11)
Szeged, 800 néző. V: Sándor L., Szikszay
SZEGED: MIKLER – Sostaric 1 (1), Henigman, Mackovsek 3, BÁNHIDI 4, Frimmel 2, Bombac 3. Csere: Tönnesen 2, Martins 5, Gaber, GARCIANDÍA 4, Bodó 1, ifj. Rosta M. 2, B. RADIVOJEVICS 4 (1), Rea 2 (1). Edző: Juan Carlos Pastor
CSURGÓ: Tatai – Gebhardt 2, Krecic 3, MLADEN KRSZMANCSICS 5 (2), Rotim 2, Borsos, Kerkovits 2. Csere: FÜSTÖS Á. (kapus), Vasvári 1, Herczeg 2, Szeitl E., Schäffer 1, Gábor M. 2, Tóth Á. 1. Edző: Mariano Ortega
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–2. 9. p.: 3–3. 16. p.: 7–4. 21. p.: 9–6. 25. p.: 10–9. 31. p.: 12–12. 36. p.: 15–14. 40. p.: 18–15. 45. p.: 20–18. 51. p.: 25–20. 56. p.: 29–21.
Kiállítások: 12, ill. 12 perc.
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Juan Carlos Pastor
: – Álmosan kezdtünk, az első tíz percben sok technikai hibát követtünk el, viszont bíztató, hogy végig jól védekeztünk. Érdekes módon akkor ébredtünk fel, amikor kettős emberhátrányban játszottunk. Az utolsó tíz percben már a támadójátékunkkal is elégedett voltam.
Mariano Ortega: – Nem vagyok elégedett, a mérkőzésen azonban voltak jó periódusaink. Az első félidőben feszesen védekeztünk és a páros kapcsolataink is működtek, ám a Szeged kemény védekezése felőrölte játékosaink erejét, és ekkor kinyílt az olló.

BUDAKALÁSZ KZRT–NEKA 30–28 (17–12)
Budakalász
, 200 néző. V: Bócz, Wiedemann
BUDAKALÁSZ: DJORDJESZKI – VARJÚ 2, I. PERISICS 8, Schmid 4, Mihalin 3, JURIC-GRGIC 3, HOLPERT 4. Csere: Váczi D. (kapus), Tyiskov 2, Fórizs, Maracskó, KISS B. 2, Kovács D., Dávid, Vrhovina, Sinkovits 2. Edző: Csoknyai István
NEKA: Aleksza – Krakovszki Zs. 1, PAPP T. 3, Tárnoki, Dely 3, STRANIGG 5, Kiss A. 3. Csere: Palasics (kapus), Temesvári 1, Szeitl L., Mikita B., Sisa 2, Krakovszki B. 1, Simotics 2, Bendicsek 1, KOVÁCS G. 6. Edző: Sótonyi László
Az eredmény alakulása. 9. perc: 6–1. 15. p.: 10–4. 24. p.: 15–8. 37. p.: 21–15. 43. p.: 23–18. 51. p.: 26–23.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc.
Hétméteresek: –/–, ill. 3/1
Csoknyai István:
– Az első félidőben az történt, amit elterveztünk, és a kapusteljesítményünk is kiváló volt. A nyitott védelem ellen jól játszottunk, de a hatos zónás védekezéssel meggyűlt a bajunk. Voltak jó egyéni produkciók, de messze vagyunk még attól a formától, amit szeretnénk elérni.
Sótonyi László: – Még szoknunk kell az NB I légkörét, ez az első húsz percben nagyon érződött. Nem sikerült a saját játékunkat játszani, elsősorban azért, mert nagyobb, erősebb és agresszívabb védőkkel találtuk magunkat szembe. Tanulságos mérkőzés volt, többször komoly hátrányba kerültünk, de volt tartásunk, így a végeredmény vállalható.

HE-DO B.BRAUN GYÖNGYÖS–FTC 26–23 (17–12)
Gyöngyös
, 950 néző. V: Andorka, Hucker
GYÖNGYÖS: TOMICS – VASZICS 6, MARKEZ 5, Duris 2, Vilovszki 1, Hamidovic 3, Varsandán M. 4 (3). Csere: Ubornyák 1, Gerdán, HEGEDŰS M. 3, Papp B., Gráf, Urbán 1, Nkousa. Edző: Konkoly Csaba
FTC: Győri K. 1 – Bujdosó 2, ÓNODI-JÁNOSKÚTI 3, Andjelics 2, Füzi 3, Nagy Bence 4, Kovacsics 2. Csere: ZERNOVIC (kapus), Debreczeni, J. Mikita 1, PORDÁN, Turák, BOGNÁR A. 3, Bohács, Prainer, Imre 2. Edző: Horváth Attila
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 18. p.: 10–8. 24. p.: 14–11. 30. p.: 17–12. 35. p.: 19–15. 41. p.: 22–18. 48. p.: 24–20. 52. p.: 25–21. 58. p.: 26–23.
Kiállítások: 10, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/3, ill. 3/0
Konkoly Csaba:
– Nehéz időszakon vagyunk túl, a csapat nagy része beteg volt a hét elején. Nagyon jó ellenféllel szemben kellett bizonyítanunk, amely hazai pályán sikerült. Támadásban taktikusan játszottunk, a védekezésünk működött és jó kapusteljesítménnyel párosult. Örülök, hogy végig dominálni tudtunk.
Horváth Attila: – Két nehéz mérkőzésünk volt egymás után, egy igazi rangadóra számítottunk. Nem egyszerű egy ilyen meccs után megszólalni, nem is tudok, szeretnék most mást mondani.

SBS-EGER–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 28–32 (12–16)
Eger, 650 néző. V: Rontó, Szanyi
EGER: Balogh T. – Lezák, Szepesi N. 2, Kiss G., Kovács M. 3, Tóvizi T. 1, Száva 2. Csere: Seprős (kapus), Pulay 1, TÓTH R. 9 (2), Bernatonis 2, Machác 3, Holdosi 2, Szuharev, Lakosy 3. Edző: Tóth Edmond
TATABÁNYA: Wyszomirszki – Hornyák P. 1, Ancsin G. 1, GYŐRI M. 12, Stojnic 1, Zdolik 4, Sunajko S. 2. Csere: BARTUCZ (kapus), Fotache, Hornyák B. 4, BALOGH ZS. 6 (4), Juhász Á. 1, Usal. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–3. 12. p.: 6–6. 18. p.: 8–9. 24. p.: 9–11. 36. p.: 14–18. 42. p.: 16–22. 48. p.: 20–25. 54. p.: 23–28.
Kiállítások: 6, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.
Tóth Edmond: – Próbáltuk nyomás alatt tartani az ellenfelünket, de ez csak az első félidő hajrájáig sikerült. Amikor lépéselőnyre tettek szert a tatabányaiak, onnantól felszabadultan kézilabdáztak, s már nem volt visszaút számunkra.
Sibalin Jakab (másodedző): – Egerben nagyon nehéz pontokat szerezni. A mérkőzés egészét tekintve, kiegyensúlyozottabbak voltunk, ennek köszönhető a győzelmünk. Nagy árat fizettünk a sikerért, mert Hornyák Péter és Juhász Ádám is megsérült.

1. Szeged 5 5 193–114 +79 10
2. Veszprém 3 3 103–72 +31 6
3. Balatonfüred 3 2 1 81–70 +11 5
4. Gyöngyös 3 2 1 80–71 +9 4
5. Veszprémi KKFT 3 2 1 91–87 +4 4
6. Budakalász 4 1 2 1 99–112 –13 4
7. Dabas 3 1 1 1 71–70 +1 3
8. FTC 3 1 2 81–80 +1 2