Férfi kézi El: a Löwen is legyőzte idegenben a Tatabányát

B. L.B. L.
2020.11.30. 20:16
Zdolik Bence öt góljával a magyar csapat legeredményesebbje volt (Fotó: Hagymási Bence/Komárom-Esztergom Megyei 24 Óra)
A férfi kézilabda Európa-liga csoportkörének 2. fordulójából elhalasztott mérkőzésén a Grundfos Tatabánya Győrben 32–26-ra kikapott a német Rhein Neckar Löwentől.

A magyar együttes csak a 3. fordulóban mutatkozhatott be, két góllal kikapott a szlovén RK Trimo Trebnjétől, a német viszont mindkét eddigi meccsét megnyerte.

Ezúttal is jobban kezdtek a vendégek, sorra jöttek a gyors támadások és könnyű gólok, és a 7. percben máris időt kellett kérnie a Tatabányának (3–7).

Az intelmek nyomán lassan éledezni kezdett a támadójáték, de a németek addigra már hattal elléptek (4–10), és a három-négy gólos differenciát azért magabiztosan tartották (8–12). A 24. percben Alexander Petersson a negyedik találatát is megszerezte, ezzel pedig ismét hat volt közte, jött is az újabb időkérés (9–15). A játékrész hajrájában futószalagon jöttek a hazai találatok, más kérdés, hogy a németek részéről sem volt hiány, így a szünetre magabiztos előnnyel mehettek a vendégek (15–21).

A második félidő meglepő löweni aszállyal indult, ezt kihasználva pedig a tatabányaiak felkapaszkodtak ellenfelükre (23–24), és egészen jól tartották magukat a következő percekben (24–26). Ekkor viszont a Löwen sorozatban háromszor volt eredményes, ezzel a hajrára ismét leszakította ellenfelét (24–29), és végül 32–26-ra megnyerte az összecsapást.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-LIGA, CSOPORTKÖR
A 2. fordulóból elhalasztott mérkőzés
GRUNDFOS TATABÁNYA KC – RHEIN-NECKAR LÖWEN (német)   26–32
  (15–21)
Győr, zárt kapuk mögött. V:  Jovic, Arnautovic (bosnyákok)
TATABÁNYA:   Wyszomirski – Juhász Á.   2,  Ancsin   4,  Sipos 2,  Ilyés, Bozsovics  1,  Szunajko   2 (2) .  Csere:  BARTUCZ (kapus), Hornyák P., ZDOLIK  5,  Győri M. 1,  Balogh Zs.   2,  DEBRECZENI 4,  Hornyák B.  2,  Molnár B. 1,  Nemes R.   Edző: Vladan Matics
LÖWEN:  Katsigiannis – PETERSSON 6,  Kirkelökke  2,  SCHMID 3,  Kohlbacher 3,  Lagarde 4,  GENSHEIMER 7 (1) .     Csere: Gierse (kapus), Gíslason, Abutovics, Groetzki 1,  Patrail, Tollbring   4,  Baena González 1,  Ahouansou 1 .  Edző:  Martin Schwalb
 Az eredmény alakulása. 5. perc:  2–4.      7. p.:  3–7.      16. p.:  7–10.      24. p.:  9–15.      35. p.:  18–21.      44. p.:  23–24.      52. p.:  24–29
Kiállítások:  4, ill. 2 perc
Hétméteresek:  2/2, ill. 2/1
Vladan Matics:  –
Topformában lévő gárda volt az ellenfelünk. Bosszantó volt, hogy az első félidőben sok technikai hibát követtünk, szünet után már jobban koncentráltunk, de ez a Löwen jobb csapat nálunk. Még mindig játékhiánnyal küzdünk.
Martin Schwalb: – Voltak hibáink, de a gyors játék kifizetődött. A második félidőben feljött ránk a Tatabánya, de aztán rendeztük a sorainkat.