A szünet után elfogyott a Veszprém Barcelonában

R. Gy.R. Gy.
2021.02.09. 20:33
Nikolaj Markussen (balra) jól játszott, de a Barca győzelmét nem tudta megakadályozni (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 10. fordulóból elhalasztott mérkőzésén találkozott egymással a spanyol Barcelona és a Telekom Veszprém. Bár az első félidőben a Veszprém még jól tartotta magát, a második félidőben a sok eladott labda megbosszulta magát, és hét góllal nyert a Barcelona (37–30).

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
A 10. FORDULÓBÓL ELHALASZTOTT MÉRKŐZÉS
B-CSOPORT
Barca (spanyol)–Telekom Veszprém 37–30 (15–15)
Barcelona, zárt kapuk mögött. V:Pichon, Reveret (franciák)
BARCA: PÉREZ DE VARGAS – A. GÓMEZ 10 (5), Dolenec 3, Sorhaindo 2, Thiagus Petrus, PÁLMARSSON 6, ARINO 4. Csere: Cindric 2, Fabregas 3, R. Entrerríos 1, Langaro 2, Mem 1, Janc, Makuc, A. Pascual 3. Edző:Xavier Pascual
VESZPRÉM: CORRALES – Siskarjov 3, Maqueda 3, Lékai 3, B. Blagotinsek 1, MARKUSSEN 8, Manaszkov 1. Csere: Cupara (kapus), Ligetvári, MORAES 7, Jahja2, Mahé2,Strlek. Edző: David Davis
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–3.10. p.: 5–6.14. p.: 8–8.17. p.: 10–8.21. p.:11–9.23. p.: 13–9. 26. p.: 13–12. 38. 22–18. 44. p.: 26–22. 50. p.: 30–24. 54. p.: 32–26
Kiállítások: 2, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. –/–

Nem számíthatott könnyű találkozóra a Veszprém Barcelonában, hiszen nem is olyan régen még hazai pályán kapott ki a Barcától. Ráadásul az utolsó pillanatban Andreas Nilsson és Vuko Borozan sem tudott elutazni a csapattal. Így 14 benevezett játékossal vette fel a küzdelmet a Veszprém a Barcával.

Az első félidőben egészen jól játszott a magyar csapat, bár a találkozó hőfokát nem lehetett túlságosan magasnak nevezni. Sokat hibáztak a csapatok, de az feltűnő volt, hogy Nikolaj Markussen jól elkapta a fonalat, és remek átlövésgólokat szerzett. A 22. percben négy góllal elment a Barca (13–9), de jó hajrával visszajött a Veszprém, sőt a vezetést is átvette az utolsó percben, ám egy időn túli hetessel a hazaiak döntetlenre mentették a félidőt (15–15).

Úgy tűnt, akár ellehetne kapni a Barcát, de a második félidőben jött a kijózanodás. Végül is a hazaiak nagyon biztosan nyertek, amit elsősorban annak köszönhettek, hogy a Veszprém rengeteg labdát eladott, így a könnyű indításgólokkal, valamint a biztosan belőtt hetesekkel fokozatosan elhúztak a hazaiak. A Veszprémben Markussen és Moraes játszott jól, a többiek azonban nem voltak éppen csúcsformában. Már a 48. percben kialakult az ötgólos különbség, és érezhető volt, hogy innen már nagyon nehéz lesz felállni. Nem is sikerült, ráadásul állandósították a 7-8 gólos különbséget. A második félidőben 22 gólt szerzett a Barca, ami elég sok. 37–30

Nagyon elmerengeni azonban nincs ideje a magyar csapatnak, hiszen utazik Celjébe, és ott mindenképpen jól jönne a győzelem.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, Veszprém után Barcelonában is 37 gólt szerzett a Barca. 37–30
60. perc: Moraes
még kozmetikázott az álláson, de ez már nem oszt, nem szoroz. 37–30
60. perc: Fabregas
emberhegyek között kapott labdát, befordult, és be is lőtte. 37–29
59. perc: Moraes
is a jobbak közé tartozik a Veszprémben, most is belőtte a helyzetét. 36–29
59. perc: Strlek
lövését megfogta a hazai kapus, Cindric pedig kilőtte a kapu bal oldalát. 36–28
58. perc:
Megvan a huszadik Barca-gól is a második félidőben. Pálmarsson átlövése jutott a magyar kapuba. 35–28
57. perc:
Csak Markussen van talpon a vidéken, ő ezúttal is betalált. 34–27
57. perc: Ez a kávé lefőtt. Jahja
lövése a kapufáról kiment az oldalvonalon túlra, Pascual pedig az üres kapuba lőtt. 34–26
56. perc: Moraes
kapott két percet, ráadásként jött a hetes is. Gómez persze belőtte. 33–26
55. perc:
Újabb eladott veszprémi labda után Pálmarsson rontott, a másik oldalon viszont Moraes nem. 32–27
54. perc: Lékai
labdát szerzett, aztán a támadás közben elvesztette, indult Gómez, és belőtte a kilencedik gólját. 32–26
53. perc: Markussen már hét gólnál tart, neki jól megy. 31–26

52. perc: Pálmarsson óriási lövésével szemben most Corrales is tehetetlen volt... 31–25
51. perc: Corrales
szép védése után robogott a Veszprém, de kénytelen volt megállni. Végül Mahé lövése kimaradt.
51. perc: Jahja csinálta meg magának a helyzetet, és a bal fölsőbe pattintott. 30–25
50. perc: Veszprémi időkérés.
50. perc: Mahé
passza nem volt jó, Pascual labdát szerzett, és könnyed gólt lőtt. 30–24
50. perc:
Ha Gómezhez kerül a labda, akkor érdemes aggódni. A jobb szélről nem tudott hibázni. 29–24
49. perc: Moraes
ügyesen fordult kapura, és a jobb alsóba pattintott. 28–24
48. perc: Mahé
megint eladta a labdát, Pascual viszont egyéni akció végén a bal alsóba lőtt. 28–23
47. perc:
11 eladott labdánál tart a Veszprém, volt jobb...
46. perc: Langaro most jobban célzott, be is talált a jobb alsóba. 27–23
45. perc: Langaro
lövését fogta Corrales, Lékai betört a másik oldalon, és valahogy bejutott a labda a kapuba. 26–23
44. perc: Markussen
remek passzát Blagotinsek a kapusba lőtte, de maradt a labda a Veszprémnél, Maqueda pedig a jobb alsóba lőtt. 26–22
43. perc:
Mindenki elképedésére hetest kaptak a spanyolok, amelyet Gómez a bal alsóba bombázott. 26–21
43. perc: Maqueda
lőtt szépen a bal alsóba, majd kiharcolt egy emberelőnyt, Pálmarssont küldték ki, pedig nem is ő szabálytalankodott, hanem Arino. 25–21
42. perc: Pálmarsson kocogott be a védelmi résbe, és belőtte a jobb alsóba. 25–20
42. perc: Markussen
megfogadta a mester tanácsát, és ha nem is nagy góllal jelentkezett, azért a legkisebb gól is gól. 24–20
41. perc: Veszprémi időkérés.
40. perc: Strlek
helyzete kimaradt, bezzeg a másik oldalon Arino belőtte a bal alsóba. 24–19
39. perc: Corrales
védett kétszer, de mindkétszer visszapattant a labda a Barcához, harmadszorra Gómez már nem hibázott. 23–19
39. perc: Lékai
remek cselezés után került helyzetbe, és lőtt gólt. 22–19
38. perc: Markussen
kapott kétperces büntetést, a Barca meg egy hetest. Megint Gómez állt oda, de most is belőtte. 22–18
38. perc:
Pillanatok alatt elment három góllal a Barca, ráadásul Markussen elrontotta a lövést.
37. perc: Hetest kapott a Barca, amelyet Gómez a jobb felsőbe lőtt. 21–18
36. perc:
Eladott Veszprémi labda után Arino lőtt gyors indítás után könnyű gólt. 20–18
36. perc:
Megint Pálmarsson révén szerzett előnyt a Barca. 19–18
35. perc:
Gyorsan vezetést szerzett a Barca Pálmarsson révén, de a másik oldalon Blagotinsek lőtt szép gólt.18–18
34. perc: Siskarjov
remek egyéni akcióját zárta le egy szép csavarással. 17–17
33. perc: Lékai
eladta a labdát, de a hazaiak nem siettek. Cindric lőtt végül két csel után, de Corrales és a kapufa mentett.
32. perc: Nem elég, hogy Dolenec lőtt kegyetlenül a kapu bal oldalába, Ligetvárit ki is küldték két percre. 17–16
32. perc: Lékai
szlalomozott át a védőkön, és máris egyenlő. 16–16
31. perc: Pálmarsson
lőtt hatalmas gólt a szaggatottról a második félidő nyitányaként... 16–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, döntetlen az állás. 15–15
30. perc: Langaro
harcolt ki hetest, amelyet Gómez a bal alsóba lőtt. 15–15
30. perc: Jahja
labdát lopott, és a jobb alsóba lőtt. 14–15
29. perc: Entrerrios lövése Corrales zsákmánya lett, az ellentámadásnál Moraes
szabálytalankodott.
29. perc: Jahja nagy passzát Moraes szedte össze, majd lőtt a kapuba. 14–14
28. perc: Entrerrios
előbb a kapust találta el, majd a kipattanót is összeszedte, és másodszor már nem hibázott. 14–13
28. perc: Mahé
nagy csellel került helyzetbe, majd a bal alsóba lőtt. 13–13
27. perc:
Belül védekezésért hetest kapott a Barca, amelyet Gómez fölé lőtt.
26. perc: Mahé érkezett remekül egy passzra, és a bal alsóba bombázott. 13–12
25. perc: Langaro
nagy lövését a kapufa hárította.
24. perc: Markussen megint lövéssel jelentkezett, de mekkora gól lett belőle! 13–11
24. perc:
Hetest kapott a Barca, amelyet Dolenec kihagyott, mert Corrales védett.
23. perc: Mahé
szép passzából Moraes került helyzetbe, és ezt most belőtte. 13–10
22. perc: Jahja
passza rossz volt, Mem pedig egészen messziről irtózatosan nagy gólt lőtt. 13–9
21. perc: Fabregas
teremtette meg magának a helyzetet, kapta a labdát, és belőtte. 12–9
20. perc:
Barcelonai labdaeladás után Manaszkov egyedül maradt a bal szélen, és nagy cselezés után a bal felsőbe lőtt. 11–9
20. perc: Barcelonai időkérés.
19. perc:
Veszprémi hullámvölgy, most Mahé lövését védte Pérez de Vargas.
19. perc: Maqueda
helyzet nélkül lőtt mellé, de a másik oldalon Arino a kapufát találta el.
18. perc: Ráadásul Jahját kiküldték két percre.
18. perc: Hibázott támadásban a Veszprém, Arino ellőtte, és valahogy becsorgott. 11–8
17. perc: Langaro
távolról nagy gólt lőtt a kapu bal oldalába. 10–8
17. perc: Moraes
remekül fordult be, de a gólszerzés már nem sikerült.
16. perc: Maqueda pattintása ment fölé, a másik oldalon Corrales védte Cindric lövését.
15. perc: Veszprémi időkérés.
15. perc: Markussen lövése most a kapus zsákmánya lett, Cindric aztán ziccert hibázott.
14. perc: Gómezre jött ki megint a figura a jobb szélen, ő pedig a rövidbe vágta a labdát. 9–8
13. perc: Moraes
ha befordult, nehéz megfogni, most sem sikerült, be is lőtte, ahogy kell. 8–8
12. perc: Lékai l
övését fogta a kapus, Cindric viszont megint a kapufát találta el, de most bepattant róla a labda. 8–7
11. perc: Cindric
talpról a jobb kapufát találta el.
11. perc: Markussen keze megint villant, a labda pedig a hálóban kötött ki. 7–7
10. perc:
Labdaszerzés után Dolenec indult, kapta is, és máris a Barca vezet... 7–6
9. perc: Dolenec
óriási góllal egyenlített, nem vártak sokáig... 6–6
9. perc: Cindric
eladta a labdát, hosszasan támadott a Veszprém, Siskarjov jobbról megint bevágta. 5–6
8. perc: Markussen
nagyon belőtte magát, most kissé balról volt eredményes átlövésből. 5–5
7. perc:
Türelmesen játszott a Barca, Gómez pedig a jobb szélről könnyű gólt szerzett. 5–4
7. perc: Pálmarsson
kapufája után Markussen emelkedett fel az égbe, és lőtt a bal fölsőbe. 4–4
6. perc: Maqueda
kicsit kisodródott jobbra, de innen is bezúdította a rövid felsőbe. 4–3
6. perc: Arino
a bal szélről került helyzetbe, és biztosan használta ki a lehetőségét. 4–2
5. perc: Siskarjov
kapta a jobb szélen, és szépen cunderezett a kapuba. 3–2
4. perc: Sorrendóhoz
eljutott a labda valahogy, ő meg a kapuba csavart. 3–1
3. perc: Lékai
lövését blokkolták, gyorsan indult a Barca, de Corrales védett. Manaszkov gyors indulása is kimaradt...
2. perc: Markussen átlövésével egyenlített a Veszprém, majd Pálmarsson átlövése jutott akadálytalanul a magyar kapuba. 2–1
1. perc: Sorrendo
góljával máris vezet a hazai csapat, a beálló a jobb fölsőbe lőtt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Barca piros-kékben, a Veszprém fehér-szürkében játszik.

ELŐZMÉNYEK

A Telekom Veszprém a mai Bajnokok Ligája mérkőzésre összesen 14 játékost tudott benevezni, mivel Andreas Nilsson és Vuko Borozan sem tudott elutazni a csapattal Barcelonába.

A 30 éves svéd beálló,Andreas Nilssona tegnapi ebéd után lett rosszul, hányt, ezért az a döntés született, hogy nem tart a csapattal – derült ki aklub közleményéből. Helyére a szigorú utazási szabályok miatt a magyar csapat már senkit sem tudott betenni az utazó keretbe.

A repülőtérre érkezés előtt röviddelVuko Borozanjelezte edzőjének, hogy telefonon értesítették, és súlyos családi problémák miatt vissza kell mennie balatonfüredi lakhelyére, ezért ő sem tartott a társakkal.

A közlemény megjegyzi, Andreas Nilssont a Veszprém remélhetőleg már be tudja nevezni a keretébe a csütörtöki celjei mérkőzésre, valamint nagy esély van arra is, hogy Petar Nenadics is újra bevethető lesz.