Férfi kézilabda BL: meglepő szegedi vereség, túl sok volt a hiba

2024.10.24. 20:20
Fotó: Kovács Péter
Az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata hazai pályán 29–27-re kikapott a norvég Kolstad csapatától a Bajnokok Ligája csoportkörének csütörtök esti mérkőzésén.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
B-CSOPORT
OTP Bank-Pick Szeged–Kolstad HB (norvég) 27–29 (11–12)

Részletes jegyzőkönyv később!

IDÉN MÁR MÁSODSZOR JÖTT Szegedre a norvég bajnok Kolstad. A Pick Arénában összegyűlt szurkolósereg a két csapat idénybeli formáját figyelve okkal bizakodhatott abban, hogy kedvenceik a februári 29–27-es sikerük után ismét győztesen hagyhatják el a pályát.

Hatalmas különbséget jelentett a rosszul sikerült előző héthez képest, hogy az Aalborg és Csurgó elleni túrától távol maradó Janus Smárason ismét visszakerült a keretbe. Szintén a Szeged esélyeit növelte, hogy Sander Sagosen sérülés miatt nem utazott el Norvégiából, így a Kolstadnak legnagyobb sztárja nélkül kellett felvennie a harcot az őszt nála sokkal jobban kezdő ellenféllel. A hazai együttesnek is volt egy komoly hiányzója, Magnus Röd nem állt Michael Apelgren rendelkezésére.

Az első három gólt a Szeged dobta, ekkor még az történt a pályán támadásban, amit az irányító Smárason elképzelt. Ha nincsenek a komoly ziccereket hárító Torbjörn Bergerud bravúrjai, ennél jóval komolyabb hátrányba került volna a rivális. Jérémy Toto hiba nélkül látta el a feladatát hármas védőként, egészen addig, amíg túl heves reklamálás miatt ki nem küldték két percre. Közben a Kolstad egyenlített, de a következő három találatot Mario Sostaric szerezte (6–3).

Az elején a norvégok hibáztak sokat, majd a hazaiak is átvették tőlük ezt a rossz szokást, ezért nem tudták leszakítani a csoportutolsót. Az álmoskásan csordogáló találkozót néhány érdekes ítélet „színesítette”, Bodó Richárd okos gólja a legjobbkor jött a mieinknek. A másik magyar válogatott, Bánhidi Bence is eredményesen kézilabdázott, Tobias Thulin védései pedig nyugalmat adtak a társainak.

Egyik skandináv kapus sem akart engedni a 40 százalék feletti hatékonyságából, ahogyan a hibák száma sem akart csökkenni támadásban. A 29. percben egy üres kapus találattal először került előnybe a Kolstad, és a szünetben is jobban állt.

A 12–11-es vendégelőnyből induló második félidő első perceiben sem tudott felpörögni a Szeged, a vendégek a 40. percben 20–15-re megléptek. Innentől óriási bravúr és hatalmas „pálfordulat” kellett a fordításhoz, Mikler Roland is e célból szállt be. Összeszorított fogakkal, hatalmas küzdelem árán, hét mezőnyjátékossal támadva mínusz egyre sikerült felzárkózni, de a hajrában már nem volt esély a pontszerzésre.

A Szeged 29–27-es vereséget szenvedett a Kolstadtól. A következő fordulóban ennél sokkal jobb játékban reménykedünk a lengyel Kielcével szemben.