Nyugodt játék, magabiztos Veszprém-győzelem Észak-Macedóniában

R. Gy.R. Gy.
2024.10.24. 22:18
Rodrigo Corrales (Fotó: Török Attila, archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 6. fordulójában a Veszprém az Eurofarm Peliszter otthonába látogatott, és magabiztos győzelmet aratott. Ezzel a magyar csapat a csoportja élére ugrott.

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
RK EUROFARM PELISZTER (északmacedón)–VESZPRÉM HC 23–30 (12–17)
Bitola, 2850 néző. V: Szekulics, Jovandics (szerbek)
PELISZTER: MITREVSZKI – Radivojevics 2, Hoszni 3, KUZMANOVSZKI 7, Pesevszki 1, Borzas 4, Kuzmanoszki. Csere: Ivic (kapus), Abutovics, N. Cehte 2, Hadzic 1, Atanaszijevics 2, Risztevszki, Djorgovszki 1. Edző: Zvonko Sundovszki
VESZPRÉM: CORRALES – Vajlupau 4, REMILI 1, FABREGAS 6, Grahovac, Ligetvári, DESCAT 6 (3). Csere: CINDRIC 8, Koszorotov 3, Pesmalbek, Sandell 1, Casado 1. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–3. 7. p.: 4–5. 15. p.: 6–10. 19. p.: 9–13. 23. p.: 12–14. 34. p.: 13–20. 45. p.: 17–24. 53. p.: 19–26
Kiállítások: 6, ill. 6 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 3/3

Már a mérkőzés előtt sem adtak sok esélyt a Veszprém ellen az északmacedón Peliszternek, amely eddig csupán egy pontot szerzett a BL-ben, de alig néhány perc után kiderült, hogy nem sok sót fog megenni a magyar bajnok ellen sem.

Alig néhány perc alatt háromgólos előnyt szerzett a Veszprém, és ezt az előnyt tovább hizlalta az első félidőben, elsősorban Koszorotov, Cindric és Fabregas góljainak köszönhetően. A hazaiak megpróbálták lassítani a játékot, de sokszor hiába kerültek lövőhelyzetbe, mert Rodrigo Corrales sokszor védett. A félidő végén öt góllal (12–17) vezetett a Veszprém, és semmi sem utalt arra, hogy a hazaiak fordítani tudnak a másodikban.

Nem is fordítottak. A második félidő elejét jól meghajtotta a Veszprém, és hétgólos előnynél már látszott, hogy ez a meccs zsebben van. Ettől kezdve lassan csordogált a találkozó, volt úgy, hogy öt percig sem esett gól. A hazaiak rendkívül hosszan szövögették az akcióikat, de a lövéseikben sem volt sok köszönet, mert Corrales az egész meccsen remekül védett.

Így aztán hétgólos győzelmével újabb két pontot szerzett a Veszprém, amely ezzel fellépett az A-csoport első helyére. 23–30