Férfi kézi Eb: Talpra fogunk állni – Imre Bence

2024.01.23. 11:34
Imre Bence a nagyon fájó vereség ellenére örült, hogy ennyi ember előtt léphetett pályára (Fotó: Török Attila)
Imre Bence kijelentette, az Európa-bajnokságon szereplő magyar férfi kézilabda-válogatott talpra fog állni a Németországtól elszenvedett 35–28-as vereség után.

„Nagyon örülök, hogy ennyi ember előtt léphettünk pályára. Megérdemeltük, hogy itt legyünk, nagy élmény volt, de nagyon fájó ez a vereség” – nyilatkozta az MTI-nek a középdöntő 3. fordulója után a magyar válogatott jobbszélsője, Imre Bence.

A mieink a kölni középdöntő utolsó körében csak akkor harcolhatják ki az elődöntőbe jutást, ha a szerdán 18 órakor kezdődő meccsen nyernek a csoportgyőztesként elődöntős franciák ellen, emellett a németek kikapnak a horvátoktól és az osztrákok sem diadalmaskodnak az izlandiak felett.

„Az első félidő még rendben volt, bár vezethettünk volna egy-két góllal a szünetben. Akkor megbeszéltük, hogy jól kell elkezdenünk a második félidőt, de pont fordítva sült el” – értékelt Imre, aki eddig mind a 15 lövését gólra váltotta a tornán.

Hozzátette, biztosan megtörte a csapatot a sok eladott labda, a sok üres kapus kapott gól – főleg a második félidőben –, és az emberelőnyöket sem a legjobban használták ki.

„Akartunk, küzdöttünk, élveztük a játékot, de nem játszottunk jól, sok volt a hiba, védekezésben sem voltunk eléggé agresszívak, ezért a kapusok sem tudtak annyit segíteni” – vélekedett.

A junior-világbajnoki ezüstérmes Imre leszögezte, talpra fognak állni, ahogyan az Ausztriával szembeni vereség után is tették. Megjegyezte, a világ egyik legjobb csapatával játszanak, minden percét élvezniük kell a meccsnek, és remélhetőleg pénteken játszhatnak majd az 5. helyért.

Rosta Miklós vasárnap Szegedre utazott gyermeke születése miatt, de hétfőn visszatért Kölnbe és a házigazdák ellen mind a hat lövését gólra váltotta. Mint mondta, a kapusaiknak nehéz dolguk volt, ezért sok ziccergólt kaptak, a túloldalon pedig Andreas Wolff a második félidőben lehúzta a rolót.

„Azért lett hétgólos a különbség, mert a végén már nagyon kinyíltunk, próbáltunk labdát szerezni, feladni egy-egy játékost, hogy esetleg ziccert hibázik és abból tudunk gyorsan indulni, de nem jött össze” – értékelt Rosta Miklós.

Hangsúlyozta, a németek megérdemelten nyertek, mert jobbak voltak, a mieink az Ausztria elleni meccs után sem törtek össze, most is ugyanazt kell hozniuk, és neki kell esniük a franciáknak.

A középdöntős csoportok első két helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadikok az ötödik helyért játszhatnak. Az Európa-bajnokság győztese – illetve a kvótával még nem rendelkező legjobb csapat – kijut a nyári, párizsi olimpiára. A következő két legjobb együttes, amely még nem kvalifikált az ötkarikás játékokra vagy selejtezőtornára, részt vehet a márciusi selejtezőn, amelyen a magyar csapat már korábban biztosította a helyét.

A MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
I. CSOPORT (KÖLN)
NÉMETORSZÁG–MAGYARORSZÁG 35–28 (18–17)
Köln, 19 750 néző. Vezette: Jorum, Kleven (norvégok)
NÉMETORSZÁG: Wolff – Steinert 4 (1), Häfner 4, KNORR 4 (2), Golla 4, KÖSTER 8, Dahmke 3. Csere: Späth (kapus), HEYMANN 4, KOHLBACHER 4, Weber. Szövetségi kapitány: Alfred Gíslason
MAGYARORSZÁG: Bartucz – Lékai 4 (2), ANCSIN G. 6, Sipos A., Bánhidi 1, Bodó 4, Bóka 1. Csere: Palasics (kapus), Imre 2, Fazekas G. 2, ROSTA M. 6, Ligetvári 1, Szita 1, Ilic Z., Hanusz. Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez
Az eredmény alakulása. 6. p.: 3–5. 12. p.: 7–7. 17. p.: 11–11. 21. p.: 13–12. 24. p.: 14–15. 28. p.: 16–17. 33. p.: 20–17. 40. p.: 23–19. 45. p.: 25–22. 48. p.: 28–22. 53. p.: 28–24. 55. p.: 31–25. 58. p.: 33–28
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/2