„A játékunk sokáig rendben volt, hiszen tudtunk helyzeteket kialakítani és gólokat szerezni, de volt olyan taktikai elem, amire Chema azt mondta a szünetben, hogy nem működik, engedjük el. Így a második félidőre csak az az öt-hat figura maradt, amit végig tudtunk játszani, a kulcs pedig az utolsó tíz perc védekezése és kapusteljesítménye volt, elsősorban ezekkel nyertük meg a mérkőzést” – fogalmazott a magyar válogatott balátlövője, Bodó Richárd, akinek az Izland elleni vb-csoportmeccsen az első félidőben nem ment a játék, a másodikban viszont varázsütésre feltámadt, a hajrában öt perc alatt berámolt három gólt. „A játékunk sokáig rendben volt, hiszen tudtunk helyzeteket kialakítani és gólokat szerezni, de volt olyan taktikai elem, amire Chema azt mondta a szünetben, hogy nem működik, engedjük el. Így a második félidőre csak az az öt-hat figura maradt, amit végig tudtunk játszani, a kulcs pedig az utolsó tíz perc védekezése és kapusteljesítménye volt, elsősorban ezekkel nyertük meg a mérkőzést” – fogalmazott a magyar válogatott balátlövője, Bodó Richárd, akinek az Izland elleni vb-csoportmeccsen az első félidőben nem ment a játék, a másodikban viszont varázsütésre feltámadt, a hajrában öt perc alatt berámolt három gólt.
Brüsszelben tartott kerekasztal-beszélgetéseket a spanyol La Liga az európai futball tradícióinak megőrzéséről: a két és fél órás program során a jelenlegi rendszer fenntartása mellett és a szuperligához hasonló kezdeményezések ellen hangoztak el az érvek. A műsor két kerekasztal-beszélgetésből, valamint Javier Tebas, a La Liga elnökének záró monológjából állt, majd a sportvezető a konferenciát online közvetítésben követő újságírók kérdéseire felelt. A vitát Tomasz Frankowski európai parlamenti képviselő kezdte, mégpedig erős felütéssel: „A futball most van a legnagyobb veszélyben.”
A Budapesti Hírlap 1912. június 9-i számában kürtölte világgá, hogy tizennégy taggal megalakult a Pénzintézeti Tisztviselők Országos Sportszövetsége. Vagy ahogy a köznyelv hívta: a Bankszövetség. A bankfutball már 1912 őszén szervezett kereteket öltött azzal, hogy a szövetség csapatai – igazodva az alakuló ülésen megfogalmazott célhoz – a Bank-kupáért mérkőztek egymással. A banksport, mindenekelőtt a bankfutball hamar virágzásnak indult Magyarországon, eseményei rövid időn belül nagy népszerűségre tettek szert a sportkedvelők és az érintettek körében. Részletek Népsport mellékletünkben.