„Világos, hogy túl sok meccset kell játszanunk. A torna előrehaladtával a színvonal gyakran visszaesik és egyre több a sérülés” – mondta a mieink csoportjában szereplő svéd válogatottat irányító Kristján Andrésson a helyi hírügynökségnek.Világos, hogy túl sok meccset kell játszanunk. A torna előrehaladtával a színvonal gyakran visszaesik és egyre több a sérülés” – mondta a mieink csoportjában szereplő svéd válogatottat irányító Kristján Andrésson a helyi hírügynökségnek.
„Nem igazán hasznos, hogy öt vébémeccset játszunk le egy hét alatt – utalt az izlandi szakember a csoportkör programjára. – Sokan gondolják úgy, hogy ez már túl nagy megterhelés, főleg ha figyelembe vesszük, hogy előtte a játékosok milyen sok kemény meccset játszottak már a klubjukban is az idény során.”
Amelyik csapat eljut a végső szakaszba, és az érmekért küzdhet, tíz meccset kell lejátszania 17 vagy ha a két házigazdákra gondolunk, akkor 18 nap alatt.
„Nem állítom, hogy az lenne a megoldás, hogy ne legyen minden évben egy világverseny, de a mostani magas meccsszám szükségtelen” – értett egyet szövetségi kapitányával a Löwen beállója, Jesper Nielsen.
„Tizennyolc éves koromban játszottam az első nemzetközi meccsemet, és már érzem a testemen, hogy nem vagyok fiatal. Most huszonnyolc vagyok, és minden egyes világverseny küzdelmet és terhelést jelent” – tette hozzá a szintén Németországban, a Füchse Berlinben légióskodó Mattias Zachrisson.
A svédek véleményén van a társházigazda dánok legnagyobb sztárja, Mikkel Hansen is, aki kihagyta a mieink elleni két felkészülési mérkőzést.
Az Aftonbladet szerint Jesper Nielsen sérülés miatt kihagyhatja a svédek első két csoportmeccsét, míg a betegséggel küzdő Hampus Wanne nem tudott társaival együtt elutazni ma Koppenhágába, a szállodában kellett maradnia. Rajtuk kívül Kim Ekdahl Du Rietz sem tudott teljes értékű edzésmunkát végezni az elmúlt napokban. |
„Egyik oldalról rengeteg meccset kell lejátszanunk viszonylag rövid idő alatt, amiről érdemes beszélnünk. A másik részről viszont ugyanazok a játékosok küzdenek a nagy tornákon az érmekért is, akik a legjobb klubokban a trófeákért harcolnak. Ha csak magamra gondolok, 2008 óta szinte mindig ott voltam a dán válogatottal a végelszámolásnál. Közben a PSG-ben minden bajnoki meccsen győzelmet várnak el tőlünk, és akkor még nem is beszéltünk a kétféle kupáról és a Bajnokok Ligájáról. Szóval nagy a különbség aközött, hogy valaki egy topklubban játszik, vagy egy kevésbé jegyzett csapatban, amely nem érdekelt a BL-ben és a hazai kupától is hamar búcsúzik” – mondta Hansen a dán Tv2-nek.
„Külön ironikus, hogy míg az idény során a BL-ben hetente legfeljebb egy meccsünk van, addig amikor a legfontosabb kérdések eldőlnek, huszonnégy órán belül kell lejátszani két mérkőzést.”
A dánokat irányító Nikolaj Jacobsen ugyan elismerte, hogy lehetne valamivel több pihenő a mérkőzések között, de nem akart igazán belemenni a kritizálásba, ugyanis jelenleg ennyi idő áll rendelkezésre a sűrű klubprogram közepette. „Természetesen nem ideális, hogy a nagy tornák végén már teljesen kifacsart játékosokat látunk, és a színvonal is visszaesik.”
FÉRFI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKSÁG, DÁNIA ÉS NÉMETORSZÁG
CSOPORTKÖR, 1. FORDULÓ, CSÜTÖRTÖKI PROGRAM
A-CSOPORT
18.15: Németország–Korea (Tv: M4 Sport)
C-CSOPORT
20.15: Dánia–Chile (Tv: M4 Sport)
A CSOPORTBEOSZTÁS
A-csoport (Berlin): Franciaország, Oroszország, Németország, Szerbia, Brazília, Korea
B-csoport (München): Spanyolország, Horvátország, Macedónia, Izland, Bahrein, Japán
C-csoport (Herning): Dánia, Norvégia, Ausztria, Tunézia, Chile, Szaúd-Arábia
D-csoport (Koppenhága): Svédország, MAGYARORSZÁG, Katar, Argentína, Egyiptom, Angola