Női kézi: nem tudott csodát tenni Romániában a vb-ezüstérmes

2015.06.13. 18:44
A szerb női kézilabda-válogatott hatalmasat hajrázva 28–24-re nyert Romániában, azonban így sem tudta kiharcolni részvételét a dániai világbajnokságon.

Az előző kiírás ezüstérmesének a hazai 32–26-os vereség után kisebb csodára volt szüksége, de egy félidő után még inkább nőtt a különbség a felek között (12–11). A szerbek egy 4–0-s sorozattal fordítottak (12–15), és már néggyel is vezettek (13–17), de az utolsó negyedórára már csak kétgólos vendégelőnnyel érkeztek a felek (17–19).

A vendégek az 53. perc elején karnyújtásnyira kerültek a hátrány ledolgozásához (20–25), de az emberelőnybe kerülő románok visszajöttek mínusz háromra (22–25), és bár másfél perccel a vége előtt Rajovicsék ismét öttel vezettek (23–28), a csoda nem jött össze (24–28).

Az oroszok az idegenbeli kétgólos siker után otthon is jól kezdtek a németek ellen, de a vendégek a 41. percre utolérték ellenfelüket (16–16). Fordítani azonban nem tudtak Althausék, az oroszok kettős győzelemmel jutottak tovább.

Luzumová 5, ill. Abbingh 6
Továbbjutott: Hollandia, 56–48-as összesítéssela hazai 32–26-os vereség után kisebb csodára volt szüksége, de egy félidő után még inkább nőtt a különbség a felek között (12–11). A szerbek egy 4–0-s sorozattal fordítottak (12–15), és már néggyel is vezettek (13–17), de az utolsó negyedórára már csak kétgólos vendégelőnnyel érkeztek a felek (17–19).