Vereséggel mutatkozott be a magyar válogatott a Világkupán

2008.10.14. 15:36
A magyar női kézilabda-válogatott vereséggel mutatkozott be a dániai női Világkupán. Imre Vilmos csapata Franciaország ellen kezdte a tornát az A-csoportban, és 29–23-ra alulmaradt az első mérkőzésén.
Vérten Orsi a franciák ellen is remekelt a Világkupán, hat gólt dobott, de a válogatott így is kikapott
Fotó: Meggyesi Bálint (archív)

A KAPITÁNY ÉRTÉKELÉSE

„Egy edzéssel a hátunk mögött érkeztünk, és ritmustalan támadójátékunk, kihagyott helyzeteink és fegyelmezetlen támadásaink miatt kaptunk ki – mondta Imre Vilmos a meccs után. – Herr Orsolya viszont jól teljesített, és a szünetig a felállt védőfalunk is elfogadhatóan játszott. Együttesemnek akadt ugyan egy-két fellángolása, de ez csak a franciák megszorításához volt elegendő, a győzelemhez nem. A Világkupát annak szenteljük, hogy kitűnő ellenfelekkel szemben kísérletezzünk, lehetőséget adjunk a tehetséges fiataloknak, s azoknak, akik korábban ritkán jutottak szóhoz a legjobbak között.”
Női kéziseink kemény riválissal szemben rajtoltak a női Világkupán. A magyar válogatott Franciaország ellen debütált a dán szövetség által immár hagyományosan évente megrendezett tornán.

Imre Vilmos együttese a vállsérüléssel bajlódó Görbicz Anita nélkül utazott el a rangos eseményre. A Győr kiváló irányítója helyett Temes Bernadett került a válogatottba.

Már a mérkőzés elején kiderült, hogy a magyaroknak nem lesz könnyű dolguk, de a szünetre mindössze egy gól volt Imre Vilmos csapatának hátránya (11–12).

A második félidőben hamar beleerősítettek a franciák, és 16–12-re is vezettek, ám Hornyák Ágnes nagyszerű találatával ismét egygólosra csökkentette a különbséget a magyar alakulat (16–17), sőt Szabó Valéria az egyenlítő gólt is bedobta.

Sajnos nem tarthatott sokáig nemzeti csapatunk öröme, mivel hiába védett többször is nagyszerűen Herr Orsolya, az ellenfél visszavette a vezetést.

A találkozó hajrájában hét góllal is elhúztak már a franciák, és végül 29–23-ra megnyerték a mérkőzést. Így a nyolc gólt szerző Szucsánszki Zita és a hat találatig jutó Vérten Orsolya vezette magyar válogatott vereséggel mutatkozott be a Világkupán.

NŐI KÉZILABDA VILÁGKUPA

A-CSOPORT, 1. FORDULÓ
FRANCIAORSZÁG–MAGYARORSZÁG 29–23 (12–11)
Aarhus, 200 néző. V: Bol, Van Eck (hollandok)
Az eredmény alakulása: 6. p.: 2–0. 9. p.: 3–3. 13. p.: 7–5. 23. p.: 9–10. 26. p.: 10–11. 35. p.: 16–12. 39. p.: 17–16. 41. p.: 17–17. 45. p.: 20–17. 49. p.: 22–20. 55. p.: 27–20
Dembele 3VÉRTEN 6
Csere: Darleux (kapus), Spincer 1 (1), Ayglon 1, BAUDOUIN 5 (2), Goiorani, PINEAU 4, Piejos 2, DeroinCsere: Vincze 1, Tomori, Mayer 1, Herr A., Bódi 1, Temes