Kézilabda: otthon nyert a Fehérép és a Nyíradony is

2008.09.07. 01:55
A női kézilabda NB I első fordulójában a Fehérép tíz góllal, 31–21-re győzte le a Kiskunhalast.
Ugyancsak hazai pályán nyert a Nyíradony együttese a PEAC ellen.

NŐI KÉZILABDA NB I, 1. FORDULÓ

FEHÉRÉP-ALCOA–KISKUNHALASI NKSE 31–21 (15–9)
Székesfehérvár, 600 néző. V: Pech K., Vágvölgyi M.
FEHÉRÉP: Djerics – Kovács A. 2, VIJUNITÉ 7, BERNATAVICIUTÉ 10 (3), Siti E., EMBEROVICS 4, Vaszari 3. Cs: Petróczi, SZIKORA (kapusok), Kamper 2, Lévai 1, Nikolics 2, Kiss A., Lelkes. Edző: Sótonyi László
KISKUNHALAS: GUIU – Sterbik 3, Tóth Zs. 2, Zámbó 2, Valovics 5 (1), RÁBAI E. 4, Szarka 1. Cs: Takács Z. 1, Sipos K. 1, Kósa 2, Micskó. Edző: Zsadányi Sándor
Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–2. 15. p.: 9–4. 25. p.: 13–8. 35. p.: 20–12. 45. p.: 23–15. 55. p.: 28–18
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 1/1
Sótonyi László: – Tipikus bajnokság eleji mérkőzésen a kétharmad részével elégedett voltam, egyharmad részben fel kell javulnunk, nyitánynak megfelelt.
Zsadányi Sándor: – A második félidőben teljesen széteső játékot produkáltunk, s ez alapján megérdemelten nyert a Fehérvár ilyen arányban is.

TAJTAVILL-NYÍRADONY–PIKKER-PTE-PEAC 31–23 (16–15)
Nyíradony, 800 néző. V: Dudás, Serfőző
NYÍRADONY: KIRÁLY – Flaska 3, SOPRONYI 10 (2), KUDOR 7, Gulyás 1, Pádár 2, Sütő E. 1. Cs: Lajtos (kapus), Szamosi A. 2, SCHUCH 2, Sütő M. 1, Szűcs M. 1, Szamosi L. 1, Varsányi. Edző: Köstner Vilmos
PEAC: VÍG – Gráner 1, Weitner 5 (4), VASAS 4, SZÉKELY 6, Guya, Horváth P. 1. Cs: DARÁNYI 4, Gogolák 2, Tóth B., Tier. Edző: Tabajdi Ferenc
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 12. p.: 6–6. 25. p.: 15–10. 32. p.: 16–16. 48. p.: 25–21
Kiállítások: 12, ill. 10 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 4/4
Köstner Vilmos: – Biztos győzelmet arattunk az idénynyitón új otthonunkban. Fontos volt a siker, a játékunkon van még mit javítani.
Tabajdi Ferenc: – Ötven percig jól tartottuk magunkat, de leszünk még jobbak is.