Mörtellel, Triffával, de Kindl és Siti nélkül a szlovén bajnok
Alaposan átalakul a magyar játékosokat igazoló és elengedő, női BL-induló Krim Ljubljana. Mörtel Renáta a klub súlyos anyagi gondjai miatt elhagyta a bajnoki ezüstérmes, Dunaferr NK-t, ls a szlovén csapathoz igazolt.

Fotó: Mirkó István (NS-archív)
Mörtel Renáta eligazolt

Fotó: Mirkó István (NS-archív)
Mörtel Renáta eligazolt
A szlovén bajnok Krim Ljubljana legfrissebb szerzeménye Mörtel Renáta, akit nem tudott megtartani a bajnoki ezüstérmes, BL-induló Dunaferr NK. Az újvárosiak volt válogatott átlövője szombaton szomorúan, de immár megkönnyebbülve beszélt kényszerű klubcseréjéről.
„Remekül éreztem magam a Dunaferrben, jól kijöttem a lányokkal és Imre Vilmos edzővel is, akit az ország egyik legjobb trénerének tartok. Ezért májusban szóban már megegyeztem az újvárosiakkal, akik azonban a minap bejelentették, hogy a klub súlyos anyagi gondjai miatt a továbbiakban fele fizetésért kellene játszani. Aki nem vállalja, elmehet. Szerencsére egy plusz egyéves, jó ajánlatot kaptam Ljubljanából, s ezt választottam. Szlovéniában nyugodt, profi körülmények között folytathatom pályafutásomat” – mondta Mörtel.
A ljubljanai új tréner, Marta Bon szinten csak a fiatalokra számít az új idényben, mert olyan hírességek távoztak a csapatból, mint Natalia Derepasko, Olena Jacenko, Kindl Gabriella (Podgorica, montenegrói), Tatjana Alizar (Milli Pyango, török) és a 34 éves Anja Freser, aki sérülései miatt talán be is fejezi pályafutását.
A tavaly térdműtéren áteső, de már újra formába lendült Siti Eszter is elhagyná Ljubljanát (jelenleg Fehárvárott edz). A rutinos játékosok közül csak néhányan maradtak: a lábadozó Ljudmila Bodnyeva, Sergeja Stefanisin, Tanja Oder és Marina Vergeljuk.
A ferencvárosi Zacsik Szandrát (18 éves) még nem sikerült megszereznie a Krimnek, a csapat átlag életkora így is 22.4 év. Itt folytatja a szerb balátlövő, Sanja Damjanovics, és a volt debreceni Triffa Ágnes kapus, valamint több tehetség a ljubljanai ifi csapatból.
Az igazgatói székből Jernej Virant felállították, s helyére Deja Ivanovic-Doler ült, aki szerint a tavalyi, sztárokkal teli csapat csődöt mondott, s ősztől a fiatalok lendülete viheti előre a patinás együttest.
Legfrissebb hírek

Radulovics Bojana, a többszörösen megkoronázott gólkirálynő
Kézilabda
2023.03.25. 10:06

Férfi röplabda Extraliga: idegenben nyert a Kaposvár
Röplabda
2021.01.30. 19:14

Férfi röplabda Extraliga: nagy csatában nyert a Kecskemét
Röplabda
2021.01.17. 20:49

Férfi röpi Extraliga: továbbra is veretlen a Pénzügyőr
Röplabda
2021.01.13. 21:58

Férfi röpi Extraliga: nyert a Dunaferr Debrecenben
Röplabda
2020.10.10. 17:25
Ezek is érdekelhetik