Nyertek a magyar lányok, megvan a kvóta a nyári ötkarikás játékokra

2008.03.30. 15:29
A magyar női kézilabda-válogatott Japánnal csapott össze a Bukarestben rendezett olimpiai kvalifikációs torna harmadik fordulójában. Lányainknak a döntetlen is elég volt a kvóta megszerzéséhez. Az első félidőben végig fölényben játszott csapatunk, 20–14-es állásnál vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészben is hozta a jó játékot a válogatott, a végén tízgólos előnnyel, 39–29-re nyertünk, ezzel megszerezve a kvótát az olimpiára.
A magyar női kézilabda-válogatott simán legyőzte Japánt, ezzel elnyerte az indulási jogot a pekingi olimpián
Fotó: Meggyesi Bálint

Az első félidőben a magyar lányok folyamatos fölényben játszottak, a huszadik percig szinte végig sikerült őrizni a kétgólos előnyt.

Az első játékrész második felében a Görbicz Anita vezette válogatott tovább növelte előnyét, a 23. percben már 15–10-re húztunk el, majd a 25. percben már hétgólos volt az előny Vérten Orsolya találatának köszönhetően.

A szünet előtti percekben kissé visszavettek a tempóból lányaink, a japánok négy gólra csökkentették a különbséget, de a végén mégis hatgólos előny tudatában vonulhatott pihenőre a magyar válogatott, 20–14-es állásnál.

A második félidő elején a japánok Pálinger Katalin bravúros védéseinek is köszönhetően nem tudták jelentősen csökkenteni hátrányukat, a 37. percben Mineko Hirai hetesgóljával is csak 22–17-re módosult az állás.

A 38. percben emberhátrányban játszva is hétgólosra növelte a magyar válogatott az előnyt, 25–18 volt az eredmény ekkor.

A 42. percben tovább javult a helyzet, Görbicz Anita hatalmos gólt dobott a kapu jobb alsó sarkába, ezzel már 28–20-ra vezettünk Japán ellen.

A 44. percben már a tízgólos előny is megvolt, Pálinger folyamatos bravúrjainak köszönhetően nyugodtan támadhattunk, a 30. találatunkat Vérten érte el, míg a japánok továbbra is 20 gólnál jártak.

A mérkőzés a játékrész második felében is hasonló játékot hozott, Japán nem tudta megközelíteni gólszámban a magyar csapatot, az 58. percben már 38–28 volt az állás, a végén még egy-egy gólt dobott a két csapat, így 39–29-re nyert a válogatott, és ezzel ott lesz a pekingi olimpián.

OLIMPIAI SELEJTEZŐTORNA, BUKAREST

3. FORDULÓ
Magyarország-Japán 39-29 (20-14)
Bukarest, 1000 néző. V: Sztajonevics, Viszekruna (szerbek)
Magyarország: PÁLINGER, Kovacsicz, TÓTH T. 8 (1), Szamoránsky 3, FERLING 6, GÖRBICZ 6 (1), VÉRTEN 9
Csere: Herr (kapus), Szucsánszki 2 (1), Hornyák, Borbás, Juhász, Lovász 2, Szűcs 3
Japán: Kacuda, Arihama 4, KOMACU 5, Aoto, Hirai 4 (4), Szakugava, Szakamoto 4
Csere: Hida (kapus), FUJI 10, Omae 1, Tanigucsi, Nagano 1, Kamimacsi, Uegaki
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2-0. 14. p.: 9-9. 17. p.: 12-9. 39. p.: 25-18. 46. p.: 32-20
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 5/4