Fölényesen győzött a Veszprém a Szeged ellen a csúcsrangadón

2008.02.13. 19:46
A bajnoki szezon eddigi leginkább várt rangadóját rendezték szerdán a férfi kézilabda-bajnokságban. A listavezető MKB Veszprém azt a Pick-Szegedet fogadta, amelyik tavaly a döntő első mérkőzésén otthonában fricskázta meg a riválist, majd hódította el a bajnoki címet. Ezúttal azonban a Szeged képtelen volt megálljt parancsolni a veszprémi csapatnak, amely első félidei játékával lemosta a parkettáról a Tisza-partiakat.
Perez Carlos (jobbra) két gólt szerzett, a képen 22-essel Bajusz Sándor próbál védekezni ellene
Danis Barna
Danis Barna

Győzött a Dunaferr

A Dunaferr vasárnap az EHF-Kupa mérkőzésen is kiválóan játszott, és ezt a formáját megtartotta szerdára is. villámrajtot vettek a dunaújvárosiak, akiknél a szellőléptű szélsők, Miss Zoltán és Törő Szabolcs sorra szerezték góljaikat. Mikler parádésan védett, a tartalékos pestszentlőrinciek (akiknél hiányzott Szabó, Forgács, Dobó és Lékai is.) alig-alig tudták bevenni a hálóját. A második félidőben már Kolics János is kísérletezhetett, így nem nőtt tovább a különbség.
A mérkőzés előtti nyilatkozatokat tehát egyik oldalról a visszavágás lehetősége, másikról az ismétlés vágya ihlette. Mocsai Lajos, a hazaiak trénere úgy döntött, hogy Pásztor Istvánt nem nevezi az ütközetre, mivel az átlövőkre – a szakedző várakozásai szerint – nagyobb teher hárult.

Hatalmas iramban kezdődött a találkozó. Potyogtak a gólok, és érződött a feszült hangulat mindegyik oldalon. Már a harmadik percben megvolt az első kétperces büntetés (Oszmajics kapta). Majd öt perc után a játékvezető-testvérpárnak, Kékes Csabának és Kékes Pálnak egy tömegjelenet után kellett rendet tenni az egymásnak feszülő játékosok között.

Petrea góljaival a Szeged kezdett jobban, a veszprémiek 5-4-nél, Putics Barna hetese után vezettek először. A kapusok közül Dejan Perics kapta el előbb a ritmust, így Vujin kettőre növelhette az előnyt. A vendégek azonban tartották a lépést és kiegyenlítettek.

Rengeteget állt a játék a kisebb sérülések, ütközések miatt, és továbbra is rendkívüli küzdelem folyt a parketten – kisbüntetésekkel tarkítva.

Tizenöt percnyi játék után a bakonyi csapat Ilyés Ferenc vezérletével elhúzott három góllal (9-6). A Szeged megtorpant támadásban, percekig nem tudta feltörni a veszprémiek védőfalát. Vladan Matics vezetőedző időt kért, de Gál Gyula góljával már öt gól volt a veszprémiek előnye (12-7). Iváncsik Tamás fantasztikus cunderével őrizték is az előnyt, majd Gál egy kapufáról kipattanó labdát ütött(!) az üres kapuba.

Pillanatok alatt szétesett a Tisza-partiak játéka, a hazaiak az első félidő utolsó perceiben egyszerűen „átfutottak” ellenfelükön. Szinte hihetetlen volt, ami a csarnokban történt: 7-6 után mintha a pályán sem lettek volna a vendégek – teljesen megérdemelt volt az MKB félidei 18-10-es vezetése.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első: Pérez Carlos bombagólja után tízet számolt a hazai publikum (20-10). Perics eszén alig lehetett túljárni, Iváncsik Tamásék szinte kedvükre lőhették a gólokat. A Veszprémben Putics a hetesek után megszerezte első akciógólját is, a szegediek csupán annak „örülhettek”, hogy az 50. percre feljöttek „közte tízre” (26-16).

Az utolsó percekre kiengedtek Pericsék, folymatosan feljebb zárkózott a Szeged, így a vendégcsapat megúszta tisztes vereséggel (29-22).

A Veszprém megerősítette vezető helyét a bajnokságban, és szinte biztosan megnyeri az alapszakaszt. A Szegednek feltétlenül javítania kell formáján az eredményesebb BL-szereplés érdekében.

FÉRFI KÉZILABDA NB I

RÁJÁTSZÁS, 4. FORDULÓ
MKB VESZPRÉM - PICK-SZEGED 29-22(18-10)
Veszprém, 2200 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
VESZPRÉM: PERICS - IVÁNCSIK T. 6, Cosma 1, Ilyés 3, LUSNYIKOV, Iváncsik G. 1, Eklemovics, Csere: Tatai (kapus), Sesum 1, PUTICS 5 (4), VUJIN 7, Pérez 2, Gál 2, Markovics 1
SZEGED: Puljezevics – GHIONEA 5 (1), Krivokapics 2, Andjelkovics 4, Djurkovics 3, Petrea 3, Zvizej 1, Csere: Marjanacs (kapus), Oszmajics 1, Herbert, Bognár, Bendó, Vadkerti 3
Az eredmény alakulása. 3. p.: 1–3. 7. p.: 4–4. 9. p.: 6–4. 11. p.: 6–6. 15. p.: 9–6. 22. p.: 12–7. 28. p.: 17–8. 36. p.: 20–10. 41. p.: 23–11. 47. p.: 26–14. 54. p.: 28–16. 58. p.: 29–21
Kiállítások: 16, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1

DUNAFERR – PLERA-AIRPORT 29-18 (17-6)
Dunaújváros, 700 néző. V: Hargitai, Markó
DUNAFERR: MIKLER – MISS 12 (3), Nagy K. 1, Zubai G. 2, Zubai Sz. 1, Grebenár 2, TÖRŐ 6 (3). Cs: Stochl (kapus), KEMÉNY, Rosta, Bozsovics 1, Sándor 4. Tóth J., Ancsin
PLER: Novák – Rév 4 (3), Pordán 1, Kocsi 3, Korsós, Bakos Gy. 2, Lendvay. Cs: ZSEMBERI, Székely (kapusok), Balogh Zs. 2, Füleki 3, Szabó L., Bali 3 (1)
Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–0. 22. p.: 12–2. 29.: 17–5. 33.p.: 19–6. 43. p.: 21–11. 51. p.: 24–16.

4. PLER-Airport KC 10 4 1 5 270-289 -19 9
5. DKSE-Airport Debrecen 9 4 - 5 242-257 -15 8
6. Erste-Békési FKC 9 2 1 6 254-308 -54 5
7. Százhalombattai KE 9 1 1 7 221-273 -52 3
8. Komlói BSK 9 - 1 8 214-288 -74 1