Megnyugtató előnyt szerzett otthon az MKB Veszprém csapata

2008.02.09. 17:47
Az MKB Veszprém együttese 31-23-ra megverte hazai pályán a Steaua Bukarestet a férfi kézilabda KEK nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. Mocsai Lajos együttese már a félidőben is vezetett öt góllal, ezt tovább növelte szünet után.
Zsarko Sesum akcióban
Czagány Balázs

Hat év után játszhatott újra a KEK-ben az MKB Veszprém együttese, amely a Bajnokok Ligájából esett ki. Persze korábban ért már el ebben a kupasorozatban is nagy sikereket, elég csak az 1992-es győzelmet megemlíteni, 1993-ban és 1997-ben pedig a döntőig jutottak.

Mocsai Lajos csapata szerzett vezetést Putics Barna büntetőjével. Az ötödik percben a magyar csapat egyik alapjátékosát elvesztette, Marko Vujin ugyanis nagy erővel kilőtte a labdával Predrag Vujadinovicsot. A fehérorosz játékvezetők szándékosnak vélték a veszprémiek szerb légiósának tettét, és azonnal kiállították a játékost.

A folytatásban hiába védett büntetőt Dejan Perics, nem sokkal később átvették a vezetést a románok, szerencsére Iváncsik Tamás és Ilyés Ferenc is eredményes volt, így újra a magyar csapatnál volt az előny. Sőt, a 13. percben lehetőség volt arra, hogy az MKB három góllal is elmenjen, ám Putics büntetőjét ezúttal hárította a kapus.

A háromgólos különbségre végül a 18. percig kellett várni, hiszen Perics hatalmas védését követően Iváncsik Gergő futott el a balszélen, és dobta a vendégek hálójába a labdát. Sőt, a 23. percben Pérez Carlos góljai után már négy volt a különbség a csapatok között. A szünetre végül ötgólos előnnyel vonultak Mocsai Lajos fiai (17-12).

A második játékrész elején a románok jobban pörögtek, gyorsan szereztek két gólt, szerencsére a magyar csapat nem ettől nem roppant meg, két gólnál közelebb nem engedték a Steauát. Sőt, a 9. percben sikerült visszaállítani az ötgólos különbséget (22-17).

Lendületben maradt a Veszprém, a második félidő 13. percében már hat gólra sikerült feltornászni a vezetést, Putics lövését még hárította a román kapus, de Gál Gyula bevetődve a hálóba ütötte a labdát (24-18). Néhány perccel később az Iváncsik testvérek nagyszerű összjátéka után (Tamás hosszú labdáját Gergő parádésan vette le, és lőtte a kapuba), sikerült hét góllal is elmenni, ez elég volt a román edzőnek ahhoz, hogy időt kérjen.

A vendégeken azonban már az sem segített, a Veszprém biztosan nyert, és jó pozícióból várhatja a visszavágót.

KÉZILABDA, FÉRFI KEK

NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB VESZPRÉM - C.S.A. STEUA BUCURESTI 31–23 (17–12)
Veszprém, 2200 néző. V: Retkin, Gousko (fehéroroszok)
MKB VESZPRÉM
PERICS – Iváncsik T. 2, Vujin, Eklemovics, Cosma 2, Ilyés 1, IVÁNCSIK G. 6
Csere: PUTICS 6, LUSHNYIKOV 2, Malkovics 2, PÉREZ 5, Sesum 3, Gál 2
STEUA BUCURESTI
Laufceac – GEORGESCU 5, Ilies, BURICEA, Novanc 2, Sania 3, VUJADINOVICS 5
Csere: Mazilu 4 (3), RUDICS 4, Dediu
Az eredmény alakulása. 6. p.: 2–3. 11. p.: 6–4. 18. p.: 9–6. 22. p.: 12–8. 28. p.: 15–11. 35. p.: 19–17. 43. p.: 24–18. 52. p.: 29–20. 55. p.: 29–23
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 4/3