Tizenöt góllal nyert otthon a Dunaferr, öttel idegenben a Tatabánya

2007.10.12. 20:35
Könnyed győzelmet aratott a Dunaferr férfi kézilabdacsapata a Budapest bank kézilabdaliga 7. fordulójában, a B csoportban. Törő Szabolcs tizenhárom gólt szerzett a Győr ellen. A másik csoportban a tatabánya idegenben győzte le öttel a Nyíregyházát.
Törő Szabolcs tizenháromszor vette be a győri kaput
NS-archív (Danis Barna)

Meglepetésre az első percekben a győriek szerezték meg a vezetést Dunaújvárosban, így hét perc után a zöld-fehérek vezettek 3-2-re.

Azután azonban beindult Kozics János csapata, és bő tiz perccel később már a hazaiak vezettek 10-4-re.

A folytatásban aztán szinte semmilyen ellenállásra nem voltak képesek a vendégek, így a stünetre már nyolccal vezetett a Dunaferr.

A második játékrészben is az történt a pályán, amit a dunaújvárosiak szerettek volna, így végül tizenöttel győzték le a Győrt.

A fiatalokra építő nyíregyházi csapat szokása szerint hazai pályán ismét méltó ellenfele volt esélyesebb ellenfelének.

Olyannyira, hogy az első félidő derekán akár négy góllal is vezethetett volna a házigazda, de 8–5-nél kimaradt egy ziccer.

A Tatabánya még az első félidőben megfordította az állást, és a szünetre már négy találat volt a vendégek előnye.

A folytatásban állandósult a két csapat közti két-három gólos különbség, ami a végére ötre nőtt, így Füzesi Ferenc együttese magabiztos győzelmet könyvelhetett el.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA

DUNAFERR SE - GYŐRI ETO FKC 38–23 (18–10)
Dunaújváros, 700 néző. V: Árokszállási, Janáky
DUNAFERR: MIKLER – Szalafai 4, ZUBAI SZ. 7, Rosta, Kemény, Nagy K. 3, TÖRŐ 13 (5). Cs: STOCHL (kapus), Grebenár 6, Bakos 3, SÁNDOR 2, Tóth, Mino, Hajdú. Edző: Kozics János
GYŐR: SZABÓ I. – Miss 4, Szabó A. 1, NAGY T. 6 (3), Vuckovics 3, Bognár, Pálos 2. Cs: Herjeczki (kapus), SZÉLES 1, Józsa T. 3, Iváncsik Á. 2, Forrai 1, Németh G. Edző: Deáki István
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–3. 18. p.: 10–4. 23. p.: 14–5. 42. p.: 27–14. 54. p.: 36–18
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 4/3
Kozics János: – Az elején a nyitott védekezés elején hiányoztak a labdanélküli befutások, amikor ezek beindultak, akkor rögtön elhúztunk. Védekezésünk és kapusteljesítényünk hibátlan volt.
Deáki István: – Több sebből vérző csapatunk ellen megérdemelten győzött a Dunaferr.

NYÍREGYHÁZI KSE - TATABÁNYAI CARBONEX KC 25–30 (12–16)
Nyíregyháza, 200 néző. V: Kisfalvi, Péli
NYÍREGYHÁZA: LENCSÉS – Pisák 3, Bancsók 2, BRAUN 4, OLÁH B. 6 (3), Rácz R. 1, Farkas R. 3. Cs: Pulay (kapus), Dancs 2, Bálványkövi, Kovács L. 2, Szűcs B. 2. Edző: Rácz Sándor
TATABÁNYA: SZENTE – Vancsics 3, Serfel 3, Szavics 2, SZÖGI 6, MALICS 5 (1), Halász M. 4. Cs: Liszkai (kapus), Hodi 2, KANYÓ Á. 5, Kiss Á., Keindl. Edző: Füzesi Ferenc
Az eredménhy alakulása. 3. p.: 2–0. 7. p.: 3–4. 13. p.: 8–5. 21. p.: 10–11. 36. p.: 16–19. 45. p.: 20–22. 53. p.: 21–26
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 2/1
Rácz Sándor: – Dolgoztunk, küzdöttünk, küszködtünk.
Füzesi Ferenc: – Javuló védekezéssel és fegyelmezett játékkal nyertünk.