Férfi kézilabda NB I: a PLER leiskolázta a nyírségieket

2007.09.12. 23:52
Kiütéses győzelemmel vonulhatott le a pályáról a PLER KC csapata a Budapest Bank férfi kézilabda liga A csoportjának szerda esti mérkőzése után. A Tatabánya elleni vereség miatt az első fordulóban beragadó "Tromos" most nem kegyelmezett a Nyíregyházának a Lőrinci-sportcsarnokban.
Már az első félidő közepére jelentős előnyre tett szert a magas hőfokon lendületesen kézilabdázó PLER. A vendégek 18 perces gólszünete meghatározta a mérkőzés kimenetelét. Támadásban gyakran technikai hibát vétettek, és sokszor a passzív játék miatt kellett helyzet nélkül kapura lőniük. A második játékrészben Nagy edző a fiatal sorát játsszatta. A két csapat közötti különbséget jól tükrözte a végeredmény.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDA LIGA

2. FORDULÓ
PLER KC –NYÍREGYHÁZA KSC 38–11 (19–4)
Lőrinci Sportcsarnok, 300 néző. V: Ágnecz, Sipos
PLER: NOVÁK – Rév 1, Balogh 4, Józsa 2, Lendvay 2, SZABÓ 6 (1), Bakos 4. Cs: Lékai, KORSÓS 5 (1), FORGÁCS 7, Pordán 1, DOBÓ 5, Kocsi 1. Edző: Nagy Károly
NYÍREGYHÁZA: Pulai – Pisák, Bálványkövi 2 (1), SZŰCS 1, Dancs, Oláh 4 (1), Farkas 1. Cs: BRAUN, Varga, Rácz 2 (1), Kovács 1, Rontó, Vasas. Edző: Rácz Sándor
Az eredmény alakulása: 8. p.: 4–2. 15. p.: 8–2. 22. p.: 13–2. 26. p.: 15–3. 39. p.: 25–6. 47. p.: 30–7. 57. p.: 35–10
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3
Nagy Károly: – Lelkes közönségünk belehajszolt bennünket a győzelembe.
Rácz Sándor: – Számunkra jelenleg ez még egy más dimenziót jelent.