Esélyesként érkezett Olaszországba a magyar férfiválogatott, amely az előző négy fordulóban nyolc pontot gyűjtött Fehéroroszország és Ciprus ellen. Skaliczki László szövetségi kapitány átalakított, megfiatalított együttese a fárasztó sorozat utolsó előtti találkozóján lendületesen, látványos gólokat lőve kezdett. A játékrész közepéig egyértelműen az történt, amit Nagy László, Iváncsik Gergő, Buday Dániel és Harsányi Gergely akart. Ekkor azonban rövidzárlat következett a mieinknél, ráadásul több kiállítással is sújtották őket az egyébként korrekten bíráskodó francia játékvezetők. A hazaiak óriási iramot diktáltak, ám ebbe ők fáradtak bele, míg a szünet előtti percekben már kiderült, a mieink lényegesen jobb erőnlétnek örvendenek.
Jót tett a magyar csapatnak a friss erők beállása, és a folytatásban csak Maione és Ronchi semlegesítése okozott némi nehézséget. A vendégcsapat egyre jelentősebb taktikai és technikai fölénybe került, a védekezésén sokat javított Józsa beállása. A mieink igyekeztek gyors indításokból gólokat szerezni, és ez többnyire sikerült is nekik. A második félidőben az agresszív és jól motivált olaszoknak csak a hajrában akadt egy-egy fellángolásuk.
Az NSO ajánlja:2006 Eb, Svájc, selejtező:Az A-csoport állásaTovábbi csoportokA magyar keretFérfi Európa-bajnokságok, 1994-2006Férfi Világkupa, Svédország, 2004Férfi Európa-bajnokság, Szlovénia, 2004Férfi világbajnokság, Portugália, 2003AthénA
adatlapja
A
adatlapja
Kézilabda az olimpiánA férfi válogatott athéni eredményei, online tudósításokKézilabda-fórumaink Legjobbjaink vasárnap Balatonfüreden az olaszok elleni visszavágóval fejezik be az előselejtező küzdelmeit.
Papírforma-győzelmet arattak Olaszországban?Skaliczki László: - A második félidőben egyértelműen a mi akaratunk érvényesült. Elértük célunkat, csoportelsők lettünk. Balatonfüreden az lesz a dolgunk, hogy remek játékkal szórakoztassuk a közönséget.
Az állás: 1. Magyarország 10 (5 mérk.), 2. Olaszország 5 (5), 3. Fehéroroszország 3 (4), 4. Ciprus 0 (4)