Lazarov Veszprémet választotta

Vágólapra másolva!
2004.06.02. 21:48
Címkék
A magyarokhoz hasonlóan Athénra (is) készülő világbajnok horvátok szövetségi kapitánya, Lino Cervar a minap kijelentette, hogy egy-két éven belül a macedón Kiril Lazarov, a veszprémi Fotex játékosa lehet a világ legjobb balkezes átlövője.
Kiril Lazarov a Barcelona ajánlatán gondolkodott (Fotó: M. Németh Péter)
Kiril Lazarov a Barcelona ajánlatán gondolkodott (Fotó: M. Németh Péter)
Kiril Lazarov a Barcelona ajánlatán gondolkodott (Fotó: M. Németh Péter)
Kiril Lazarov a Barcelona ajánlatán gondolkodott (Fotó: M. Németh Péter)
Kiril Lazarov a Barcelona ajánlatán gondolkodott (Fotó: M. Németh Péter)
Kiril Lazarov a Barcelona ajánlatán gondolkodott (Fotó: M. Németh Péter)
Cervar csak tudja, hiszen dolgozott Lazarovval, akit az RK Zagreb már 19 éves korában fölfedezett és szerződtetett, s a szakemberek már akkor fényes jövőt jósoltak a mecedón csillagnak.
Lazarov Veszprémben a nagy konkurenciában nem tudta mindjárt megmutatni a tudását, de a legutóbbi évadban már villogott. Cervar azonban megjegyezte: "Kár, hogy a világklasszis akár az egész pályafutása során sem vehet részt világversenyen, mert hogy a macedónok mindig selejtezőt kénytelenek játszani, méghozzá valamelyik kiemelt csapat ellen, amellyel szemben alig van esélyük."
Tavaly az Eb-selejtezőben Magyarország ellen veszítettek, a napokban pedig a vb-selejtezőben Szerbia-Montenegró áll a macedónok útjában. A volt szegedi Dragan Djukics szövetségi kapitány – aki szerb létére éppen hazája legjobbjai ellen vezeti Macedóniát – a felkészülés során elégedett lehetett tanítványaival, mert a vb-aranyérmes Horvátországgal szemben vívott két tesztmérkőzésükből egyet megnyertek (30–23). Mondani sem kell, azt, amelyen már Lazarov is szerepelt. Ennyit jelent a Fotex átlövője, Macedónia talán legnépszerűbb sportolója. A szerbek elleni vb-selejtező első, szkopjei mérkőzésén is remekelt (kilenc gólt lőtt), mégis Veszelin Vujovics kapitány gárdája nyert 22–21-re.
Az sem volt véletlen, hogy a Barcelona szerette volna megszerezni Lazarovot, akit azonban a Fotex KCV jó érzékkel egyelőre megtartott. "Két éve vagyok a Fotex játékosa – mondta Kiril Lazarov –, és sikerült jól beilleszkednem a csapatba. A legutóbbi évadban huszönöt-harminc százalékkal jobban játszottam, és csapatom gólkirálya lettem a BL-ben. A kupában is jól ment a játék."
A Barcelona ajánlatáról így vélekedett Lazarov: "A későbbiekben nagyon szeretnék a Barcelonában játszani, ha még számít rám a katalán klub, de egy évig még maradok Veszprémben, ahol kitűnő szerződést ajánlottak. A vezetők két évre is igazoltak volna, de ezt nem fogadtam el. Nagyon jó lesz a Fotex, és három-négy új játékossal megerősítve nagy ambícióval rajtolhat az új idényben. A klub és a játékosok célja ismét a kiemelkedő eredmény. Magyarországon nagyon jól érzem magam, szeretem az itteni légkört, s már beszélem egy kicsit a nyelvet." Az átlövő külön is dicséri Zdravko Zovko edzőt. "Nagyon jó tréner, amiről az eredményei is tanúskodnak – mondta. – Horvát, szlovén és magyar csapatokkal rengeteg sikert ért el. Nagyon kemény és magas szintű edzéseket tart, s neki köszönhetően sokat fejlődtem. Örülök, hogy vele dolgozhatok."
Legfrissebb hírek

Yaakobishvili Antal testvére csapatához kerülhet kölcsönben – sajtóhír

Légiósok
17 perce

Meglepetés: Gulácsi Péter marad az RB Leipzig első számú kapusa

Német labdarúgás
1 órája

A Ferencvárostól igazolt a Nyíregyháza – hivatalos

Labdarúgó NB I
1 órája

Enahoro ezüstérmes lett erőemelésben a Világjátékokon

Egyéb egyéni
2 órája

Bardóczky Kornél megnevezte, kik készülhetnek az osztrákok elleni Dk-párharcra

Tenisz
2 órája

Dénes Vilmos a szintlépés előtt a ZTE-nél fejlődne tovább

Labdarúgó NB I
3 órája

Sportkönyvtár: Manchester United, régi dicsőségük…

Képes Sport
3 órája

Ronaldo, Haaland, Van Nistelrooy – videó a játékosokról, akik új igazolásként berúgták az ajtót a PL-ben

Angol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik